I Weer 3-0 voor Nieuw Arbeid.nl Polka Print ook na vijf rondes nog ongeslagen 16 ZEELAND Na twee speelrondes staat het eerste team op de derde plaats De volleybalclub uit Sas van Gent kreeg er zes ervaren speelsters bij en kan daardoor nu weer competitie spelen. Trainer Gerard Gillesen zet ook hoog in. n li a een jaar zon der competitie beschikt Savok plots weer over twee vrouwen teams. De eer ste twee compe titieduels in de derde klasse F leid den voor het tweede team tot een positie in de middenmoot. Het standaardteam staat na twee wed strijden met negen punten achter VAT en de tweede keus van WS'92 op de derde plaats. De Sasse volleybalclub luidde vorig seizoen de noodklok vanwe ge een tekort aan speelsters, bleef met een kleine groep trainen en was eind van het seizoen spekko- per toen zes jonge meiden van bui tenaf zich als nieuw lid aanmeld den. Drie speelsters uit Terneuzen en drie uit het voormalige Mor- res-bolwerk afkomstige volleybal- sters voegden zich bij de Sasse se lectie. „Ze zijn uit zichzelf gekomen. Daar waren we natuurlijk hartstik ke blij mee en we willen graag dat ze blijven", zegt voorzitter Renata de Wit, die spreekt van een kwali teitsinjectie voor de Sasse derde klasser. „De zes die gekomen zijn, kunnen het niveau van de tweede klasse absoluut aan", verzekert ze. „Ze zijn bij hun clubs (Schelde- sport en Stevo) al het een en an der gewend geweest en trekken het niveau tijdens de training om hoog. Het is een lust om te zien hoe ze met elkaar in het veld staan en elkaar positief coachen." Hoogst haalbare De twee teams trainen onder lei ding van de ervaren Gerard Gille sen. Remko Steijaert en Karin van Puyvelde tekenen tijdens de wed strijden voor de coaching. „Ze kun nen het allemaal geweldig goed met elkaar vinden", zegt de voor zitter. „Gerard heeft gekozen voor een 'oud' team (boven de achttien jaar) en een jong team (jonger dan zestien jaar). Plezier in het spel staat voorop, maar als er andere mogelijkheden zijn, dan willen we die niet laten liggen. Gerard is ondanks zijn leeftijd (71 jaar) nog geen steek veranderd. Hij vindt dat we voor het hoogst haalbare moeten gaan." Gillesen, die bij Savok en Mor- res en een vijftal Belgische clubs zijn sporen verdiende, noemt zich- Het is een lust om te zien hoe ze met elkaar in het veld staan en elkaar positief coachen zelf een opbouwtrainer. Dat komt in Sas van Gent goed van pas. „Ik ben een opleider", weet hij. „Be wegingen analyseren en van daar uit verbeterpunten aangeven. Ik geniet ervan als een ploeg beter wordt en dat je dingen waarop je traint in de wedstrijden terug ziet. Ik heb in het verleden ook dikwijls de schuld bij mezelf ge legd als er iets fout ging. Dan had ik het maar beter uit moeten leg gen." Beide Sasse teams ontmoeten in de derde klasse F onder meer de reserveteams van YVC, Schel- desport, VVS'92, Mytilus en Ardi- to en het standaardteam van AVC'87 uit Tholen. Met drie pun ten uit twee wedstrijden neemt het jonge tweede team in een klasse met twaalf ploegen een po sitie in de middenmoot in. Het keurkorps won het eerste duel van de competitie met 4-0 van YVC 3 (25-23, 25-22, 25-25,25-4) en stuurde in het tweede treffen een team van Symmachia/Roosendaal met een 3-1-nederlaag (25-23, 25-13, 9-25,25-23) naar huis. „Ik denk dat we zaterdag een zeer zware tegenstander gehad hebben", kijkt Gillesen terug. „Het probleem is dat we eigenlijk geen spelverdeelster hebben. Ik heb uiteindelijk iemand aangewe zen, die het meer dan behoorlijk doet. Je moet als spelverdeler een 'baas' in het veld zijn en ballen op eisen. Maar je moet ook dienend zijn en er alles aan doen om de bal goed bij de aanvallers te krij gen. Het zou me verbaasd hebben als onze competitiestart anders was geweest. De technische baga ge die de meiden die erbij geko men zijn meebrachten, is een sur plus voor onze ploeg. We hebben een team met heel veel lengte, veel kracht en waanzinnig veel en thousiasme. Wij gaan voor een plek bij de eerste drie. En natuur lijk het liefst voor de titel." SLUISKIL De driebanders van tweededivisionist Polka Print sleep ten thuis een gelijkspel uit het vuur tegen Teletronika uit Zun- dert. De Zeeuws-Vlamingen zijn na vijf ronden nog ongeslagen. Na een gelijkspel volgden twee overwin ningen. En daarna kwamen weer twee remises. Dat heeft mede te maken met de afwezigheid van Dirk Vlerick en Koen Saver. Jean Paul de Kraker en Louis Dallinga wonnen hun partijen tegen Teletro nika. Meerten Dallinga kwam net tekort en Fons Baart was kansloos. Polka Print-Teletronika 4-4: Jean Paul de Kraker-Vic Herreweghe 40-35, 46; Meerten Dallinga- Rudy Persijn 35-40, 43; Louis Dallinga- René Vermeiren 35-24, 40; Fons Baart-Hein Hanegraaf 13-35,53. Bijna halverwege de najaarscom petitie is Nieuw Arbeid.nl in poule A van het bedrijfsvolley- bal in Terneuzen nog altijd de onbetwiste koploper. De titelverdediger had tegen Rijschool Tinus geen enkele moeite om opnieuw tot een 3-0-overwinning te komen (25-26, 25-9 en 25-19) en bracht het puntentotaal na vijf speelda gen op veertien. De concurrentie (als vanouds ZWV 1 en Timmer Service) gaf echter geen krimp en haalde eveneens drie punten binnen. ZWV 1 versloeg Stevo met 3-0 en Timmer Service wees JB Ser vices terug. De achterstand van beide teams bleef door die resul taten vier en vijf punten. In poule B handhaafde UNPO 1 zich op de eerste plaats door een 2-1-zege op CuliNeuze/VVP 1. Matthijs Industrial Supplies verspeelde twee belangrijke pun ten in het duel met MBT Servi ces 1:1-1. vrijdag 7 oktober 2016 Na plotse kwaliteitsimpuls is Savok weer springlevend Peter van Kouteren Sas van Gent De ervaren Gerard Gillesen mikt met Savok op een plek in de top drie. fotocamileschelstraete Renata de Wit, voorzitter Eddy van der Hooft Terneuzen Poule A: Timmer Service ZVI.-JB Services 3-0, Rijschool Tinus- Nieuw Arbeid.nl 0-3, ZWV 1-Stevo Beachvolleybal 3-0. Poule B: Dare to Design-De Poot- er 2-1, Matthijs Industrial Sup- plies-MBT Services 11-1, UNPO 1-CuliNeuze/VVP 1 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 102