Nederland volgens Rutte Bezwaren Wulpdal ongegrond verklaard T erneuzen moet rijtestlocatie blijven 2 ZEELAND Geknipt en geschoren WINKELEN KOOPAVOND Commentaar I ark Rutte neemt zijn aanloop naar de verkiezingen. Hij wil verder als premier van een land van 'koppige optimis- I ten'. Hij ziet ze overal. Aan de slag om Nederland beter te maken. Dit beeld is geen verrassing. Blijven lachen, stug doorgaan, zo manifesteert Rutte zich al jaren. Rutte gelooft niet in visies. Dat blijkt opnieuw uit zijn plan voor de toekomst. De hele tekst staat elders in deze krant. In een toelichting wijst de premier terecht op de rol van de kiezer. Rutte heeft eerst hun vertrouwen nodig, pas dan kan hij bekijken welk beleid haalbaar is. Dat is een goed uit gangspunt. Te vaak slaan politici door in campagnetaai. Rutte kiest het andere uiterste. Nu de crisis voorbij is, wil hij Nederlanders ontzorgen en hen de vruchten laten plukken. Dat onderbouwt hij slecht. Neem de pensioenen. Rutte zegt dat hij zo veel mogelijk duidelijkheid wil geven. Betekent dit, dat mensen moeten begrij pen dat hun pensioenen minder riant zijn dan ze dachten? Daar lijkt het op, want Rutte komt in een toelichting niet verder dan in dividuele pensioenpotjes en collectieve risico's. Dat is een systeem keuze die niets zegt over de gewenste waarde. Zo blijft Rutte op veel terreinen vaag. Met twee uitzonderingen. Die moeten kennelijk het gezicht van de VVD bepalen: de econo mie en de veiligheid. Voor de economie lastenverlichting, innova tie en wegen. Voor de veiligheid meer geld naar defensie. Dan is er nog de veiligheid van onze normen en waarden. Daar komt Rutte wel los. 'Onze manier van leven' mag niet veranderen. Zo open als onze economie moet zijn, zo hoog trekt Rutte het bol werk op rond onze normen en waarden. Hij gaat ervan uit, dat die door invloeden van buiten alleen maar slechter kunnen worden. In dit opzicht is Mark Rutte eerder conservatief dan liberaal. WD-leider trekt een hoog bolwerk op rond onze normen en waarden Het nieuwe park, waar 167 vakan tiehuizen komen, is straks de gro te buurman van de relatief kleine familiecamping De Zeester. Eige naar Hans van Woerkom bena drukt zich niet te verzetten tegen de komst van Wulpdal. „Dat park kan de hele omgeving alleen maar omhoog trekken. Het gaat mij om aan aantal praktische zaken die ook betrekking hebben op mijn camping. Zo heb ik aandacht ge vraagd voor de waterafvoer van de camping via slootjes. Die mag niet in het gedrang komen." Van Woerkom las in het bestem mingsplan dat Wulpdal een duik- winkel krijgt, maar hij wil niet dat er ook een vulstation voor duik- flessen komt. Dat heeft hij zelf al. „We verdienen al geen gouden bergen aan die duikers", zegt hij. „Dus nog een vulstation wordt wat veel van het goede." Het college verwerpt deze ziens wijze, omdat het wel of niet begin nen van een vulstation niets iets is om in een bestemmingsplan te regelen. Er zouden overigens geen plannen zijn voor een dergelijke voorziening. Een ander punt van Van Woerkom betreft de privacy. Hij wil vanuit zijn woning straks niet uitkijken op de huisjes van Wulpdal. Volgens het college zal dat ook niet het geval zijn. Van Woerkom schaart het afwij zen van zijn zienswijzen onder de noemer bureaucratie, maar laat het er waarschijnlijk bij zitten. „Ik heb goed contact met de ontwik kelaar van Wulpdal. Ik denk dat we er samen wel uitkomen." Almanak Een man met vlassige, grijze baard stapte de stijlvol uitgedos te huissalon van kapper Rik in Zierikzee binnen. In zijn hand houdt hij een aluinblok van Gladweg. In originele verpak king, daterend tussen 1925 en 1950. Of de kapper die mis schien aan zijn collectie wilde toevoegen? „Wat wil je er voor hebben?" „Noem maar wat", zegt de man. „Ik was vorige week al langs geweest en toen was je op vakantie naar het bui tenland. Dus dacht ik: Voor niks krijg je hem mooi niet!" Ook Tholen krijgt een bord Inspiratiesessie leidinggevenden Sloop schooltje kost 40 mille GOES Workshop bloemen weven Rijtesten voor het rijexamen moe ten ook in Zeeuws-Vlaanderen mogelijk blijven, vinden de CDA- fractie in Terneuzen en de Hulster- se partij Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Deze week werd bekend dat het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR) vanaf 1 december alle Zeeuwse rijtesten wil concen treren in Goes. Terneuzen en ook Middelburg vallen af. CDA Terneuzen en ABGH in Hulst zijn daar fel op tegen. „Men sen die herkeurd moeten worden, worden gedwongen naar de over kant te reizen. Dit verhoogt de druk op het examen en zorgt voor irritatie en extra kosten. Daar naast is het opnieuw een knauw voor de leefbaarheid in Zeeuws- Vlaanderen", aldus CDA'er Jos van Ginneken. Gino Depauw van ABGH deelt die mening. Hij heeft een motie in voorbereiding waarin hij het college van B en W van Hulst op roept tot actie. Hulst moet er volgens hem sa men met de buurgemeenten Sluis en Terneuzen alles aan doen om Terneuzen als rijtestlocatie te be houden. vrijdag 7 oktober 2016 li De gemeente Tholen heeft een reeks zienswijzen van camping de Zeester over het toekomsti ge vakantiepark Wulpdal onge grond verklaard. Rob Paardekam Scherpenisse Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Tholen krijgt ook een 'Wel kom in Zeeland-bord'. Dat antwoordt het college op vragen van de lokale CDA- fractie. Die zag onlangs hoe aan de A58 in Reimerswaal zo'n bord werd geplaatst en las dat er ook op Schouwen en in Zeeuws-Vlaanderen zulke borden komen. 'En wij dan?', dachten de chris ten-democraten. Tholen krijgt volgens het college één bord: bij de Thoolse brug, langs de N286. GOES Carin Biesterbosch, rector van Het Goese Lyceum, is dinsdag 11 oktober gast spreker bij de inspiratieses sie van organisatie-advies- bureau Janse Janse in Goes. De inspiratiesessies zijn be doeld voor leidinggevenden en kleinschalig van aard: toegankelijk voor maximaal twaalf personen. Meer informatie op de web site l-up.nl/ inspiratiesessies. SINT-MAARTENSDIJK De sloop van de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk kost een kleine veertigduizend euro. Het college vraagt de raad dit geld uit de pot voor het saneren van een terrein aan de Westvest te halen. Het plan om daar huizen te bou wen op de plek van een voormalige garage is nooit uitgevoerd. In de oude kleu terschool zat tot voor kort het Leger des Heils. De weefster van het Am bachtscentrum in Goes geeft zaterdag de workshop bloemen weven. Deze is van 13.30-15.30 uur. Deelname aan de workshop inclusief weefraam be draagt 22,50 euro. Aanmelden is noodzakelijk: ambachtscentrumgoes@ gmail.com. Sheila van Doorsselaer Terneuzen Koopavond in Goes, foto boven: mechteld jansen. foto's rechts: ruben oreel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73