Onmisbaar Jongen bekent vals 112 16 °C Kitesurfer overleden Ruttewil een doorstart Buurtonderzoek2016 Morgen bij deze krant Onrust bij clubs en ouders Rubberen korrels op kunstgras zouden leukemie veroorzaken, godegen onderzoek ontbreekt nog. Kinderboekenweek bij Blz. Walcheren Naast het VVD- programma presenteert de premier ook een persoonlijk 'plan voor de toekomst'P8t/mn Verenigingen in Maarssen willen niet meer dat er op kunstgras wordt gespeeld en in Zwijndrecht zijn gisteren de trainingen afgebla zen. Andere clubs, bijvoorbeeld in Eindhoven, overwegen sluiting van hun kunstgrasvelden. De ge meente Reimerswaal verwijdert de korrels op een veld van W Krabbendijke en de gemeente Go- rinchem heeft de aanleg van een kunstgrasveld opgeschort. In sommige plaatsen, zoals Ede en Winterswijk, dringen voorzit ters van voetbalclubs aan op ver volgonderzoek. Dan zijn er nog de bezorgde ouders: voorzitter Paul Matthieu van SML uit Arnhem ziet 'een ontplofte mailbox' door vra gen van ouders. Oorzaak: nieuws over van oude autobanden gemaak te rubberkorrels (rubbergranulaat) tussen de grassprieten. Volgens tv-programma Zembla was het on derzoek naar het gebruik van rub bergranulaat krakkemikkig en zijn er signalen dat keepende kinderen vaker leukemie krijgen. De Zembla-uitzending leidt niet bij iedereen tot onrust. Volgens de KNVB is het niet nodig voetballer tjes thuis te houden of velden te sluiten. „Wij hebben al eerder bij het RIVM aangedrongen op nieuw onderzoek. Ik begrijp de onrust, maar voorlopig baseren wij ons op het RIVM dat zegt dat er gewoon gevoetbald kan worden." Toxicoloog Martin van den Berg pleit voor een diepgravend onder zoek naar de effecten. Hij adviseert kinderen niet zomaar op kunstgras te laten voetballen. Wel wordt in opdracht van de Europese Commis sie gekeken naar het rubber, de re sultaten van dat onderzoek worden in februari verwacht. De voetbalclubs die tot sluiting van de velden overgaan zien zich wel geconfronteerd met moeilijk heden. Zij moeten hun planning omgooien nu er minder plek is om te spelen. In Nederland liggen bijna 2.000 voetbalvelden van kunstgras. C%do^e" Oma ontsnapt! KRABBENDIJKE Een 64-jarige Belgische kitesurfer is woensdaga vond om het leven gekomen op de Oosterschelde. De man is ver moedelijk vertrokken vanaf de Oesterdam en vanaf daar in de richting van Yerseke gesurft. Rond 19.15 uur woensdagavond werd de vermissing gemeld. Drie kwartier later vond de politie de vlieger aan de Schelpbank tussen Yerseke en Oostdijk. Later die avond werd, zeven kilometer ver derop, zijn board gevonden. Onder leiding van het Kust wachtcentrum is een grote zoek actie gestart die tot diep in de nacht duurde. Pas gisterochtend rond 08.15 uur werd het levenloze lichaam aangetroffen. Is de koopavond nog wel van deze tijd? Thea Ritzer (63) uit Vlissingen vindt van wel. Ongeveer één keer per maand gaat ze 's avonds de stad in. "Meestal als ik overdag gewerkt heb, iets vergeten ben of iets speciaals wil halen." De Zeeuwse middenstand breekt zich het hoofd over waar het met de koopavond naartoe moet. «zeeland2 TERNEUZEN Een leerling van de Terneuzense scholengemeen schap De Rede heeft bekend dat hij de valse meldingen over een ge wapende man heeft gedaan, vori ge week dinsdag. De jongen belde meerdere ke ren naar 112. Hij zag een gewapen de man met een wit T-shirt rondlopen op school. De gevolgen waren groot: een arres tatieteam viel de school binnen. Leerlingen moes ten urenlang op hun plek blijven. De officier van justi tie bepaalt of hij straf krijgt. Ook De Rede zelf kijkt naar de gevolgen van het inci dent, vertelt woordvoerder Chris Dreves. „We bekij ken, in overleg met zijn ouders, wat we moeten doen. Schorsen? Tja, we heb ben wel een zorgplicht. Je moet je ook afvragen of schorsing wel een oplossing is." Nieuwsmedia Kunstveld dicht om gif Carla van der Wal Albert Sok Maarssen/Zwijndrecht P15 en Zeeland 8 Janneke Schotveld Haal in onze boekhandel Haal in onze boekhandel de kinderboekengids met ruim 600 titels op. Deze exclusieve uitgave kun je online bestellen, maar haal je in de boekhandel op. FOTO RUBEN OREEL vrijdag 7 oktober 2016 De PZC is onderdeel van Bewolkt pzc.nl Voor het laatste nieuws Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Prijs €2,00 258e jaargang nr 237 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1