O 14 ZEELAND Ralph Zegers weg als trainer HW'24 Van Drongelen wint met Oranje -19 Jordan Kersten in voorselectie Oranje Drie goals Laabich bij Groene Ster 2 BASKETBAL JESPERJOBSE Ralph Zegers is gisteren ontslagen als trai ner van HVV'24. Hij kreeg van het bestuur van de zondag-derdeklasser te horen dat er niet langer van zijn diensten gebruik ge maakt gaat worden. Zegers begon in 2014 bij de Hulster vereni ging. Dit seizoen staat HW'24 na vijf speel rondes in de middenmoot. De ploeg heeft zeven punten. Rick van Drongelen heeft gisteravond met het Nederlands elftal onder 19 jaar met 2-1 gewonnen van Roemenië. De Axelse verde diger, die in dienst is van eredivisionist Sparta Rotterdam, ging in Hardenberg als aanvoerder het veld in. Oranje kwam in de veertiende minuut op achterstand. Kort voor rust repareerde het team van bondscoach Maarten Stekelen burg de schade. Teun Bijleveld en Javairo Dilrosun scoorden. In de tweede helft ble ven treffers uit. De thuiswedstrijd tegen Roemenië was het begin van de kwalificatie voor het EK van 2017. Nederland zit ook nog in de poule met Noorwegen en San Marino. Jordan Kersten, speler van de Middelburgse ereklasser Oemoemenoe, zit voor het eerst in de voorselectie van het Nederlands team. De groep bestaat nu nog uit dertig spelers en wordt kort voor de interland van 5 no vember tegen Oekraïne teruggebracht naar zo'n 23 man. Oranje begint over een maand aan de EK-kwalificatiereeks. Het treft in de poule ook nog Moldavië, Portugal, Zwitserland en Polen. Aanvankelijk zat ook Leroy Kersten bij de voorselectie. Hij is echter geblesseerd ge raakt aan zijn knie. Ook voor Oemoemenoe is hij daardoor enige tijd niet beschikbaar. Na de nederlaag tegen koploper CFM/Tran- sito van vorige week (5-3) herstelden de zaalvoetballers van Groene Ster 2 zich in de thuiswedstrijd tegen DZV/Biggelaar. Na een 2-1-ruststand won de topklasser met 5-2. Nadat de bezoekers op 0-1 waren gekomen, scoorden Achraf El Bouskaki en Achraf Laabich. De laatste trof na de hervatting nog twee keer doel. Mohammed Alhajaji was eenmaal trefzeker. DZV scoorde tegen bij een 3-1-achterstand, maar dat wapenfeit kon Groene Ster 2 weinig deren. Gunst Zeilen bal. Dat zijn min of meer ook dezelfde sporten, maar toch heel erg verschillend", zegt de 32-jarige Jobse. „Bij een echte basketbalwedstrijd zit je zo twee uur in de zaal. Maar wij spelen allemaal kleine wed strijdjes, van zo'n twintig mi nuten." Vooral de tactiek waarmee het drietal het veld in gaat, is daarbij van belang. „Omdat we zo kort spelen, zijn het de details en momenten die de wedstrijd bepalen." En naast In juni horen we of de sport olympisch wordt tactiek is ook de concentratie cruciaal. „Een coach langs de lijn is er niet. Dat moeten we allemaal zelf doen." Op dit moment is het drie tegen drie-basketbal nog vrij onbekend. Toch is de discipli ne aan een flinke opmars be zig. „De sport is enorm aan het groeien. Nog niet alle lan den hebben het opgepakt, maar de Nederlandse basket- balbond gelukkig wel", weet Jobse. „Maar het begint nu wel te komen. We zijn namelijk ge nomineerd om vanaf 2020 een olympi sche sport te worden en dat vinden veel landen natuurlijk aantrekkelijk." Door de steun vanuit de bond kunnen Jobse en zijn teamgenoten over de hele we reld deelnemen aan toer nooien. „De kosten worden ge dekt." Maar ervan leven, dat wordt lastig. „We zijn geen profs en hebben allemaal nog