PEER en Peter Slager openen Popronde SCOOTERS WORDEN SLECHT VERGRENDELD Er worden regelmatig brom- en snorfietsen gestolen op Walcheren. Volgens de politie maken eigenaren het de dieven soms wel erg makkelijk. WALCHEREN 7 Driedubbel op slot Zolang het goed gaat 'Een stuurslot is zo los' Ze is zich ervan bewust dat ze niet de enige is die haar splinternieuwe scoo ter mooi vindt. Julia Bie- sen (16) uit Middelburg is er dan ook erg zuinig op. Als ze haar Vespa par keert gaat hij niet alleen op het gewone stuurslot, ze heeft nog een extra stuurslot en doet ook een kettingslot aan haar ach terwiel. „Ik weet dat hier veel scooters worden ge stolen. Volgens mij zijn vooral de Vespa's erg ge liefd", vertelt ze. „Eerst ge bruikte ik mijn ket tingslot niet, uit gemak zucht. Door het Facebook- bericht van de politie, ben ik het weer gaan doen. Ik probeer mijn scooter ook altijd goed weg te zetten. Meestal zorg ik dat-ie in een stal ling staat. Hier bij Scalda is er bijvoorbeeld camera toezicht, dat is fijn. Als ik in de stad ben, probeer ik hem altijd met het ket tingslot te bevestigen aan een fietsbeugel of een lan taarnpaal. Meer kan ik er volgens mij niet aan doen. Maar dat is natuur lijk nooit een garantie." Ook al is de scooter van Ezra Mieras (17) uit Vlissingen al eens be schadigd toen hij aan straat stond, nog steeds zet hij hem niet altijd net jes in een stalling. „Het liefst parkeer ik mijn scoo ter zo dichtbij mogelijk. Dan hoefik minder ver te lopen", zegt hij. „Als ik moet werken, zet ik 'm bijvoorbeeld gewoon op de stoep." Thuis gaat-ie wel in de schuur. En in de stad probeert Ezra hem in de buurt van an dere fietsen te zetten. Maar verder is hij er niet bewust mee bezig. Dat er zoveel scooters worden gestolen, wist de student niet. „Het bericht van de politie heb ik niet gezien. Ik dacht eigenlijk dat het wel meeviel." Ezra heeft wel een ket tingslot in zijn 'buddy', maar dat gebruikt hij praktisch nooit. „Ik zou dat misschien beter wel doen, maar 't kost iedere keer zoveel moeite." Hij houdt het daarom bij het stuurslot. „Ik denk dat het wel goed blijft gaan op deze manier." Toen er bij een aangifte weer iemand zei dat zijn scooter uit de voortuin was gestolen, vond agent Maarten van Bloois het tijd om de Walche- naren nog eens een spiegel voor te houden. „Het hele jaar door wor den regelmatig brom- en snorfiet sen gestolen", zegt de agent. „Ach teraf blijkt vaak dat ze relatief makkelijk mee te nemen waren." Met een bericht op de Facebook- pagina 'Politieteam Walcheren' hoopt hij duidelijk te maken dat mensen het dieven zelf al een stuk moeilijker kunnen maken. „Een scooter moet je niet aan straat of in de voortuin parkeren en hem alleen op het stuurslot zet ten. Zet hem in de schuur, of be vestig hem met een hangslot aan een paal. Anders is een beetje han dige dief er zo mee weg", luidt zijn advies. „Wees niet te laks." Zijn kettingslot kon niet dikker, anders had Mika de Kam (17) uit Dis hoek het wel gedaan. „Maar dat paste niet meer tussen de velg van mijn achterwiel", zegt hij. Dat er op Walcheren veel scooters worden gestolen, hoort hij regelmatig. Daar om heeft hij die van hem goed verzekerd en ge bruikt hij naast het stuurslot een extra ket tingslot. „Ze zeggen dat je een stuurslot met een goeie schop al kunt ont grendelen. Dus dat is niet veilig genoeg." Op de middelbare school gebruikte Mika het kettingslot nog niet vaak. „Daar stonden vijf scoo ters en iedereen wist van wie die waren. Dus als er een vreemde aan zat, werd dat wel opgemerkt." Die sociale controle vindt hij prettig. Daarom zet hij zijn scooter in de stad vaak op een plek waar veel mensen komen. „Ik kan me voorstellen dat dieven niet opgemerkt willen worden, dus dat ze liever op een rustige plek hun slag slaan." MIDDELBURG Het programma van de Popronde Middelburg is compleet. Op donderdag to no vember treden dertig artiesten en bands op in diverse horecaza ken in de binnenstad. Vanaf 19.30 uur is op de Markt de Popronde Infostand te bezoe ken voor informatie, tips en voor merchandise (cd's van vorige edi ties, jubileum cd-box met tien Popronde-jaargangen, oordopjes, polsbandjes, tasjes, T-shirts, pet jes en paraplu's van Popronde). De Popronde wordt om 19.30 uur in De Vleeshal geopend door Peter Slager van BL0F en de Mid delburgse Popronde-band PEER. De afsluiting van het festival is de Afterparty in De Spot met Ri- lan the Bombardiers. HAARDEN SPECIALIST www.dezeeuwsehaardenspecialist.nl vrijdag 7 oktober 2016 Da's pech, scooter weg Julia Biesen past goed op haar nieuwe Vespa. Ezra Mieras is er niet zo bewust mee bezig. Elodie Kint Mika de Kam uit Dis hoek. FOTO'S LEX DE MEESTER Programma: popron- de.nl/steden/middelburg I DE ZEEUWSE I Anthony Fokkerstraat 28 4462 ET Goes +31(0)113 40 50 22 info@dezeeuwsehaardenspecialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39