11 Nederland draait op een gigantisch grote groep koppige, optimistische Nederlanders die zo ongelooflijk veel voor Nederland betekent. Een land van koppige optimisten Doorzetten vrijdag 7 oktober 2016 Dat betekent dat wij heel erg duidelijk moeten zijn over wat we van elkaar ver wachten. Vrijheid en gelijkwaardigheid zijn hier heilig. Je mag hier trouwen of sa menwonen met wie je wilt. Je bepaalt zelf wat je gelooft en je gaat over je eigen li chaam. In Nederland zijn we niet eikaars vijand, maar eikaars bondgenoot. Ieder een is hier gelijkwaardig en krijgt gelijke kansen. Arm of rijk, hoog- of laagopge leid, vrouw of man. We kijken naar wat mensen kunnen. We kijken niet naar mensen op en zeker niet op mensen neer. Wie onze vrijheden misbruikt, krijgt met de overheid te maken. Wetten die we hebben, zullen we inzetten. Als er nieuwe wetten nodig zijn dan maken we ze. En als we wetten juist af moeten schaffen dan doen we dat ook. Maar het allerbelangrijkste is dat ik, dat wij alle maal, alsmaar duidelijk blijven maken: in ons land ben je vrij en daar staan wij voor. Het is hoog tijd dat wij samen iets doen aan de spanning en de verkramping. Wij, of je hier nu wel of niet geboren bent. Wij, dat zijn alle mensen die onze waar den, onze rechten en onze vrijheden de len. Wil je niet meedoen? Dan is het tijd om ergens anders een plekje te zoeken. Als je onze vrijheden omarmt, dan hoor je erbij. Wie echt mee wil doen, krijgt eerlijke kansen. Het is aan jou om die te grijpen. Nederland draait op een gigantisch grote groep koppige, optimistische Nederlan ders die zo ongelooflijk veel voor Neder land betekent. Die dag in dag uit aan de slag zijn om er wat van te maken. Die de moed erin houden, ook als het even te genzit. Die van grote dingen durven te dromen, die gewoon een fijn en prettig leven willen leiden. Je hoort ze niet, deze stille meerderheid, ze willen gewoon met elkaar dingen voor elkaar krijgen. Maar ze hebben ook hun zorgen. Terechte zorgen. Zorgen die u en ik allemaal heb ben. Voor deze mensen wil ik er zijn. Voor hen zet ik mij elke dag weer in. Ik begrijp dondersgoed dat deze koppige optimisten zich zorgen maken over de toekomst. En dan kan ik wel proberen uit te leggen dat we het hier echt wel goed voor elkaar hebben met elkaar, maar zo lang mensen dat niet voelen, helpt dat niets. Ik snap ook echt de boosheid, on vrede en zorgen die ik zie in ons land. Daar wil ik dus ook iets aan doen. Maar waar ik niks mee heb zijn die schreeu wers aan de zijlijn. Links en rechts. Zij hebben op alles wat er gebeurt kritiek. Ze zijn boos over van alles en nog wat, maar als je om hulp vraagt doen ze helemaal niks. Dit zijn ook de mensen die denken dat de overheid alles voor ze oplost. Op deze mensen bouw je geen samenleving. Dat geloof ik echt. Die mensen verpes ten het voor de rest. Soms zou je bijna gaan denken dat die schreeuwers Nederland zijn. Niets is minder waar. Nederland dat is die gi gantische groep koppige opti misten. Die hoor je niet schreeuwen. Die zijn be zig en in de afgelopen moeilijke jaren doorge gaan. En gaan dat ook de komende jaren weer doen. Dat ga ik ook doen. Ik zet mij in om juist dat wat we met elkaar in al die jaren hebben opgebouwd te bescher men, en steeds een beetje beter te ma ken. Om alles op alles te zetten tegen nieuwe onzekerheden. Ons veilig te houden. Zodat we met minder zorgen en meer rust het leven kunnen leiden dat we willen. We hebben de afgelopen jaren laten zien dat we niet wegduiken als het moeilijk wordt. Dat lef is ook in de komende jaren nodig. We zullen weer lastige keuzes moeten maken. Gemakkelijke oplossin gen zijn er niet. Je kunt dan wel voor je eigen ego of je eigen belang gaan. Maar dan komen we nergens. Ik wil dingen voor elkaar krijgen. Ik wil problemen oplossen. Zoals ik dat in de afgelopen jaren deed. Zo wil ik doorgaan. Koppig en optimistisch. Zorgen pakken we aan. Kansen grijpen we. Dat is goed voor onze toekomst. Van ons land en voor iedereen persoonlijk. Zo dat het écht stapje voor stapje beter wordt. Zodat we allemaal de vruchten gaan plukken. Zo dat onze kinde ren het weer be ter krijgen dan wij. Zodat we dat fijne land blij ven. We hebben alles in huis wat daarvoor nodig is: trots, koppigheid en zelfvertrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12