Middelburgse clubs besluiten eind november over fusie Hameeteman kroont zich tot 'Beste Zeiler' ClOS-student uit 's-Heerenhoek zet jeugdscouting op bij profclub ïATAR ZEELAND 17 Mark Vermue liep afgelopen zomer intern stage bij een Poolse voetbalclub en hoopt de contacten warm te houden. Met de taal ben ik opgegroeid. Pools spreken gaat prima De cijferlijst van Mark Vermue (19) liet vorig schooljaar goe de resultaten zien. Om die re den kreeg de ClOS-student, met het profiel 'Operationeel Sportmanager', de gelegenheid om stage te lopen in het buitenland. In Afrika vertoe ven leek hem wel wat. Toch werd het totaal iets anders. „M'n ma zei tegen me: 'Waarom ga je niet naar Polen?' Toen is het balletje gaan rollen." Medestudenten en leraren rea geerden verrast. „Voor de buiten wereld was het een vreemde keu ze, maar voor mij was het een logi sche. Mijn moeder is geboren in het Poolse Plock, een stad die je kunt vergelijken met Tilburg. Mijn familie woont daar. Tijdens mijn stage kon ik kosteloos bij hen intrekken. Met de taal ben ik opgegroeid. Lezen en schrijven vind ik lastig, maar Pools spreken gaat prima." Al jarenlang gaat de familie Ver mue op vakantiebezoek bij hun fa milie in Polen. „In het verleden klopten we een keer aan bij voet balclub Wisla Plock, dat sinds dit seizoen uitkomt op het hoogste ni veau. Sinds mijn twaalfde jaar train ik er in de zomer mee met leeftijdsgenootj es." Vorig schooljaar legde de ClOS-student, die naast speler bij Dauwendaele ook jeugdtrainer is, zijn stageverzoek voor bij Wisla Plock. In mei volgde een kennis makingsgesprek, waar onderling de verwachtingen werden uitge sproken. In ruim drie weken tijd kreeg Vermue een kijkje in de keu ken van de gehele Betaald Voetbal Organisatie. Hij maakte kennis met de bege leiders van de jongste pupillen tot en met de staf van de hoofd macht. Trainingen verzorgde hij voornamelijk bij JO17-1 en met hen ging hij ook mee op trainings kamp. Tijdens zijn verblijf constateer- de Vermue dat de club nog flinke stappen kon maken met scouten van jeugd. „Bij diverse basisscho len in de stad liggen kunstgras veldjes die je kunt vergelijken met Cruyff Courts. Een aantal jaar gele den vroeg ik aan een toezichthou der of er ook activiteiten plaats vonden op de trapveldjes. Het ant woord was 'nee'." In samenspraak met de club en de gemeente heeft Vermue afgelo pen zomer op zes kunstgrasvel den in de stad een programma op gezet. Telkens deden er zo'n twee honderd basisschoolleerlingen mee aan activiteiten die verzorgd werden door spelers en trainers van Wisla Plock. „Dat was gewel dig. Zoiets hadden ze nog nooit ge daan. Per keer werden er een slor dige dertig spelertjes uitgepikt die mee mochten trainen bij de club. Een aantal speelt nu in de jeugdop leiding van Wisla Plock." Vermue hoopt het contact met de Poolse vereniging in stand te houden. „Ik ben altijd welkom, vertelden ze. Momenteel proberen we voor de jeugd een trainings kamp in Nederland op te zetten. Ik heb al contact gehad met Dolf Roks, van Sparta Rotterdam. Rond de herfst presenteer ik mijn plan van aanpak aan de beleidsbe palers van Wisla Plock." De jeugd van MZVC is al aange sloten bij die van Zeelandia Mid delburg, maar of ook de senioren volgen is nog afwachten. „Het gaat nog om twee punten: wat te doen met het clubhuis, en de schuld die daar nog aan hangt, en de prestatieve elftallen", vertelt Blondeel. „Vroeger was er in Middelburg ook een zaterdag- en een zondag afdeling. Als het qua niveau ver Ik moet doen wat de leden willen. Ik heb geen zin in ruzie in de tent uit elkaar zit, is dat geen pro bleem. Maar als dat dichter bij el kaar komt, krijg je geharrewar. En mensen hebben dat nog in hun hoofd en vragen me: 'Wil je dat weer?'. Zijn antwoord is dan 'nee', want Blondeel wil niet dat er spe lers van het eerste elftal van MZVC (zaterdag) overstappen naar het vlaggenschip van Zeelan dia (zondag). „Ik denk dat dat te voorkomen is, maar ik moet doen wat de leden willen. Ik heb geen zin in ruzie in de tent." Op 23 november worden de fu sieplannen besproken tijdens een algemene ledenvergadering van Zeelandia Middelburg. „Dan wordt ons standpunt duidelijk." Door zijn overwinning tijdens het Delta Lloyd AB-selectieweek- end afgelopen weekeinde in Roe- lofarendsveen eindigde het lid van WSV Wolphaartsdijk als eer ste op de Nederlandse ranglijst over het zeilseizoen 2015/16, dat van oktober vorig jaar tot oktober dit jaar liep. Met de titel 'Beste Zeiler 2016' op zak plaatste Hameeteman zich als eerste voor de Nederlandse kernploeg - bestaande uit de zes tien beste zeilers van het land - voor het komende seizoen. De student van het Ostrea Ly ceum in Goes mag zich daardoor weer opmaken voor de selectie weekenden voor het EK en WK van het komende voorjaar, in de klasse (voor zeilers tot vijftien jaar) die zowel nationaal als inter nationaal gezien wordt als een kweekvijver voor diverse Olympi sche klassen. Juli dit jaar nam Hameeteman als jeugdlid al deel aan het Euro pees kampioenschap in het Itali aanse Crotone. In Zuid-Italië ein digde hij in een deelnemersveld van 290 zeilers uiteindelijk op de 38e plaats. AIRWAYS donderdag 6 oktober 2016 Superstagiair bij Wisla Plock Mark Vermeu is naast speler ook jeugdtrainer bij Dauwendaele. foto lex de meester Len Wolters Middelburg Mark Vermue De intentieverklaringen zijn ge tekend, de plannen bekend, maar of de fusie tussen voetbal verenigingen Zeelandia Middel burg en MZVC er ook voor de seniorenelftallen echt gaat ko men is nog altijd de vraag. Op 23 november hakken de clubs een knoop door, laat Walter Blondeel - voorzitter van Zee landia Middelburg - weten. Mitchell Minnaard Middelburg —Walter Blondeel De dertienjarige Paul Hameete man heeft de titel 'Beste Zeiler 2016' veroverd. De Zierikzeese zeiler deed dat in de Optimist klasse op overtuigende wijze. Hij won dit seizoen vijftien van de 32 gevaren wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92