Nederland volgens Rutte Terneuzen moet rijtestlocatie blijven 2 ZEELAND Koningsdrama opent dorpstheater Geknipt en geschoren WINKELEN KOOPAVOND Commentaar Mark Rutte neemt zijn aanloop naar de verkiezingen. Hij wil verder als premier van een land van 'koppige optimis ten'. Hij ziet ze overal. Aan de slag om Nederland beter te maken. Dit beeld is geen verrassing. Blijven lachen, stug doorgaan, zo manifesteert Rutte zich al jaren. Rutte gelooft niet in visies. Dat blijkt opnieuw uit zijn plan voor de toekomst. De hele tekst staat elders in deze krant. In een toelichting wijst de premier terecht op de rol van de kiezer. Rutte heeft eerst hun vertrouwen nodig, pas dan kan hij bekijken welk beleid haalbaar is. Dat is een goed uit gangspunt. Te vaak slaan politici door in campagnetaai. Rutte kiest het andere uiterste. Nu de crisis voorbij is, wil hij Nederlanders ontzorgen en hen de vruchten laten plukken. Dat onderbouwt hij slecht. Neem de pensioenen. Rutte zegt dat hij zo veel mogelijk duidelijkheid wil geven. Betekent dit, dat mensen moeten begrij pen dat hun pensioenen minder riant zijn dan ze dachten? Daar lijkt het op, want Rutte komt in een toelichting niet verder dan in dividuele pensioenpotjes en collectieve risico's. Dat is een systeem keuze die niets zegt over de gewenste waarde. Zo blijft Rutte op veel terreinen vaag. Met twee uitzonderingen. Die moeten kennelijk het gezicht van de VVD bepalen: de econo mie en de veiligheid. Voor de economie lastenverlichting, innova tie en wegen. Voor de veiligheid meer geld naar defensie. Dan is er nog de veiligheid van onze normen en waarden. Daar komt Rutte wel los. 'Onze manier van leven' mag niet veranderen. Zo open als onze economie moet zijn, zo hoog trekt Rutte het bol werk op rond onze normen en waarden. Hij gaat ervan uit, dat die door invloeden van buiten alleen maar slechter kunnen worden. In dit opzicht is Mark Rutte eerder conservatief dan liberaal. UWD-leider trekt een hoog bolwerk op rond onze normen en waarden Boetes Belgen kost twee ton Tafel van 15 duikt weer op Gesprek over drugsaanpak VERWACHTING WORDT WAAR Een man met vlassige, grijze baard stapte de stijlvol uitgedos te huissalon van kapper Rik in Zierikzee binnen. In zijn hand houdt hij een aluinblok van Gladweg. In originele verpak king, daterend tussen 1925 en 1950. Of de kapper die mis- schien aan zijn collectie wilde toevoegen? „Wat wil je er voor hebben?" „Noem maar wat", zegt de man. „Ik was vorige week al langs geweest en toen was je op vakantie naar het bui tenland. Dus dacht ik: Voor niks krijg je hem mooi niet!" MIDDELBURG Scooters zijn vaak makkelijk te stelen Rijtesten voor het rijexamen moe ten ook in Zeeuws-Vlaanderen mogelijk blijven, vinden de CDA- fractie in Terneuzen en de Hulster- se partij Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Deze week werd bekend dat het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR) vanaf 1 december alle Zeeuwse rijtesten wil concen treren in Goes. Terneuzen en ook Middelburg vallen af. CDA Terneuzen en ABGH in Hulst zijn daar fel op tegen. „Men sen die herkeurd moeten worden, worden gedwongen naar de over kant te reizen. Dit verhoogt de druk op het examen en zorgt voor irritatie en extra kosten. Daar naast is het opnieuw een knauw voor de leefbaarheid in Zeeuws- Vlaanderen", aldus CDA'er Jos van Ginneken. Gino Depauw van ABGH deelt die mening. Hij heeft een motie in voorbereiding waarin hij het college van B en W van Hulst op roept tot actie. Hulst moet er volgens hem sa men met de buurgemeenten Sluis en Terneuzen alles aan doen om Terneuzen als rijtestlocatie te be houden. Almanak vrijdag 7 oktober 2016 VLISSINGEN Hoe zit het met de Tafel van 15, het overleg tussen de Zeeuwse gemeenten, provincie Zeeland en water schap? Vlissings CDA-frac- tievoorzitter Ank Muller ver baasde zich recent tijdens een CDA-bijeenkomst met een topambtenaar de 'tafel' te horen roemen als voor beeld van regionale samen werking. Waarom horen de gemeenteraden dan nooit iets over de tafel, vraagt Muller zich af. VLISSINGEN De bewoners van de Schel- debuurt en de Aagje Deken straat praten maandag 10 oktober met burgemeester Bas van den Tillaar over de aanpak van de drugs dealers en overlastgevers op straat. Afgelopen zomer zetten politie en boa's hard in op de verdrijving van de overlastgevers. De bijeen komst is in het stadhuis om 19.30 uur. Aanmelden kan tot 12 uur die dag: mdewever@vlissingen.nl. MIDDELBURG Koopavond in Goes, foto boven: mechteld jansen. foto's rechts: ruben oreel. Dik twee ton loopt de ge meente Middelburg mis om dat Belgen tussen 2012 en 1 juni 2016 straffeloos hun auto verkeerd konden par keren. De gemeente kreeg in die periode niet de adres gegevens van de foutpar- keerders, zodat er geen be keuringen konden worden opgestuurd. De Belgische Raad van State stak daar een stokje voor. Door een nieuw verdrag is dat vanaf juni weer wel mogelijk. RITTHEM Een volle zaal gistera vond voor de première van Klein Theater De Verwachting in het Ritthemse dorpshuis. Wart Kamps opende met de try-out van zijn solovoorstelling De Goe de Richard lil - 'een rectificatie van de verzinsels van Shakespe are'. Vanavond speelt Kamps een tweede maal. dirk-jan gjeltema Maarten van Bloois van poli tieteam Walcheren merkt bij aangiftes dat scootereigena ren vaak laks zijn als het gaat om het veilig parkeren van hun brom- of snorfiets. Daardoor kunnen dieven er makkelijk mee wegrijden. Ei genaren vertellen op 9 wat ze doen om dat te voor komen. Sheila van Doorsselaer Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34