Buurtbewoners positief over plan Kruittoren Muziek op feest parochie Bodem geldpot in zicht De Horst 6 BEVELANDEN EN THOLEN Wonen in een Serviceflat: Ook de bijna dertig meter hoge woontoren mag er van de bewo ners komen. Dirk van Duijvendijk van de nabijgelegen werf over weegt geen juridische stappen, hoe wel er binnen de tweehonderd me ter van zijn bedrijf gebouwd gaat worden. „Ik denk niet dat ik er veel last van zal hebben." Het voorontwerp-bestemmings plan voor de locatie Slacht- veld-Kruittoren ligt de komende zes weken ter inzage. Het ontwerp kan komend voorjaar worden vast gesteld, verwacht projectleider Ge rard Kooiker van de gemeente Tho len. „Maar dat is afhankelijk van de reacties." Eerder al lieten de heem kundekring en Bond Heemschut weten wel problemen te hebben met de hoogte van de Kruittoren. De torenappartementen zouden het historisch stadsgezicht aantas ten. Veel van de aanwezigen waren verrast door de precieze situering van de Kruittoren: niet pontificaal aan de dijkzijde maar meer naar achteren, bij de huidige waterpar tij. Op eerdere tekeningen werd een andere indruk gewekt. „Het Kruittoren komt niet pontificaal aan de dijkzijde maar meer naar achteren, bij de huidige waterpartij ziet er nu veel minder massaal uit", aldus een inwoner van de Kruitto- renstraat. Het plan bestaat uit ne gen stadsappartementen, zeven ka- dewoningen en twaalf appartemen ten in de woontoren met daarop een luxe penthouse. Projectontont- wikkelaar Fraanje belooft rekening te houden met de archeologisch in teressante zoutoven en de be schermde rugstreeppad. Muziek maken in de kerk en dan ook nog op een instrument van afval. Zondag gaan kinde ren dat doen tijdens het feest van de Pater Damiaanparochie. Op die dag vieren alle parochie kernen van de Bevelanden en Schouwen-Duiveland geen mis in de eigen kerk, maar samen in Rooms-Katholieke kerk in Ovezande. De naamgever van de paro chie, de Belg Damiaan, richtte in een leprozenkolonie in Ha waii een fanfare-orkest op. De orkestleden speelden op zelfge maakte instrumenten. Dat gegeven staat zondag tij dens het jaarlijks parochiefeest ook centraal. Kinderen (en de leden van de Vlaamse band Timmerwerk) spelen op zelfge maakte instrumenten uit afVal. Daarnaast zingen de leden van het parochiekoor PiusX misgezangen. De collecte tij dens de dienst komt ten goede aan de stichting Child Aid, die zich inzet voor weeskinderen. De viering begint zondag om ïo.oo uur, Hoofdstraat 6o. Wie nu nog subsidie wil aan vragen om zijn huis te verbete ren vist achter het net. De sub- sidiepot dorpsvernieuwing van Borsele is voorlopig leeg. „Het liep als een tierelier", zegt wet houder Kees Weststrate. „Dat betekent niet dat we nooit meer een subsidieregeling heb ben voor particulieren, maar het is een pas op de plaats." Twee jaar geleden begon de gemeente met een stimule ringssubsidie om particuliere panden te verbeteren, zoals het isoleren of levensloopbestendig maken. De belangstelling was gelijk groot. In totaal is 650.000 euro uitgegeven aan 219 ver schillende aanvragers. „Gemid deld 2900 euro per aanvraag", zegt Weststrate. Naast de aanpak van particu liere huizen valt binnen de sub sidieregeling dorpsvernieu wing ook de aanpak van pro bleemlocaties. Dat zijn plekken waar meer aan de hand is en sprake is van verpaupering. Voor de aanpak van deze plek ken is nog wel geld beschikbaar en dit loopt allemaal wat min der storm. „Dit loopt achter", zegt Weststrate. hij komt in de cember met een plan van aan pak voor de aanpak van deze lo caties. IN DE REGIO EEUWELINGE MIJN DORP MIJN STAD HONDERD JAAR Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Kom vrijblijvend informeren op De Open Dag zaterdag 15 oktober tussen 10.30 en 14.00 uur. