O CD Swift is 14 ZEELAND TRIATLON MARCEL SUURMOND A Duinkerke rijdt deze keer met Moerland Wedstrijd over 10 mijl in Philippine Tijdrit voor koppels in Heinkenszand k Marcel Suurmond heeft zaterdag bij de Iron Man iets recht te zetten. De Vlissinger wil laten zien dat hij van zijn fouten kan leren. Samen met Davy Gunst won Joannathan Duinkerke (foto) vorig jaar voor de vijfde keer de koppeltijdrit van ID Cycling. Eerder had de Goesenaar al viermaal gewonnen met streekgenoot Peter Tol. Zaterdag kan Duinkerke zijn titel prolongeren, als hij met eliterenner Paul Moerland uit Fijnaart aan het 20 kilometer lange karwei door de pol ders ten oosten van Terneuzen begint. Ongetwijfeld zal de tegenstand komen van Kevin Wester uit Alkmaar, die samen met Michel Agterberg al twee keer winnaar was (2013 en 2014). Zij kunnen geduchte concur renten worden voor Duinkerke en Moer land. De belangstelling voor de koppeltijdrit is overigens nog nooit zo groot geweest. Bij coördinator Jan de Jonge hebben zich reeds 30 koppels aangemeld. De organisatie is weer in handen van sportschool Delta en toerclub Heikant. Het eerste duo vertrekt om 10.31 uur. Al jaren wijkt de Terneuzense atletiekvere niging Scheldesport een keer uit naar Philip pine. Daar, in De Braakman, zijn er voldoen de mogelijkheden om een aantrekkelijk par koers uit te zetten. Zaterdag wordt daarom de 10 Miles van Philippine gehouden, een loopwedstrijd over 10 landmijl, ruim 16 kilo meter. De start is zaterdag om 15.00 uur op Sport park 't Bermpje van voetbalvereniging Phi lippine. Er kan ook voor 4000 of 9500 me ter worden gekozen. De jeugdloop start om 14.45 uur. Aan het einde van het wielerseizoen wordt door wielervereniging ZRTC Theo Middel kamp ieder jaar een koppeltijdrit georgani seerd in de omgeving van Heinkenszand. Deelname aan de koppeltijdrit van zondag staat open voor iedereen. De afstand wordt vooraf niet bekendgemaakt, omdat de deel nemers voor de wedstrijd hun eindtijd moe ten schatten. Daar wordt een apart klasse ment van opgemaakt, net als van de tijdrit zelf. De start is zondag om 10.00 uur en de inschrijving is in brasserie Stelleplas in Heinkenszand. Na afloop van de wedstrijd worden traditiegetrouw de prijzen van de zomeravondcompetitie uitgereikt. Van Goethem Sturm eginnersfouten deden Marcel Suurmond vorig jaar bij de Iron I Man van Hawaii de das om. De Vlissingse triat leet ging totaal verkeerd om met de verzengende hitte. „Ik koelde mezelf niet goed, ik nam geen zoutcapsules tot me... Pff, wist ik veel. Komende zaterdag ga ik het totaal anders aanpakken." Suurmond (nu 40) was heel hard voor zichzelf, na afloop van de wedstrijd van 2015. Hij baalde van zijn magere eindtijd van 11.19.23 uur. „Maar achterafhad ik IRON MAN HAWAII misschien niet zo negatief moe ten zijn", vertelt hij nu. „Vanwege de extreme hitte - het was nog zwaarder dan anders - viel liefst 30 procent van de deelnemers uit. Dat ik als debutant finishte, was dus nog best knap." Dat hoorde hij ook van Andy Potts, een Amerikaan van wereld niveau. Die was vierde geworden bij de Iron Man. Suurmond: „We zaten samen aan het zwembad, één van de dagen na de wedstrijd. Hij baalde van het mislopen van het podium, ik zat te treuren over mijn slechte race. Maar hij heeft me als eerste verteld dat ik het zo slecht nog niet had gedaan." Suurmond was wel, zo vertelde Potts hem, onverstandig met zijn lichaam omgesprongen. „De tem- peratuur van de