Gemeente koopt politiebureau BEVELANDEN EN THOLEN 7 Nieuw schoolplein De Tweemaster/TEC heeft nu negen speeltoestellen Voetbalvereniging groeit uit z'n jasje Reimerswaal kan twee vliegen in één klap slaan door de voetbalvelden deels te verplaatsen naar het veilingterrein in Krabbendijke. Als het derde voetbalveld niet komt, moeten we een leden stop instellen www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl FEESTELIJKE OPENING Ze stonden de komst van de Lidl in Heinkenszand letterlijk in de weg. De stenen van het politiebu reau aan de Stenevate. Maar na lang wachten en praten wil de po litie het pand dan toch verkopen. Voor ruim drie ton mag de ge meente het hebben. Dat betekent dat het proces rond de komst van de tweede supermarkt naar het dorp weer vlotgetrokken is. De po litie verbindt alleen wel een voor waarde aan de verkoop: de deal moet nog voor het einde van het jaar gesloten zijn. De gemeente en de politie mo gen dan wel een principeovereen komst hebben, dat wil niet zeggen dat de vlag al uit kan. Want de ge meente en de Lidl hebben nog geen overeenkomst getekend. Hoe wel de kans niet zo groot is, kan de supermarkt altijd nog beslui ten toch maar niet te komen. „Dat is dus de reden dat we zeg gen: we willen het pand zelf ko pen. Dan houden we zeggenschap over het terrein en dan kijken we wel wat we er mee doen", zegt wethouder Ad Schenk. Hij ver wacht er binnen een half jaar uit te zijn met de supermarktketen en daarna begint de planologische procedure. Het kan nog tot eind 2019 duren voor de bouw begint. Na jaren van stilstand komt er misschien weer schot in de ont wikkeling van het veilingterrein in Krabbendijke. De gemeente Reimerswaal onderzoekt of de velden van VV Krabbendijke (deels) verplaatst kunnen wor den naar de nu nog kale vlakte. De voetbalclub heeft daar wel oren naar. Door de forse groei die club heeft doorgemaakt, kampen de Krabbendijkenaren met ruim tegebrek. Als het aan voorzitter Peter Polderdijk ligt, wordt dat opgelost door uit te breiden van twee naar drie velden. Volgens hem kan het huidige kunstgras veld plaatsmaken voor twee nieuw aan te leggen velden op het aangrenzende veilingterrein. Het veilingterrein is eigendom van bouwbedrijf Heijmans. Al ja ren lukt het hen niet om daar wo ningbouw van de grond te krij gen. Wethouder Izak Vogelaar stelt dat dit mede komt door wet- geving. Die verbiedt dat binnen een strook van 75 meter tot het spoor huizen worden gebouwd. „Maar daar mogen wel sportvel den worden aangelegd. We onder zoeken daarom of we het gebied zo kunnen herschikken dat we het ruimtegebrek van de voetbal oplossen en de woningbouw een duwtje kunnen geven, omdat ze op een deel van de huidige voet balvelden kunnen bouwen." Volgens Vogelaar is het een complexe zaak, te meer omdat ook de tennisvereniging en het Calvijn College eventueel om de hoek komen kijken. De middelba re school grenst ook aan het vei lingterrein en heeft behoefte aan een nieuwe gymzaal. Vooral het kostenplaatje voor de gemeente zal volgens Vogelaar bepalend zijn voor het slagen van één van de varianten van het plan. W Krabbendijke stuurt deze week een brief naar de gemeente om aandacht te vragen voor hun zaak. Omdat alle wedstrijden op twee velden moeten worden ge speeld, beginnen de mini's zater dag al om 8.00 uur. Ook is er een tekort aan kleedkamers, wat tijde lijk wordt opgelost door de kleed ruimte van de nabijgelegen gym zaal en tennisvereniging te ge bruiken. In zeven jaar groeide het ledenbestand van 200 naar bijna 350 leden. Als een oplossing uit blijft, is een ledenstop noodzake lijk, aldus Polderdijk. HAARDEN SPECIALIST Prachtige villa met schitterend inpandig zwembad. Steenenwei 4, Goes 985.000,- k.k. vrijdag 7 oktober 2016 GOES Leerlingen van openbare basis school De Tweemaster/Taal Expertise Centrum (TEC) in Goes kunnen naar har telust buitenspelen. Gisteren opende wet houder Derk Alssema hun nieuwe school plein, met maar liefst negen speeltoestel len, door een bal door een ring te gooien. Hij zeizo 'trots als een pauw' te zijn op het feit dat kinderen met verschillende achtergronden en afkomst samen op school zitten en spelen. Het was ook de reden om een officieus 'keurmerk' uit te delen: een sticker met de tekst 'onwijs Goes onderwijs'. Die plakte hij met hulp van de oudste en de jongste leerling van de school op de deur. foto mechteld jansen Melita Lanting Heinkenszand Joeri Wisse Krabbendijke Peter Polderdijk, voorzitter 6 DE ZEEUWSE Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl Aan rand van het stadspark in wijk Noord- hoek. Rietgedekte villa op groot perceel grond (1184 m2). Meer info: 06 - 53 86 32 50 STEEN DIJK WWW.Steendljk.nl makelaar S. taxateur o g 'Verplaats velden naar veilingterrein'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75