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 7 oktober 2016 Omwonenden van de nieuw te bouwen Kruittoren hebben wei nig tot geen kritiek op het plan. Op de informatiebijeenkomst in Meulvliet waren de reacties gis teravond overwegend positief. Ben van den Aarssen Tholen Melita Lanting Ovezande Melita Lanting Heinkenszand WISSENKERKE Bockbierfestival HCR De Kroon houdt zondag een bockbierfestival in Wissenkerke. Tijdens deze mid dag kunnen bezoe kers proeven van vier verschillende bockbieren uit de brouwerijen van Emelisse, Brand, Kees en Slot Oos tende. Het festival begint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Om 14.00 uur speelt de live band Molly Malone Ierse muziek. Daarnaast is Live Cooking op de BBQ aanwezig. Toegang is gratis. GOES Klederdrachtgroep zingt bij dienst Het Leger des Heils houdt een muziek- en zangdienst met medewerking van zangkoor Mooi Zee land op zondag 9 ok tober in Goes. Mooi Zeeland is een klederdrachtgroep die medewerking verleent tijdens de muziek- en zang- dienst in het Leger des Heils, Ravelijn de Groene Jager 72 in Goes. De dienst begint om 17.00 uur en eindigt om 18.15 uur. De toegang is gratis. Belangstellenden die geen vervoer hebben, kunnen tele fonisch contact op nemen via 0113- 212814. KAMPERLAND Rondleiding met gids op Schotsman Een gids van Staats bosbeheer leidt op zondag 9 oktober belangstellenden rond op de Schots man bij Kamperland. De anderhalf uur du rende tocht begint om 10.00 uur op de Noordelijke P aan de Schotsmanweg in Kamperland. Deel name kost 5 euro, kinderen betalen 2,50 euro. GOES Janny de Blieck-de Baar vierde gisteren haar honderdste verjaardag. De geboren Lewedorpse groei de op, op een boerderij in een gezin met tien kinderen. Tijdens de oorlog deed ze hand- en spandiensten in de gezinnen van broers en zus sen. In 1950 trouwde ze met Jan de Blieck, kuiper in Yer- seke. Ze kregen twee doch ters: Corry en Elly, en ver huisden naar Goes. Na het overlijden van haar man woonde ze tien jaar boven de winkel Berco, in het Gast huis en nu verblijft ze twee jaar in Ter Weel. Haar hob by's waren autorijden, reizen én oma-zijn. GOES Ze is geboren op 6 ok tober 1916 en dus vierde Ma ria Mol-Philipse gisteren haar honderdste verjaardag in het Gasthuis in Goes. Ze reisde veel, onder meer naar haar zus in Engeland. Daarnaast bezat haar familie een zomerhuis in Zoutelan- de, waar ze veel zomers doorbracht. Nog steeds houdt ze veel van de zee. Ze is geboren in Eindewege en trouwde in 1941 met A.C. Mol, die een timmerfabriek had. Samen kregen ze twee dochters en twee zoons. De eeuwelinge woonde 47 jaar in Heinkenszand, en verhuis de na het overlijden van haar man naar Goes. GEERSDIJK Provincialeweg 1, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Natuur, bin nen buiten' GOES Buurthuis de Pit, 10.00 uur-Wekelijk se wandelactiviteit 'Elke Stap Telt'; 's-Heer Elsdorpweg 39,13.00-17.00 uur - Open Studio bij Ineke Otte; Kerk Doopsgezinde Gemeente, 13.30 uur-Vertoning do cumentaire 'De tien van Renesse'; Theater de Mythe, 20.00 uur-Jubi leum- en benefiet concert Goese trou badour Theo van Te- ijlingen 'S-GRAVENPOL- DER Egelantierstraat 6, 18.00-19.30 uur- Tablet Café HEINKENSZAND BinnenUit, Schou- wersweg 7, 09.30-17.30 uur- Expositie Jan Bernd- sen; Galerie 'T Kun- stuus, 13.00-18.00 uur - Exposities John Groenewegen van der Weiden en Mirjam Schellekens KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie M.G. Schmidt- singel 1,11.00-17.00 uur - Expositie 'Langs het tuinpad van mijn vader'; De Vroone, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor senioren KATS Kerkstraat 3, 14.15 uur-Herope ning Nieuw-Zeeland- huis door wethou der Slenter KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,19.30-22.00 uur - Tentoonstelling van Kromsnavels NIEUWDORP Covra NV, Spanje- weg 1, 08.30-17.00 uur-Tentoonstel ling 'Onderweg' door Nathalie van Terheijden YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur-Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, 09.30-16.00 uur - Thematentoon stelling 'verdronken dorpen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74