zee, waarin ik vijf kwartier aan het zwemmen was, lag die dag erg hoog. Tijdens het eerste onderdeel konden we dus niet afkoelen; je raakte je warmte niet kwijt aan het water. Het eerste wat Potts had gedaan toen hij begon te fietsen, was fles sen water over zich heen gooien om af te kunnen koelen. Hij vroeg: heb jij dat niet gedaan? Ik zei: nee. Ik zag het niet zitten om totaal doorweekt 180 kilometer te moeten rondrijden. Da's niet goed voor je vel. Alles gaat dan lek ker schuren. Ik begon pas bij het hardlopen met koelen. Maar dat was veel te laat, zei Potts. Dat klopte ook wel. De hitte kreeg vat op me en ik kreeg zelfs koortsstui pen onderweg." Dit keer zal de Vlissinger veel alerter zijn. Hij zal zich sneller koelen en ook gewoon zoutcapsu les slikken, ook al zijn die weinig plezierig voor je maag. „Ik ga nu echt doen wat nodig is om een goede prestatie te kunnen leve ren. Vorig jaar ben ik de wedstrijd ingegaan als een soort beginne ling. Nu wil ik iemand zijn die van zijn fouten geleerd heeft." Kwalificeren Aanvankelijk zei Suurmond: „Ik doe maar één keer mee aan Ha waii". Vanwege de immens grote trainingsarbeid en de hoge kos- De poule waarin Swift en Tjoba zitten, kent een duidelijke tweede ling. Er zit na vijf rondes een ga pend gat - van liefst zes punten - tussen de bovenste vier en de on derste vier ploegen. Merwede, Vriendenschaar en Tjoba hebben donderdag 6 oktober 2016 WIELRENNEN ATLETIEK WIELRENNEN s Team Room pot-renner Brian van Goethem kwam gisteren als vijfde over de finish bij de Oost-Vlaamse sluitingsprijs in het Belgische Ze- Ie. De profwiel renner uit Sluis kil zag dat de Rus Kirill Pozd- nyakov de wed strijd bij de elites won. De coureur van Synergy Ba ku hield de Bel gen Timothy Ste vens en Fabio Si- noy achter zich. Het eerste team van de biljarters van Jacobs Man nenmode pakte in de uitwed strijd tegen De Distel Biljarts 6 een verdienste lijk punt. Martin Sturm was de gevierde man. Hij liet de sterk spelende thuisspeler Wim Gorissen geen schijn van kans en gaf hem met 0.731 gemiddeld het nakijken. Joop de Fouw won de andere partij ook met royale cijfers. Verliespartijen waren er voor John Heskes en Rob Jacobs na zeer matige op tredens. ■c o q. (O De laatste keer Hawaii En nu echt! Roeland van Vliet Vlissingen Aan de Iron Man van Hawaii doen zaterdag 19 Nederlan ders mee, 17 mannen en 2 vrouwen. De bekendste is Yvonne van Vlerken, die al meerdere malen in de top tien eindigde op Hawaii. In totaal gaan er zo'n 2000 triatleten van start. Een Iron Man is een volledi ge triatlon: 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fiet- sen en 42,195 kilometer hard lopen. De Iron Man op Hawaii is het officieuze wereldkampi oenschap. Er wordt zaterdag in ver schillende groepen gestart. Marcel Suurmond is om 6.55 uur aan de beurt met de cate gorie mannen 40-44. In Neder land is het dan al 18.55 uur. Hij zal midden in de nacht Neder landse tijd finishen. Vijf duels, nul punten. De korfbal lers van overgangsklasser Swift kenden een teleurstellend begin van de veldcompetitie. Maar de situatie is niet uitzichtloos voor de Middelburgers, stellen trainer Dennis Plantinga en aanvoerder Joren Gillissen aan de voora vond van de derby tegen Tjoba. Roeland van Vliet Middelburg Swift-aanvoerder Joren Gillissen (met bal) ziet kansen op over winningen in de duels met Tjoba en Vriendenschaar, fotoizaakverkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41