van ALONSO tot ZL ATAIM Cillessen opnieuw op de bank 'Benzema is welkom' 29 Ongewoon rustig is het, donderdagmid dag in de kantine van Quick Boys, bij de persconferentie van bondscoach Danny Blind. Perschef Bas Ticheler heeft er, sinds zijn entree in 2014, nog zel den zo ontspannen bij gezeten. Amper venijnige, provocerende vragen. Geen gespeculeer over de baan van de bondscoach. Er is zelfs geen assistent vertrokken deze week, en ook qua teammana gers en bondsbestuurders valt het - voor zolang het duurt - reu ze mee. Hoelang is dat wel niet geleden, zo weinig heibel in de tent, daags voor een belangrijke kwalifica tie-interland van Oranje? En ook best bijzonder: de opstelling zal amper veranderen ten opzichte van de vorige interland, in Solna tegen Zweden (1-1). Je kunt de speelwijze van het Nederlands elf tal wel zo'n beetje uittekenen. Het probleem is alleen: na van avond kan alles opeens weer an ders zijn. Het duel met Wit-Rus- land in de Kuip móet gewonnen worden om niet alsnog in een nieuwe crisis te belanden. Oppor tunistisch of niet; zo dun is het lijntje nu eenmaal. Na het gelijkspel in Zweden kan Oranje zich domweg geen te genvallers meer permitteren, al is het maar omdat het maandag in Amsterdam tegen favoriet Frank rijk speelt. Goedbeschouwd is de wedstrijd van vanavond tegen de Wit-Russen de belangrijkste, meest cruciale van de twee, er vanuit gaande dat de sterke Fran sen de groep winnen. „Die druk is er, dat is op zich niet nieuw", aldus Blind. „Maar ook wij leggen onszelf de op dracht op om te winnen. Wit-Rusland heeft een lastige ploeg, maar we spelen thuis. Daar mogen we ook wat van verwach ten." Dat laatste is een heikel punt. Want als Oranje ergens een com plex opliep in de laatste anderhalf jaar, dan is het wel in thuiswed strijden. Vriendschappelijk tegen Griekenland, de Verenigde Staten en Frankrijk, en in de EK-kwalifi- catie tegen Tsjechië en IJsland. Al lemaal verloren. Vijf thuiswed strijden op een rij. Misschien ook daarom begint Blind, in de onderbuik van het grote publiek zo hardnekkig een Ajacied, te stralen als het over de Kuip gaat. Het stadion waar Oran je voor het eerst sinds mei 2014 weer gaat spelen, en dat nage noeg vol zal zitten. Een plek bo vendien waar het Nederlands elf tal statistisch gezien bovendien aanzienlijk vaker wint dan in de Arena. In deze eeuw: 74 procent versus 59 procent. „Het blijft een geweldig stadion", zegt de bondscoach. „We hebben er woensdag ge traind, dat voelde al goed. Laat de Kuip ons dan maar het laatste duwtje geven naar een overwin ning." Dat zal moeten gebeuren zon der Arjen Robben, de speler voor wie Blind deze week zo nadrukke lijk de deur open hield. Pas gister ochtend hakten de aanvaller en de bondscoach de knoop door: Robben komt niet, ook niet voor het duel met Frankrijk. De ster van Bayern München heeft te veel last van een ribblessure. „Dat is in elk geval duidelijk nu", aldus Blind. „Dat valt tegen, maar ook weer niet, omdat we weten in welke situatie hij zit." Toch zal het voelen als een te genvaller, zowel bij Blind als bij de spelersgroep. Dagenlang ging het over Robben, een speler die uiteindelijk dus helemaal niet mee zal doen. „We kunnen niet zonder Arjen", zei aanvoerder Wesley Sneijder zelfs. Overdrach telijk weliswaar, maar toch. Blind belde dagelijks met Robben om te peilen of hij alsnog aan kon ha ken. Heeft Oranje zich daarmee niet op een psychologische achter stand gezet? „Nee, ik heb niet de indruk dat dat een rol speelt binnen het team", aldus Blind. „Gezien zijn extra kwaliteiten hebben we de deur open gehouden, maar ook zonder Arjen hebben we voldoen de kwaliteit. Nu hij niet komt, verandert er verder weinig." Sneijder zal opnieuw hangend op links spelen, zoals dat goed functioneerde tegen Zweden. De aanvoerder kampte afgelopen weekeinde met een blessure bij Galatasaray en trainde deze week aangepast, maar kan normaal ge sproken spelen. De kans is groot dat Rick Karsdorp rechtsback zal spelen, in plaats van de afwezige Daryl Janmaat. Een thuiswed strijd voor de Feyenoorder. „Dat is voor hem een pré in mijn afwe gingen", aldus Blind, die de op stelling nog niet wilde bevesti gen. „Hij zal in elk geval niet moe ten wennen aM&SÜ&Kuit: ORANJE JE ZIET ZE BIJ ZIGGO SPORT TOTAAL ZIGGO SPORT TOTAAL OP 6 KANALEN NU DE EERSTE 2 MAANDEN VOOR €9.95 P/M PARIJS Noël Le Graet, voorzit ter van de Franse voetbalbond, ziet spits Karim Benzema graag terugkeren bij de nationale ploeg. Benzema is door een sekstape-affaire met ploegge noot Mathieu Valbuena sinds april van dit jaar niet meer op geroepen voor Les Bleus. De 28-jarige spits van Real Madrid miste daardoor afgelopen zomer het EK in eigen land. „Ik heb er een hekel aan om mensen voor altijd te straffen. Hij is op dit moment gewoon oproepbaar", zegt Le Graet. Bondscoach Didier Deschamps denkt nog niet aan een terug keer van Benzema, ondanks dat de 81-voudig international zelf aangaf graag weer in actie te ko men voor Frankrijk, vandaag spelend tegen Bulgarije en maandag de tegenstander van Oranje. vrijdag 7 oktober 2016 Sjoerd Mossou Katwijk KATWIJK Danny Blind zegt op de keeperspositie te zullen kie zen tussen Jeroen Zoet (PSV) en Maarten Stekelenburg (Everton). „De verschillen tussen hen zijn klein", aldus de bondscoach, die tegen Zweden voor Zoet koos, en die ogenschijnlijk weinig re den heeft dat te veranderen. „Jasper Cillessen zit daar qua ni veau ook dicht bij, maar die speelt niet bij zijn club", aldus Blind over de FC Barcelona-doel- man. Ook op de spitspositie zijn de verschillen kleiner geworden in de laatste weken. Vincent Jans sen deed het uitstekend in Oran je, maar de aanvaller speelt wei nig bij Tottenham Hotspur. Con current Bas Dost begon voortref felijk bij zijn nieuwe club Sporting Lissabon. Oranje heeft twee alter natieve scenario's voorbereid in zijn speelwijze, mocht het op ach terstand komen tegen Wit-Rus- land, of lang tegen een gelijkspel aanhikken. „We kunnen er een extra spits bij gooien zoals tegen Zweden", aldus Blind. „Maar in de laatste fase is va banque ook een optie, met twee diepe spitsen en een man daar vlak achter." Verwachte opstelling: Zoet, Karsdorp, Bruma, Van Dijk, Blind, Strootman, Klaassen, Wijnaldum, Sneijder, Promes, Janssen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29