\W 7 14 NI Groentehandel brengt klasse 2-producten aan de man VWWVVAW V v\\ \W v\ l\\ ^WêUL Jj Een rijpe tomaat of een paprika met een afwijkende vorm. Supermarkten halen er hun neus voor op, Groothandel Westland-Noord brengt ze juist aan de man. „De consument merkt het verschil niet eens." e slogan op de muur van zijn kan toor in Foodcen- ter Westland in Poeldijk is duide lijk: 'Job pakt alle klasse 2 op'. Job van den Broek, woonachtig in Breda, koopt alle incourante groente en fruit op en zorgt ervoor dat produc ten niet zomaar worden weggegooid, maar toch nog ergens verkocht kun nen worden. „Westland-Noord is een zelfstan dig onderdeel binnen de Best Fresh Group", zegt Van den Broek, die sa menwerkt met zijn kompaan Luc van Berkel uit Honselersdijk. „Bij Val- star Holland was ik al verantwoorde lijk voor deze producten en daar heb ben we met Westland-Noord nu een apart bedrijf voor opgericht." Incourante handel wil niet zeggen dat de producten niet meer eetbaar zijn. Integendeel, stelt Van den Broek. „De consument ziet het ver schil vaak niet eens. Prima eetbaar Het zijn producten die niet voldoen aan de hele strenge eisen van retai lers (supermarkten, red.) of met een plekje of afwijkende vorm. Die wor den dus niet meer geaccepteerd, ter wijl ze vaak nog prima eetbaar zijn. Ze zijn alleen soms wat minder lang houdbaar en daardoor halen ze de tijdslimiet van de supermarkt niet meer." Van den Broek pakt die producten maar wat graag op. „Ik krijg van alles binnen, maar we zijn vooral gespecia liseerd in kasgroenten. Veel tomaten en paprika's. Maar ook kokosnoten, andere exoten, aardbeien en meer seizoensproducten." Een rondje door de koelcellen van Westland-Noord bewijst dat het assortiment écht enorm is. „Noem een product en de kans is groot dat het hier ergens op een pallet staat of in een doos zit." Allemaal leuk, maar waar moeten al die spullen dan weer naartoe? Tuinders kunnen er geen kant mee op en moeten het simpelweg storten. Dat kost geld en dat is iedereen een doorn in het oog „Voornamelijk weekmarkten", zegt Van den Broek. „En dan vooral in gro te steden, zoals Den Haag, Rotter dam en Breda. Ik heb veel contact met exporteurs en tuinders, maar ook met marktkooplui." Op deze dinsdagochtend lopen er ook een paar rond die spullen uitzoe ken die ze snel weer gaan verkopen. Het is een komen en gaan van men sen in het bedrijf. „80 procent van de producten die bijvoorbeeld op de Haagse markt liggen, worden niet meer geaccepteerd door de retail, ter wijl daar helemaal niks aan man keert. Bedrijven of tuinders kunnen er vaak geen kant mee op en moeten het simpelweg storten. Dat kost geld en dat is iedereen een doorn in het oog", aldus Van den Broek. Verlies Hij zegt dan ook altijd tegen de te lers die bij hem aankloppen: „Zet die spullen bij mij neer en ik ga de scha de voor je beperken. Ik ga dan zor gen dat ik je er nog zo veel mogelijk voor kan teruggeven. Soms moet ik ook mijn verlies nemen en raak ik be paalde spullen echt niet meer kwijt. Dat gebeurt ook. Ik moet zorgen dat ik onderaan de streep genoeg over houd." In de winter stuurt Van den Broek ook spullen naar de voedselbank. Want nogmaals: aan een paprika met een plekje mankeert echt niets. Aangifte van fraude tegen ambtenaren STRAATSBURG Le Pen vangt bot bij Europees Hof Piet in alle vormen bij AH vrijdag 7 oktober 2016 Aan een paprika met een plekje mankeert echt niets Fred Vermeer Poeldijk A Luc van Berkel en Job van den Broek (rechts) van Westland- Noord tussen hun niet-perfecte papri ka's. FOTO JACQUES ZORGMAN ROTTERDAM De gemeente Rotterdam heeft aangifte gedaan tegen twee ambtenaren die betrokken zou den zijn bij de miljoenenfraude rond de verhuur van voormalig poppodium Waterfront. „Ze worden onder meer verdacht van valsheid in geschrifte en witwassen", zei wethouder Ronald Schneider (Stedelijke Ontwikkeling) tegen RTV Rijnmond. Vanaf het moment dat het pand medio 2010 werd verhuurd, begon de oplichting. Er werd jarenlang geen huur betaald, terwijl het pand wel in gebruik was. De gemeente Rot terdam is voor miljoenen euro's opgelicht, blijkt uit het onderzoek. De Franse rechterlijke macht heeft Jean-Marie Le Pen (88), de voormalig leider van het ra dicaal-rechtse Front National, niet beknot in zijn vrijheid van meningsuiting. Dat heeft het Europees Hof voor de Rech ten van de Mens gisteren geoordeeld. Le Pen had een zaak aangespannen tegen zijn veroordeling wegens Holo caustontkenning. In 2005 zei hij: „In Frankrijk was de bezet ting niet bijzonder onmenselijk, zelfs al waren er overtredin gen - dat is onvermijdelijk in een 550.000 vierkante kilome ter groot land." Le Pen werd tot drie maanden cel en een geldboete veroordeeld. ZAANDAM Zwarte Piet, Donkere Piet, Brui ne Piet, Roetveegpiet, hele maal geen Piet. Op de sinter klaasartikelen in de supermark ten van Albert Heijn zijn Pieten in verschillende vormen te zien en zijn er producten waar de afbeelding helemaal niet op staat. Dat heeft Albert Heijn gisteren laten weten. De super marktketen heeft daarmee het zelfde beleid als vorig jaar rond de gevoelige Zwarte Piet discussie. De sinterklaasartike len zijn vanaf volgende week in de winkel te vinden. Super marktketen Jumbo liet afgelo pen week weten dat er op het huismerk geen Zwarte Piet of Sinterklaas afgebeeld staat. millllll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15