c r1 O De zee is een kerkhof Nederlandse 007 kan wel jonge assistent gebruiken 7 Binnenkort begint Emily Blunt (The Devil Wears Prada) aan de opnamen voor het vervolg op de filmklassieker Mary Poppins. Maar eerst is zij te zien als alcoholiste Rachel in The Girl on the Train. Spannend van de eerste tot de laatste minuut problemen van alcoholisme te ver diepen. „Ook heb ik in mijn directe omgeving enkele vriendinnen die met dit probleem hebben gekampt. Van hen begreep ik hoe groot de pa niek is als je gaten in je geheugen hebt. Vooral als vrouw is dat angst aanjagend. Het gevaar van misbruik ligt altijd op de loer. Het is veel mak kelijker en dankbaarder om een dronkaard komisch te spelen, zoals al veel acteurs hebben gedaan. Maar dat paste totaal niet bij deze rol." De paniek is groot als je gaten in je geheugen hebt, zeker bij vrouwen Rachel is zonder twijfel de meest veeleisende rol die de goedlachse En gelse actrice heeft gespeeld. Hoewel ook haar rol in The Devil Wears Prada zijn eigen eisen stelde. „Toen moest ik opboksen tegen Meryl Streep die natuurlijk een gigant is. Maar wat mij opviel is dat zij zo relaxed met haar vak omgaat. Geen aanstellerij, ge woon je werk doen. We zijn dan ook goede vriendinnen geworden." Zelfheeft Blunt in haar persoon lijke leven veel baat bij haar vak ge had. Het hielp haar om haar aanleg tot stotteren te onderdrukken. „Als tiener kwam ik tot de ontdekking dat ik met acteren geen moeite had om complete zinnen zonder haperen uit te spreken. Dat heeft mij uitstekend geholpen. Zoals je merkt kan ik lek ker kwekken zonder dat ik vast kom te zitten." Blunt, moeder van twee kinderen, woont tegenwoordig in New York door het werk van haar Amerikaanse echtgenoot en collega John Krasinski. „Het is heerlijk om als Engelse in New York te vertoeven. Door mijn Engelse tongval te gebruiken heb ik al heel wat parkeerboetes voorkomen door een domme toerist te spelen." Onvergetelijk Binnenkort staat Blunt voor de wel licht grootste opgave uit haar car rière: het spelen van de iconische rol in het vervolg op de filmmusical Mary Poppins die in 1964 door Julie Andrews onvergetelijk is gemaakt. Blunt puft even bij het vooruit zicht: „Het zal een hele opgave wor den om haar vertolking te benaderen. Ik ga Julie niet imiteren, dat zou heel dom zijn. Bovendien zit de film vol met nieuwe liedjes, het is zeker geen remake. De titel, Mary Poppins Re turns, geeft dat al aan. Ik probeer deze rol mijn eigen stem te geven. Zowel in de letterlijke als de figuurlijke be tekenis. Volgend jaar mag je beoorde len of dit mij is gelukt." THE GIRL ON THE TRAIN Fuocoammare MeesterSpion Tim (10) is woest als zijn ouders hem meeslepen naar een nieuwe woonplaats om daar een hotel te gaan bestieren. Hoe overleeft hij deze vreemde kustplaats zonder z'n vrienden? Tims bestaan krijgt een merkwaardige wending als hij per abuis een ingevroren spion wakker maakt. Deze Simon weet niet beter dan dat hij zich in 1973 bevindt en middenin een span nende spionagezaak bovendien. Kan Tim deze charmante, ietwat onhandige James Bond-figuur de cennia later helpen om diens prangende vragen op te lossen? Hoewel volwassenen zich die jaren 70 nog best zullen herinne ren, is alle analoge technologie uit die jaren natuurlijk een giller voor kinderen die opgroeien met dro nes, internet en tabiets. Lood zware telefoons met snoeren en walkietalkies zijn immers zo an tiek als de middeleeuwen. Scènes waarin spion Simon met zijn 'al- lernieuwste' middelen aan het werk is en Tim stomverbaasd toe kijkt (en andersom!), vormen daarom de aardigste momenten in deze komische kinderspionage- film. Lang