Jendrusch mist thuiswedstrijd door blessure Korfballers TOP oefenen tegen Rode Duivels ZEELAND 15 Vlissinger Jesper Jobse is international bij het drie tegen drie-basketbal. Volgende week neemt hij deel aan het WK in China Rick Jendrusch zag het in Sylt, op de tamelijk woeste Noordzee, al vroeg mis gaan. De Scharendij- kenaar landde bij zijn vierde truc in zijn eerste heat verkeerd. Zijn schouder schoot daarbij uit de komen. „Het is pure pech, ik kon er weinig aan doen. Tja, dit is een beetje het risico van het vak." In een Duits ziekenhuis is Jen drusch' schouder weer erin gezet. Hij weet dat hij vier tot zes weken uitgeschakeld zal zijn. „Het is nog niet helemaal duidelijk of er nog iets kapot is in m'n schouder. Het bot is nog heel. Maar na het week einde moet ik nog een mri-scan laten maken om te zien of de pe zen en spieren niet beschadigd zijn." Top 20 De Schouwse windsurfer had zijn zinnen juist gezet op een goed re sultaat in Sylt. Als beste Nederlan der in de tussenstand - hij staat in de top 20 - hoopte hij nog wel wat plekken te kunnen winnen. „Want de omstandigheden zijn hier nogal Europees. Ik had hier in het voordeel kunnen zijn", ver telt hij. „Nu gaat Davy Scheffers (uit Zierikzee) mij voorbij. Hij Het is pure pech, ik kon er weinig aan doen. Tja, dit is een beetje het risico van het vak doet het hier wel goed tot nu toe." Jendrusch baalt ervan dat hij volgende week DAM X aan zijn neus voorbij ziet gaan. Dat evene ment is bij Zeil- Surfcentrum Brouwersdam, het bedrijf van zijn ouders. „Het is een EK-wed- strijd. Maar wel eentje met een heel sterke bezetting. Een flink aantal wereldtoppers zal na Sylt nog een weekje in Europa blijven en doorreizen naar de Brouwers- dam." De tweede editie van DAM X is van woensdag t2 tot en met zon dag 16 oktober. „Het hoofdbe standdeel is natuurlijk de surf- wedstrijd", vertelt Jendrusch. „Maar we willen dit jaar een wat breder publiek aanspreken dan in de voorgaande jaren. Daarom wor den er ook allemaal dingen om heen gehouden." TOP is al anderhalve week klaar met de veldcompetitie en is net begonnen met trainen in de zaal. In de lange aanloop naar het zaal seizoen - de eerste wedstrijd is pas op 12 november - speelt de ploeg van trainer Arco Goedkoop vijf oefenduels. De eerste is op donderdag 13 ok tober tegen België, om 21.00 uur in Antwerpen. Voor TOP is het een mooi affiche, voor de Rode Duivels is het één van de laatste tests voorafgaand aan het Euro pees kampioenschap, dat vanaf 22 oktober in Dordrecht wordt ge houden. In de weken erna treedt TOP nog aan tegen Dalto (hoofdklas se), Tilburg (overgangsklasse), DSC (Korfbal League) en Wage- ningen (hoofdklasse). Alleen die laatste tegenstander komt op be zoek in Arnemuiden. In het Walcherse dorp wordt al reikhalzend uitgekeken naar het zaalseizoen. TOP komt voor het tweede jaar uit in de hoofdklasse, het tweede niveau van Neder land. In het debuutjaar was de Ar- nemuidse equipe de grote verras sing en dwong het bijna promotie af naar de Korfbal League. De ver wachtingen zijn daardoor hoogge spannen. vrijdag 7 oktober 2016 Rick Jendrusch heeft een punt moeten zetten achter zijn sei zoen. De freestyle windsurfer uit Scharendijke raakte gebles seerd aan zijn schouder tijdens de WK-wedstrijd in het Duitse Sylt. Het is zuur voor hem dat hij nu volgende week bij DAM X, voor hem een thuiswedstrijd, niet het water op kan. Roeland van Vliet Scharendijke Rick Jendrusch De korfballers van TOP Arnemui- den spelen volgende week een vriendschappelijke wedstrijd te gen het nationale team van Bel gië. Het is de aftrap van de oe fencampagne van de Zeeuwse hoofdklasser. Roeland van Vliet Arnemuiden ■A.IN/II Passie voor korte partijtjes met z'n drieën

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47