Nederland volgens Rutte T erneuzen moet rijtestlocatie blijven 2 ZEELAND Leerlingen genezen zieke dolfijn Geknipt en geschoren WINKELEN KOOPAVOND Commentaar I ark Rutte neemt zijn aanloop naar de verkiezingen. Hij wil verder als premier van een land van 'koppige optimis- I ten'. Hij ziet ze overal. Aan de slag om Nederland beter te maken. Dit beeld is geen verrassing. Blijven lachen, stug doorgaan, zo manifesteert Rutte zich al jaren. Rutte gelooft niet in visies. Dat blijkt opnieuw uit zijn plan voor de toekomst. De hele tekst staat elders in deze krant. In een toelichting wijst de premier terecht op de rol van de kiezer. Rutte heeft eerst hun vertrouwen nodig, pas dan kan hij bekijken welk beleid haalbaar is. Dat is een goed uit gangspunt. Te vaak slaan politici door in campagnetaai. Rutte kiest het andere uiterste. Nu de crisis voorbij is, wil hij Nederlanders ontzorgen en hen de vruchten laten plukken. Dat onderbouwt hij slecht. Neem de pensioenen. Rutte zegt dat hij zo veel mogelijk duidelijkheid wil geven. Betekent dit, dat mensen moeten begrij pen dat hun pensioenen minder riant zijn dan ze dachten? Daar lijkt het op, want Rutte komt in een toelichting niet verder dan in dividuele pensioenpotjes en collectieve risico's. Dat is een systeem keuze die niets zegt over de gewenste waarde. Zo blijft Rutte op veel terreinen vaag. Met twee uitzonderingen. Die moeten kennelijk het gezicht van de VVD bepalen: de econo mie en de veiligheid. Voor de economie lastenverlichting, innova tie en wegen. Voor de veiligheid meer geld naar defensie. Dan is er nog de veiligheid van onze normen en waarden. Daar komt Rutte wel los. 'Onze manier van leven' mag niet veranderen. Zo open als onze economie moet zijn, zo hoog trekt Rutte het bol werk op rond onze normen en waarden. Hij gaat ervan uit, dat die door invloeden van buiten alleen maar slechter kunnen worden. In dit opzicht is Mark Rutte eerder conservatief dan liberaal. WD-leider trekt een hoog bolwerk op rond onze normen en waarden Almanak Een man met vlassige, grijze baard stapte de stijlvol uitgedos te huissalon van kapper Rik in Zierikzee binnen. In zijn hand houdt hij een aluinblok van Gladweg. In originele verpak king, daterend tussen 1925 en 1950. Of de kapper die mis schien aan zijn collectie wilde toevoegen? „Wat wil je er voor hebben?" „Noem maar wat", zegt de man. „Ik was vorige week al langs geweest en toen was je op vakantie naar het bui tenland. Dus dacht ik: Voor niks krijg je hem mooi niet!" Parochianen maken muziek Nieuwe hengel voor Djayden Concert Blue River Jazzband Wandelen tegen kanker bij dieren Rijtesten voor het rijexamen moe ten ook in Zeeuws-Vlaanderen mogelijk blijven, vinden de CDA- fractie in Terneuzen en de Hulster- se partij Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Deze week werd bekend dat het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR) vanaf 1 december alle Zeeuwse rijtesten wil concen treren in Goes. Terneuzen en ook Middelburg vallen af. CDA Terneuzen en ABGH in Hulst zijn daar fel op tegen. „Men sen die herkeurd moeren worden, worden gedwongen naar de over kant te reizen. Dit verhoogt de druk op het examen en zorgt voor irritatie en extra kosten. Daar naast is het opnieuw een knauw voor de leefbaarheid in Zeeuws- Vlaanderen", aldus CDA'er Jos van Ginneken. Gino Depauw van ABGH deelt die mening. Hij heeft een motie in voorbereiding waarin hij het college van B en W van Hulst op roept tot actie. Hulst moet er volgens hem sa men met de buurgemeenten Sluis en Terneuzen alles aan doen om Terneuzen als rijtestlocatie te be houden. PRAKTIJKLES ZIERIKZEE vrijdag 7 oktober 2016 li ZIERIKZEE Leerlingen van Bin nen de Veste in Zierikzee weten sinds gisteren meer over bruin vissen. Vrijwilligers van stichting SOS Dolfijn hadden hun ambu lance en een infostand meege bracht. Een lokaal was ingericht als ziekenhuis, waar werd uitge legd hoe zieke dolfijnen worden behandeld, foto marieke mandemaker Tip? redactie@pzc.nl OVEZANDE Muziek maken in de kerk en dan ook nog op een instru ment van afval. Zondag om 10 uur doen kinderen dat tij dens het feest van de Pater Damiaanparochie. Alle parochiekernen van de Bevelanden en Schou- wen-Duiveland vieren dan samen een mis in de kerk in Ovezande. De naamgever van de parochie richtte in een leprozenkolonie op Ha waii een fanfare op, die op zelfgemaakte instrumenten speelde. ZIERIKZEE Waar een berichtje op Face- book al niet toe kan leiden... Djayden Hilleman (10) uit Zierikzee vergat afgelopen zaterdag zijn vishengel bij de gracht, waarna zijn moe der een oproepje plaatste op de pagina van Zierik- Nieuws. De oude hengel werd niet getraceerd, maar Yvo de Bruin van de gelijknamige hengelsportwinkel in Sir- jansland bracht de bofkont een splinternieuwe hengel, mét toebehoren. ZONNEMAIRE De Blue River Jazzband geeft zondag 9 oktober een concert in de d'Ouwe Smis se in Zonnemaire. De band speelt klassiekers als Basin Street Blues, Blue River en I'm crazy 'bout my Baby. Het concert begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. d'Ouwe Smisse is ge legen aan het Breedveld 3, 4316 BA in Zonnemaire. RENESSE Wie iets wil doen tegen kan ker bij huisdieren kan zich zondag met z'n viervoeter aansluiten bij de Nationale Hondenwandeling van het Nederlands Kankerfonds voor Dieren, op het strand van Renesse. De wandeling begint tussen 11.00 en 15.00 uur bij Our Seaside, www.na- tionalehondenwandeling.nl Koopavond in Goes, foto boven: mechteld jansen. fotos rechts: ruben oreel. Sheila van Doorsselaer Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65