WAT IK VROEGER WILDE WORDEN 1 ZEELAND 9 De ultieme droom van Margreet de Haan (48) uit Vlissingen was schrijfster worden. Van schrijven kwam het niet, maar als boekhandelaar bevindt zij zich alsnog tussen de boeken en schrijvers. Schrijfster. Ik was van jongs af aan een lezer en mijn zus zat al in het boekenvak. Er was dus altijd heel veel leesvoer bij ons in huis. Maar ik heb ook de bibliobus in Zoutelande van voor naar achter en weer terug gelezen. Af en toe ging ik de dui nen in om gedichtjes te schrijven en ik had mooie romantische ideeën voor ver halen. Er moet natuurlijk brood op de plank komen, dus na school ging ik op zoek naar een baan. Dat werd een baan in het boekenvak. Van schrijven is het niet echt meer gekomen. Ik schrijf af en toe wel, maar dat is echt voor mezelf. Heel veel fantaseren en dingen op schrijven. Een dagboek bijhouden natuur lijk. Verhalen schrijven als opdracht vond ik altijd heel leuk en ook in mijn latere studie boekenvak was dat deel van de op leiding altijd mijn sterkste kant. Enerzijds wel, anderzijds denk ik: het kan altijd nog. Schrijver zijn is niet aan leeftijd gebonden. Ja, het zit altijd nog wel ergens in mijn achterhoofd. Het is geen noodzaak, maar als het ooit nog lukt, zou het heel leuk zijn. Maar als je zelf heel veel leest, dan word je ook steeds kritischer en leg je de lat steeds hoger voor jezelf. Dus ik vraag me wel eens af waarom ik nog zou schrijven als er al zulke mooie literatuur is. Ik ben mede-eigenaar van Boekhan del het Spui en sinds een jaar zelf standig boekhandelaar. Ja, absoluut. Het boekenvak is zo di vers. De hele dag tussen de boeken staan is echt een cadeautje. Maar ik vind het ook leuk om mensen boeken aan te kunnen raden of te vertellen waarom een boek me wel of niet geraakt heeft. Het omringd zijn door literatuur en klanten. Mijn klanten zijn ook lezers, dus je deelt je passie: lezen. W Nee, ik geef hem nooit hele maal op. Schrijfster worden kan altijd nog. Wie weet als ik hoogbejaard ben, dan heb ik alle tijd. donderdag 6 oktober 2016 Schri ven is niet leefti dsaebonde Marieke Kesteloo Wat had u graag willen worden? 2 Waarom wilde u dat? 3 Waarom is het niet gelukt? 4 Wat hebt u allemaal gedaan om die droom toch te verwezenlij ken? 5 Vindt u het jammer dat de droom baan niet doorging? 6 Denkt u nog wel eens aan uw droombaan? 7 Wat doet u nu voor werk? 8 Bent u blij met uw werk? 9 Waaruit haalt u de meeste voldoe ning? M Hebt u uw droom helemaal op gegeven? Margreet de Haan had graag schrijfster geworden. Dat is haar niet gelukt, maar zij geeft haar droom niet op. „Schrijfster worden kan altijd nog. Wie weet als ik hoogbejaard ben, dan heb ik alle tijd." foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36