gewoon een baan naast het basketbal. We krijgen wel prij zengeld als we een toernooi winnen, maar dat is niet vol doende om van rond te kun nen komen en we winnen ui teraard ook niet altijd iets." Op het WK in China, vol gende week, heeft het Neder lands team een belangrijk doel: de kwartfinales halen en daarna kijken waar het schip strandt. Daarvoor moet het in de poulefase eerst afrekenen met Amerika, Turkije, China en Japan. „In principe zijn we aan onze stand verplicht van deze landen te winnen", is Job se zelfverzekerd. Toch is dat best opvallend, want in het reguliere basket bal is Amerika bijvoorbeeld een van de grootmachten. „Maar de VS is dus een van die landen die het nu pas be ginnen op te pakken", geeft Jobse aan. „Ze komen nu wel met steeds betere spelers, die veel ervaring hebben. Maar dat was lang anders." Het WK winnen, zou na tuurlijk mooi zijn. Een droom misschien wel. Maar Jobse kijkt ook alvast verder dan het toernooi in China. „In juni vol gend jaar horen we of de sport olympisch wordt. Het zou toch geweldig zijn als ik in Tokio op de Olympische Spe len kan staan", zwijmelt hij alvast een beetje weg. „In ie der geval wil ik nog lang bij het drie tegen drie-basket bal betrokken blijven. Als speler of in een andere functie." Basketbal telt in Neder land eigen lijk niet echt mee. Afgelo pen maand liep Oranje kwalificatie voor het Europees kampioenschap mis en daar hoorde je bijna niemand over. Terwijl het hele land op z'n kop staat als het EK voetbal aan onze neus voorbijgaat. Maar daar zou wel eens ver andering in kunnen komen. Het reguliere vijf tegen vijf-basketbal mag dan niet heel lekker lopen, in het drie tegen drie-basketbal doet Ne derland wél een duit in het zakje. Op het EK eerder dit jaar wonnen 'we' brons - de eerste grote basketbalmedaille uit de vaderlandse geschiede nis - en vanaf dinsdag strijdt Oranje in de Chinese stad Gua ngzhou om de wereldtitel. Een belangrijke schakel in dit alles is de uit Vlissingen af komstige Jesper Jobse, tegen woordig woonachtig in Am sterdam. Hij speelde in het re guliere basketbal jarenlang op het hoogste niveau bij het Zwolse Landstede, maar kwam ongeveer drie jaar gele den in aanraking met het drie tegen drie-basketbal. Sinds dien is hij verkocht. „Ik ben er in gerold en mijn passie voor de sport is daardoor de laatste jaren alleen nog maar ge groeid", vertelt hij. Het drie tegen drie-basket- bal is nog vrij nieuw en totaal niet te vergelijken met het gro te basketbal. „Zie het een beet je als volleybal en beachvolley- vrijdag 7 oktober 2016 VOETBAL VOETBAL RUGBY ZAALVOETBAL U De Yerseke wiel renner Davy Gunst kwam gis teren tijdens de eendaagse wed strijd Parijs-Bour- ges als 94ste over de streep. De coureur van het Rabobank Development Team had na de koers van 190 ki lometer 8.09 mi nuten achter stand op de win naar, de Ier Sam Bennett. Hij won de wedstrijd voor het tweede jaar op rij. De Catclub Zee land houdt ko mend weekein de de zevende editie van de Dutch Dragoon Cup. Dit is zeil- weekend voor zowel beginnen de als ervaren jeugdzeilers. Het is uitge groeid tot Euro pa's grootste evenement voor Hobie Dragoon zeilers. Er wordt vanuit Wolphaartsdijk gevaren op het Veerse Meer. a Jesper Jobse probeert te scoren bij een domonstratie in Goes, in de zomer van 2014. foto johan van der heijden —Jesper Jobse Daniel Vervelde Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68