Delta Sport speelt juist met jonge ploeg in hoofdklasse II 16 ZEELAND HANDBAL TWEE HOOFDKLASSERS IN ZEELAND De handballers van Orion hebben bij hun rentree in de hoofdklasse een nieuwe trainer. Als alles goed uitpakt, kunnen we in de subtop eindigen De handballers van SV Orion zijn terug in de hoofdklasse. De promoven dus, een gerou tineerde vrien- denploeg, is erop gebrand om zich nu wel te handhaven. Dat moet gaan gebeuren aan de hand van de nieuwe coach, Jos Aertssen. De nieuwe kapitein staat nog maar net aan het roer, maar hij windt er geen doekjes om. „Ik ben een pres tatietrainer, dat is altijd zo ge weest." De training in De Stenge ziet er veelbelovend uit. In de zaal lopen achttien spelers in uniforme shirts. Veelal volwassen kerels, aan gevuld met jeugdige gasten. Het zijn de mannen van het eerste én het tweede team, want Orion be schikt dit seizoen voor het eerste over twee mannenploegen. Bij een afwerkoefening trachten twee keepers om en om een sper vuur aan ballen uit de goal te hou den. Er wordt met scherp gescho ten door gelouterde schutters als Guy Peters, Arno Riemens en Ron van Dalen. Één man verheft zijn stem boven het geluid van alle ket sende ballen. Het is de nieuwe trai ner. Aertssen is geen onbekende bin nen de Zeeuwse handbalwereld. In Middelburg heeft hij in het ver leden zowel de mannen- als de vrouwenploeg van EMM onder zijn hoede gehad. Wegens gezond heidsredenen was er hij de afgelo pen jaren uit, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Zijn beide zoons, Joey en Jerry, maken deel uit van de selectie van Orion. „Wellicht dat ze daardoor ook bij mij zijn uitgekomen", zegt Aertssen met een bescheiden glim lach. De trainer werd pas in juni benaderd, nadat Jaap Sinke zijn ver trek in Heinkenszand had aange kondigd. „Dat aanbod moest ik thuis bespreken. Bovendien moest ik deze zomer ook nog onder het mes. Ik kon nog geen trainingen leiden en er waren ook geen oefen wedstrijden geregeld. Kortom een slechte voorbereiding." Deze week stond de 59-jarige oe- fenmeester pas voor het eerst voor de groep, terwijl zondag de eerste competitiewedstrijd al op het pro gramma staat in Den Haag. Jaap Quinten, trainer van het tweede team, heeft de trainingen tot deze week geleid. „Nu ben ik het voor mezelf rustig aan het opbouwen", aldus Aertssen, die zichtbaar baalt van de slechte voorbereiding. Maar hij ziet wel voldoende perspectief. Handhaving is volgens hem een realistische doelstelling voor de ploeg die in 2015 na één seizoen al weer uit de hoofdklasse degradeer de. „Als alles goed uitpakt, kunnen we in de subtop eindigen. Daar voor hebben we voldoende kwali teit in huis." Aertssen treft in Heinkenszand een hechte, volwassen groep. Een vriendenteam dat al jaren samen speelt, met de nodige kwaliteit en ervaring in huis. „Het staat aardig, maar ik kan ze nog wel wat leren. Soms zijn ze bijvoorbeeld nog iets te gretig." ZIERIKZEE Een paar weken geleden was John Jansen nog bezig met de samenwer kingsplannen tussen Delta Sport en EMM. Hij zou één van de hoofdtrainers worden van de fusieclub. Maar uiteindelijke kwa men de handbalclubs uit Zierikzee en Mid delburg er toch niet uit. Uiteindelijk ging Jansen wel bij Delta Sport aan de slag. „Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat", reageert hij. „We hebben slechts twee oefenwedstrij den kunnen spelen en weinig getraind. Ge lukkig hebben een aantal jongens wel door kunnen trainen bij Haro (in Rotter dam) of in de stad waar ze studeren. Con ditioneel zit het wel goed. We hebben al leen weinig tijd gehad om de nieuwe jon gens in te passen." Nieuw in de selectie van Delta Sport zijn Rowan Broerse, Bart Koetje en Ruben Bos. In tegenstelling tot de geroutineerde ploeg van Orion heeft Jansen te maken met een jong team. „Dat heeft ook mijn voorkeur om te trainen, omdat zij een toe komst voor zich hebben." In de derby met Orion, die 27 november in Heinkenszand op het programma staat, verwacht Jansen dat zijn ploeg het vooral fysiek lastig zal krijgen. „Ik denk dat ze bij Orion meer naar die wedstrijd uitkij ken", zegt hij. „Voor mij is het gewoon één van de achttien wedstrijden, maar voor het Zeeuwse handbal is het wel goed dat we weer twee hoofdklassers heb ben." Jansen verwacht dat veel ploegen in de competitie aan elkaar gewaagd zullen zijn. „Een voorspelling is daarom lastig, maar het zal niet meevallen om het linker rijtje te halen." vrijdag 7 oktober 2016 'Prestatietrainer' Aertssen wil voor handhaving zorgen Menno Kole Heinkenszand Jos Aertssen instrueert de keepers van Orion in aanloop naar de hernieuwde kennismaking met de hoofdklasse, foto johan van der heijden —Jos Aertssen, trainer Orion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78