Verbluffend aaibare draak 6 TREINTHRILLER EMILY BLUNT Top 5 in de bioscoop Nu in de bios La Danseuse Meneer Pluizenbol De Held Judi Dench vertolkt opnieuw een queen FILMNIEUWS Filmversie op komst van game Firewatch Peter en de Draak Diep verscholen in de bossen woont een weesjongetje met zijn beste vriend: een grote, groene draak. Hun bestaan lijkt ver van de mensenwe reld, totdat grootschalige houtkap een eind aan hun veilige, geïsoleerde samenzijn maakt. Terwijl enkele houthakkers in de bezienswaardige draak een nieuwe bron van inkom sten zien, probeert een lieve bos wachter samen met haar vader en stiefdochter een heenkomen te vin den voor de weesjongen en zijn groene maatje. Dat dit hartverwarmende avon tuur zich ergens in de jaren 8o af speelt, is verfrissend omdat social media en internet (nog) niet bestaan en het avontuur dus vrij intiem blijft. Het scenario van deze remake (het origineel stamt uit 1977) is even ma gisch en speels en doet qua sfeer den ken aan klassiekers als E.T. the Extra- Terrestrial en The NeverEnding Story; jeugdfilms die magie omarmen, maar een duister randje niet schuwen. En dan zijn er ook nog die ijzersterke kindacteurs én een verbluffend aai bare, computergeanimeerde draak. - Marieke Nieuwdorp donderdag 6 oktober 2016 2 (-) Miss Peregrine €355.697 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Bridget Jones's Baby €1.035.795 3 (-) Deepwater Horizon €285.987 4 (2) Magnificent Seven €277.950 5 (-) Don't Breathe €257.287 DRAMA De dochter van Johnny Depp, Lily- Rose, speelt een hoofdrol in deze bio grafische film over danseres Loie Ful ler (1862-1928) die furore maakte in de Parijse amusementswereld. De film valt vooral op door een oppervlakkige behandeling van Fullers heftige leven. FAMILIEFILM Nederlandstalige versie - met onder meer de stem van Barry Atsma - van een Amerikaanse familiefilm over een miljardair die weinig tijd voor zijn gezin heeft. Tot hij, na een ongeluk, in een kat verandert. Hij kijkt daarna heel anders tegen het leven aan. THRILLER Teleurstellende en warrige verfilming van het gelijknamige boek van Jes sica Durlacher. Een joods gezin wordt lastiggevallen naar aanleiding van ge beurtenissen uit het verleden. Monic Hendrickx speelt de hoofdrol. Oscarwinnares Judi Dench gaat weer een ko ninklijke hoofd rol spelen. In Victoria and Abdul speelt zij de hoofdrol van koningin Victo ria. De regie is in handen van Stephen Frears (maker van The Queen en Flo rence Foster Jenkins). De film behandelt de buitengewone vriendschap tussen Victoria en een jonge klerk uit India. Gameverfilmin- gen blijven on danks de soms tegenvallende commerciële resultaten ge maakt worden. Het productie bedrijf Good Universe (be kend van Don't Breathe) gaat het spel Fire watch verfilmen. Brandwachter Henry, met de stem van Mad /Wen-acteur Rich Sommer, speelt de hoofdrol. FAMILIEFILM Regie: David Lowery Hoofdrollen: Bryce Dallas Howard, Robert Redford, Oakes Fegley Bryce Dallas Howard (I), Robert Redford en Oona Laurence helpen Peter en zijn lieve draak, foto unit Emily Blunt: „Ik ga Julie Andrews niet imiteren, dat zou heel dom zijn." FOTO PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51