PvdA Ninthe (10) danst met Justin Bieber Rondreis Koningssteden Marokko of bel ons 088 - 70 70 600 fstlP 6 NI ÖZCAN AKYOL donderdag 6 oktober 2016 Column @OzcanAkyol I ijn moeder stemt al ruim dertig jaar op de PvdA. I Vanaf het moment dat ze een Nederlands paspoort kreeg, werd haar verteld dat ze die keuze moest maken, onder anderen door de Turkse fabrieksbroeders van mijn vader én door onze buren in de zwarte wijk. Haar stemgedrag is niet welover wogen: als analfabeet kan zij zich niet in een partijprogramma ver diepen en haar Nederlands is pover, daarom volgt ze geen televi siedebatten. On danks haar so ciale beperkin gen kocht ze, samen met mijn vader, wel een koop huis en ste vent ze af op haar pen sioen, na lang en hard te hebben gewerkt in dit land. Toen ik haar deze week vroeg of ze na al die jaren nog steeds op de PvdA wil stemmen, haalde ze haar schouders op en vertelde ze over de rode rozen die altijd rond campagnetijd in de binnenstad werden uitgedeeld. Bij de vorige verkiezingen waren er zelfs thee zakjes, met een logo van de partij op het karton - zelfspot. Ze zei dat 'ons soort mensen' altijd op de PvdA moesten stemmen, omdat die voor 'minderheden en arbei ders' opkomen, en tegen 'de vreemdelingenhaters' strijden. Het ergste was: ze wist geen an dere partij op te noemen. Ik neem mijn moeder haar onwe tendheid niet kwalijk, dat is een logisch gevolg van segregatie en geloven in de goede bedoelingen van anderen. Wat ik haar wel ver- Misschien is mijn moeder wel een PW'er. Dat mag wijt, is dat ze niet beseft dat ze het niveau van zielig allochtoontje is ontstegen. Ze heeft een huis, bijna een pensioen en behoort sa men met mijn vader - tweeverdie ners - al lang niet meer tot de groep waarin zij wordt gecategori seerd. De mythe van de PvdA als bewe ging die voor arbeiders en etni sche minderheden opkomt, heb ben verschillende ministers, Ka merleden en regionale politici in de afgelopen decennia eigenhan dig getorpedeerd. Belangrijke kwesties als armoedebestrijding, sociale cohesie en de gezondheids zorg hebben binnen de partij plaats moeten maken voor het be houd van een regentencultuur, iets waar mijn moeder helemaal niets van afweet. Daarom heb ik besloten dat ik straks alle partijprogramma's met haar ga doornemen. We hebben af gesproken dat ze op basis daarvan een nieuwe keuze gaat maken, eentje die bij haar persoonlijke evolutie past. Misschien is mijn moeder wel een PW'er. Dat mag. Dan heeft ze daar in elk geval zelf voor gekozen. Ninthe van den Berg (10) uit Wijchen is dolblij. Zij mag zater dag in Arnhem met Justin Bie ber op het podium staan tij dens zijn concert in GelreDo- me. Jules Huijnen Arnhem/Wijchen „Ik vind het echt heel tof! Ik krijg heel veel leuke reacties", zegt Ninthe. Met drie andere meisjes werd ze uitgekozen. „Ik had het totaal niet verwacht, er zijn zoveel mensen die iets heb ben ingezonden, duizenden." Zes maanden geleden deed de choreograaf van Justin Bieber een oproep waarin kinderen uit gedaagd werden een choreogra fie aan te leren en hier een film pje van te maken. Uit de inzen dingen worden voor ieder con cert vier kinderen gekozen die met de Canadese zanger mogen dansen tijdens het nummer Children. Deze week hoorde Ninthe van de organisatie dat ze zaterdag tij dens de eerste van Biebers twee concerten haar danskunsten mag laten zien op het podium. Ninthe danst al vanaf haar 5de. Dat doet ze in Nijmegen bij dans school Urban Academy NMGN Ninthe van den Berg danst al sinds haar 5de. met het hiphopteam One of a Kind waarmee zij zowel natio naal als internationaal hoge ogen gooit. „Dansen is echt mijn sport. Ik vind alle dansstijlen leuk, maar dans nu vooral afro, hiphop, modern en dancehall." Of ze Justin Bieber voor of na het concert ook nog ziet, weet Ninthe nog niet. De jonge danse res is geen echte 'Belieber' maar vindt hem wel heel tof. „Zijn mu ziek is heel leuk en hij kan zelf ook goed dansen." Over een optreden in een uit verkocht GelreDome maakt ze zich nog niet echt zorgen. „Het is wel spannend om voor zoveel mensen op te treden, maar ik ga er vooral van genieten." Ind. vliegreis, 3* hotels met ontbijt, lokale NL-spreken- de reisleiding Excursiepakket €99 p.p. ind. entreegelden, 5x lunch en 7x diner (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizen «nl Reis tegen absolute bodemprijzen mee naar het land van duizend- en-één-nacht. U start in het sprookjesachtige Marrakech met het befaamde Djemaa El Fna Plein. In het schitterende Fèz ziet u o.a. 'Fès El Bali' en ook Meknes en Rabat staan op het programma. Daarnaast bezoeken we ook Casablanca en de oude Romeinse nederzetting Volubilis. Profiteer nu van deze aanbieding en beleef een betoverende vakantie door dit fascinerende land vol contrasten en verrassingen! Volubilis Rabat Casablanca, Meknes Beni Melal Marrakech laagste prijzen! zie stipreizen.nl/mrkeib stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7