Waalse politicus vrijuit in moordzaak Ift 13 3smulderstextiel.nl www.westcord hotel s.n I herfst Tl e e rstextiel, smulderstextiel.nl/lojaar BRUSSEL Snikkend hoort hij zijn vrijspraak aan, snikkend valt hij zijn dochter in de armen: de Waalse politicus Bernard Wes- phael (58) is gisteren na een pro ces van drie weken vrijgesproken van doodslag op zijn vrouw Véro- nique Pirotton. Zij had hem de dag voor haar dood verteld dat ze hem ging verlaten voor haar min naar. „Drie jaar lang heeft Justitie er alles aan gedaan om mij als een smeerlap en moordenaar af te schilderen", aldus Wesphael. „Nu blijkt dat ik onschuldig ben." Dat was een ruimhartige uitleg van het vonnis. De jury kwam na bijna vijf uur beraad tot de slot som dat er te veel twijfel was voor een veroordeling en dat aanwijzin gen tegen Wesphael onvoldoende waren onderzocht. Kussenvezels in de longen van het slachtoffer waren geen bewijs dat Wesphael haar had verstikt. Pirotton over leed na een hevige woordenwisse ling in een hotel. Het gedrag van Wesphael die avond was vreemd. Eerst wandel de hij rustig vijf trappen af om de receptie de zelfmoord van zijn vrouw te melden, weer boven wierp hij zich op haar lijk in een poging tot reanimatie. Volgens Wesphael overleed Pirotton, 'van wie ik zielsveel hield', aan een cocktail van alcohol en medicij nen. Voor de jury woog zwaar dat de deskundigen die mogelijkheid niet konden uitsluiten. „Vanaf het moment dat ik je ont moette, wist ik meteen dat ik aan een geweldige reis begon. Ik weet dat je altijd bij me zult zijn, waar ik ook ga. Jouw gezicht is mijn licht en mijn baken. Voor mij be staat geen donker meer. Anne, mijn geliefde, de dood zal niet meer eenzaam zijn." Dat schreef de Franse socialis tische politicus Francois Mitter rand in november 1964. Anne, zijn liefde, dat was Anne Pingeot. Ze was de dochter van een vriend. Hij had haar al als kind le ren kennen en begon later met haar een gepassioneerde en lang durige liefdesaffaire die zijn weer ga niet kent in de Franse politiek. Harstochtelijk Mitterrand was een bekende poli ticus, senator, getrouwd, had twee zonen, en zou later presi dent worden (1981-1995). Pingeot was een net meisje uit de provin cie met een katholieke opvoe ding. Ze was nog maar 20 jaar oud toen de hartstochtelijke lief de opbloeide met Mitterrand, die toen 47 was. De vonk sloeg over in 1963. „Twee maanden, onze eerste twee maanden. Ik durf nog nau welijks te geloven wat er ge beurt", schreef hij haar in decem ber van dat jaar. „Je maakt gevoe lens in me wakker die ik nog nooit heb gekend", staat in een brief. „Ik denk aan je, en wel met zoveel intensiteit dat jouw hart het wel moet voelen." Die zomer roemde hij haar schoonheid. „Je lichaam lijkt gemaakt van ho ning, parfum en muziek. Je mond is als water dat uit de he mel valt op een zomerdag." De brieven waarin Mitterrand zijn gevoelens de vrije loop laat, waren tot nu toe onbekend. Ze la gen opgeslagen in tientallen schoenendozen bij de inmiddels 73-jarige Anne Pingeot. Vorig jaar benaderde ze een uitgeverij en Je lichaam lijkt gemaakt van honing, parfum en muziek komende week gaat het gebeu ren: de schriftelijke liefdesverkla ringen van het voormalige socia listische staatshoofd liggen dan in de boekwinkel. In totaal 1.218 brieven en gedichten, geschreven tussen 1962 en 1995. Franse presidenten hadden al een reputatie. Mitterrand kreeg dochter Mazarine met Anne Pin geot - waar de buitenwereld ja renlang niets van wist. De daarop volgende president, Jacques Chi rac, was een notoire rokkenjager. Zijn vrouw wist vaak niet waar hij 's nachts was. Chiracs bij naam was Monsieur Cinq Minutes, douche comprise, (Vijf minuten, douche incluis) verwijzend naar de duur van zijn liefdesspel. Nico las Sarkozy, die hem opvolgde, scheidde, ging op vakantie met een van zijn vrouwelijke minis ters en trouwde met fotomodel Carla Bruni. De huidige presi dent, socialist Frangois Hollande, haalde wereldwijd het nieuws door paparazzifoto's waarop te zien was hoe hij 's nachts op zijn scooter naar zijn minnares reed. Passie De brieven van Mitterrand voe gen iets nieuws toe. Romantiek. De woorden die hij schreef voor zijn geliefde zinderen van span ning en passie. De voormalige president was mateloos verliefd op Anne Pingeot, ondanks zijn huwelijk. En omdat de relatie de cennia geheim werd gehouden, was de intensiteit ervan nauwe lijks bekend bij het grote publiek. „Ik hou van je met hart en ziel zoals ik nog nooit van een vrouw heb gehouden. Er bestaan geen andere vrouwen voor mij", schreef hij haar in 1970. „Onze li chamen verstrengelen zich, ze vormen een vulkaan. Vlammen schieten de ruimte in." Kort voor zijn dood schreef hij haar, in september 1995, een laat ste brief. De woorden zijn melan cholisch. „Je bent mijn grote ge luk. Ik had niet meer van je kun nen houden dan ik heb gedaan." Herfst - het ideale seizoen voor een citytrip. Cultuur snuiven en lekker shoppen in de leukste steden van Nederland. Ontdek ze met WestCord Hotels! of bel 0900-7771117 (lokaal tarief) vrijdag 7 oktober 2016 dekbedovertrekken en hoeslakens Mitterrands onechte dochter Mazarine wordt bij de uitvaart van haar vader op 11 januari 1996 ge troost door moeder Anne Pingeot, minnares van de vroegere Franse president, archieffoto Mitterrand was poëtisch in zijn liefdesbrieven Franse presidenten staan be kend om hun tumultueuze lief desleven. Maar er blijkt soms een ware romanticus in ze te schuilen. Zo schreef oud-presi dent Francois Mitterrand 1.218 liefdesbrieven aan zijn geheime minnares. Frank Renout Parijs Frangois Mitterrand w' Beste prijsgarantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14