voordat de immigranten- stroom de voorpagina's haalde, was regisseur Gianfranco Rosi al bezig met de documentaire Fuo coammare Fire at Sea), waarmee hij dit jaar de Gouden Beer van het Filmfestival van Berlijn won. Rosi stelt in zijn film in eerste instantie de plaatselijke bevol king van het Italiaanse eiland Lampedusa voor, die elke dag met de vluchtelingenstroom te maken heeft. Hoe groot is de impact op hun dagelijks leven? De regisseur gebruikt daarvoor de belevenissen van de 9-jarige Samuele, een belhamel die als een soort gids dient voor de kijker. Het meest aangrijpende inter view is met de plaatselijke arts, dr. Bartolo, die met tranen in de ogen vertelt hoe hij heeft moeten aanzien hoe vluchtelingen uitge droogd zijn eiland bereikten en amper nog in leven waren. „De zee is een kerkhof', stelt hij vast. Rosi slaagt er in om aan boord van een schip vol vluchtelingen te filmen die door de Italiaanse ma rine zijn opgepikt. Ook die beel den zijn hartverscheurend. Hoe vertolk je een dronken personage zonder dat het lach wekkend wordt? Voor Emily Blunt (33) was dat een van de grootste uitda gingen om de hoofdrol te spelen in de thrillerverfilming The Girl on the Train. Zij speelt daarin het sleutelper sonage Rachel dat vanuit een trein een misdaad in wording denkt te zien. Probleem: door haar drankver slaving is het geheugen van Rachel niet bepaald betrouwbaar. „Natuurlijk ben ik als tiener ook wel eens zo lam geweest dat ik mij niets van de vorige avond wist te her inneren", vertelt Blunt in Londen. „Laten we eerlijk zijn: wie heeft dat vroeger niet meegemaakt? Een dergelijke uitspatting hoort bij je jeugd, maar is natuurlijk niet te vergelij ken met iemand die 's ochtends als ontbijt in de trein al van de gin uit een waterfles begint te nippen. Dan heb je echt een probleem. Zoals Rachel dus." Ter voorbereiding op haar rol ging Blunt in conclaaf met hulpverleners in afkickklinieken om zich in de donderdag 6 oktober 2016 GO Ove aend S drankorgel Ab Zagt Emily Blunt Emily Blunt speelt Rachel, een alcoholverslaafde die denkt een misdaad te ontwaren, fotobarrywetcher THRILLER Regie: Tate Taylor. Hoofdrollen: Emily Blunt, Rebecca Ferguson en Luke Evans. Soms is een thriller vooral de moeite waard door de wijze waarop alle puzzel stukjes op tafel worden ge legd. Zeker voor wie de bestseller The Girl on the Train van Paula Hawkins niet heeft gelezen, werkt deze aanpak in de filmver sie van regisseur Tate Tay lor vanaf de eerste minuut. Zozeer dat zelfs de wat tegenvallende ontknoping voor lief wordt genomen. Emily Blunt speelt Rachel, de vrouw uit de titel van de film, die dagelijks met de trein naar New York fo renst. Vanuit het treinraam bemerkt zij dat er in de wo ning van haar ex iets niet pluis is. Rachel raakt in de war van haar waarnemin gen. Niet alleen door het mysterieuze gehalte (wie is de man op het balkon?), maar ook door haar alco holisme, waardoor zij gaten in haar geheugen heeft die haar herinneringen troeble ren. The Girl on the Train leunt zwaar op de vertolking van Emily Blunt. Zij draagt als belangrijkste getuige het drama dat door verschil lende (al dan niet betrouw bare) perspectieven wordt verteld. Tot in de laatste minuut houdt Taylor het spannend. De vraag is of de vele lezers van het boek dezelfde ervaring zullen hebben. -A.Z. FAMILIEFILM Regie: Pieter van Rijn. Hoofdrol len: Beau Schneider, Stijn van der Plas, Nienke de la Rive Box De ontwaakte jaren 70-spion moet het doen met een lood zware telefoon met snoer. -MA/. DOCUMENTAIRE Regie: Gianfranco Rosi. - A.Z.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52