Florida in ban van 'Matthew' molenaar GRATIS Blijf mobiel met Molenaar CAPRI PRO 6 NI NYNKE DE JONG Afspraak of brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaar.nl Column Al zeker 140 mensen zijn omgeko men als gevolg van de orkaan. De meeste doden vielen in Haïti, door omvallende bomen, rondvlie gend puin en overstromende rivie ren. Op veel plaatsen zorgde de or kaan, die windsnelheden tot 230 kilometer per uur bereikte, voor een complete ravage. En nu zet ook Amerika zich schrap. Vannacht zou de als le vensgevaarlijke 'categorie 4' ge kwalificeerde orkaan bij Florida de Amerikaanse zuidkust aan doen. Het tuinmeubilair is opge borgen in dichtgespijkerde hui zen. waterleidingen zijn afgeslo ten. President Barack Obama en gouverneurs van Florida en de sta ten Georgia en de beide Carolina's zijn paraat. Ze hebben uit voor zorg bijna twee miljoen mensen opgeroepen de stormzone te verla ten. Duizenden ordetroepen zijn op de been om plundering van verlaten wijken te verhinderen. „Als je vroeg kunt vertrekken, ga dan nu", zo droeg Florida's gou verneur Rick Scott de bewoners op. „Dit ding raast langs de kust. Als hij draait, ben je te laat. Je kunt dan geen voedsel meer krij gen en ook niet meer vertrekken. Je riskeert zo niet alleen je eigen leven, maar ook dat van je fami lie." Met schrik wordt terugge dacht aan Sandy, die eind oktober 2012 als superstorm de oostkust van de Verenigde Staten teisterde. In totaal eiste Sandy 104 mensen levens. Alleen al in New York liep de schade op tot zo'n 40 miljard euro. De meeste scholen in Flori da waren gisteren al gesloten. Vol gens het National Hurricane Cen ter (NHC) kunnen vanochtend ex treme windpieken van boven 230 kilometer per uur voorkomen. Langs de kust zijn overstromin gen voorspeld, al blijft het een gok waar de orkaan precies zal toe slaan. 'De meeste bomen zullen knappen of worden ontworteld. Elektriciteitsmasten zullen omval len. In sommige gebieden zal het mogelijk maanden duren voor de stroomvoorziening weer normaal is', luidde gisteren de NHC-voor- spelling. Spanje is kwaad. Op Jamie Oliver. Hij zette een re cept voor paella online, en waagde het om daarin chorizo te stoppen. De Spanjaarden kotsten over hun laptop heen. Chorizo? In een paella? Daar hoort alleen vis, schaaldieren, schelpdieren, groen ten en/of kip in. Sowieso schijnt Jamie in alles wat hij maar een beetje een Spaans tintje wil ge ven chorizo te gooien, een beetje zoals mijn vriend elk gerecht garneert door er augurken bij te serveren. Nou, die Spanjaar den dus bekant naar het Internationaal Straf- hof om dit aan te kaar ten. Want paella is een nationale traditie. Iets waar veel mensen veel emotie bij voelen en een duidelijke mening over hebben. Mocht u dat overdreven vinden dan verwijs ik u graag even door naar de zwar- tepietendiscussie. Kom niet aan nationaal Weer huilen, weer veel te veel af was, en weer ellenlange zoek tochten naar ingrediënten die ik nergens kon vinden. Maar de grootste Jamie Oli- ver-leugen is de opmerking die hij bij zo ongeveer de helft van zijn recepten maakt: dat ze heel geschikt zijn om voor je vrien den te maken wanneer jullie uit de pub komen rollen. Ha! Na het stappen ben ik vaak te dronken om nog veilig bij een hete pan te mogen staan. Dan wil ik een Turkse pizza, door de snackbar gemaakt. Dan ga ik toch niet meer in de keuken staan hanne sen met een paar uitgeholde champignons en een handje fijngesneden koriander? En een zelfgemaakte paella gaat dan al helemaal niet meer lukken. Met of zonder chorizo. Apart dat men nu pas woedend is op Jamie Oliver. Ik ben al jaren kwaad op die man erfgoed. Al vind ik het apart dat men nu pas woedend is op Jamie Oliver. Ik ben al jaren kwaad op die man. Dat begon allemaal met Jamie in 30 minuten, het kookboek met daarin allemaal recepten die je in dertig minuten zou kunnen maken. Een grove leugen. Ja, het koken kostte je misschien dertig minuten, maar daarvoor was je al tijd al een uur kwijt met het snij den van al die ingrediënten. En na afloop had je zoveel bakjes en bordjes en pan nen gebruikt dat de af was tot het plafond stond. Die kwam met de opvol ger, Jamie in 15 minu ten. Alsof dat wel ging lukken! opvouwbaar w 3-wiel* Lekker naar buiten, met de kleinkinderen op pad of gewoon even een boodschap doen. Geniet van de vrijheid om te gaan en staan waar u wilt. Molenaar heeft altijd precies de scootmobiel die bij uw wensen en behoeften past. Maak een afspraak voor een vrijblijvend bezoek bij u thuis of bezoek één van onze 16 winkels. Proefrit maken? vrijdag 7 oktober 2016 Chorizo Na dood en verderf te hebben gezaaid op de Caraïben, be dreigt orkaan Matthew nu de VS. Bijna twee miljoen Amerika nen zijn geëvacueerd. Bob van Huët Rotterdam/Miami En wat deed Jamie? LANGER THUIS WONEN Molenaar is partner van ANWB en Veilig Verkeer Nederland Ga naar één van de 16 winkels bij u in de buurt voor een vrijblijvende proefrit. Wij nemen alle tijd voor u. "Bij aankoop van een vaste scootmobiel. Actie is geldig t/m 16 oktober 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7