Extra aandacht voor mantelzorger Orionis helpt bij onkruid wieden bin uit 6 WALCHEF Oud transformatorhuisje moet weg 7&8 oktober Binnenuit event 2016 H9n Het college wil voor belastingen, begraafplaatsen en crematorium niets veranderen Grotere inzet Orionis kost geld, maar levert ook minder uitkeringen op De gemeente praat over welke ta ken zij moet blijven uitvoeren en welke afgestoten kunnen worden. Afstoten kan mogelijk op langere of kortere termijn een financieel voordeel opleveren. Het college vindt dat er voor be lastingen, het grondbedrijf, be graafplaatsen en crematorium niets moet veranderen. Dat blij ven taken die vanuit het stadskan toor worden aangestuurd. Om te komen tot een standpunt over de begraafplaatsen en het cremato rium is volgens wethouder Arjan Beekman gesproken met uitvaart ondernemingen en verzekeraars. Het college vindt dat die taken niet moeten worden afgestoten, omdat de 'hooggewaardeerde dienstverlening op deze manier gewaarborgd blijft en de gemeen te onafhankelijk haar maatschap pelijke rol kan blijven vervullen, de tarieven kan bepalen en grip heeft op de bedrijfsvoering'. Belastingen Om te komen tot een afweging over de taak Belastingen, waarde ringen, heffing en inning is on der meer gesproken met de ge meenten Vlissingen, Veere en Schouwen-Duiveland. Samen met die gemeenten worden de be lastingen geïnd. Het college stelt aan de raad voor om niets te wijzi- gen aan de huidige inrichting, 'omdat het al op de meeste effi ciënte wijze wordt uitgevoerd'. Wel wordt voorgesteld om in te zetten op verbetering van de kwijtscheldingsprocedure en eventueel op termijn, na overleg met de partnergemeenten, te la ten onderzoeken of samenwer king met Sabewa of privatisering tot de mogelijkheden behoort. De belangrijkste reden om voor lopig geen wijzigingen aan te brengen, heeft te maken met de tevredenheid van de vier gemeen ten over de wijze waarop nu de belastingen worden geïnd. Ook stelt het college voor niets te wij zigen aan de huidige inrichting van de taak grondbedrijf en de fo cus te houden op het uitvoeren van het actieplan grondbedrijf. Dit actieplan is eind 2015 vastge steld en de uitvoering is dus vrij recent gestart. De raad neemt waarschijnlijk in november een besluit over deze voorstellen. Aan tafel schuiven naast de zor- gers vertegenwoordigers van de Stichting Manteling, Veerse be leidsambtenaren en wethouder Chris Maas aan. „Een mooie gelegenheid voor de gemeente om van de men sen in de praktijk te horen wat ze tegenkomen. Wat gaat er goed en wat niet", zegt Danielle Monté van Stichting Manteling. „Het is niet zo maar een brood je eten en daarna gaat ieder zijn weg. De gemeente wil aan de slag met de vragen en gepreks- punten die aan de orde komen." Maas beaamt dat het geen vrij blijvend etentje is. „De druk op mantelzorgers is groot. Zeker emotioneel is het zwaar. Wij willen weten of en hoe we ze kunnen ontlasten. Bijvoorbeeld met vrijwilligers die eens wat overnemen of cursussen. Als er concrete zaken naar voren ko men, ben ik bereid daar ook geld voor in te zetten." Manteling biedt ondersteu ning aan zo'n 575 Veerse mantel zorgers. Maar dat aantal is in de praktijk hoger vermoedt Maas. „Niet iedereen is bekend bij Manteling." Ook de erkenning voor het werk dat de mantelzorger ver richt is belangrijk. Het aantal aanvragen voor een mantelzorg waardering (75 euro) neemt toe. Dit jaar hebben ongeveer 310 Veerse inwoners die waardering aangevraagd voor hun verzor gers. Vorig jaar waren dat er 214. Iemand die langer dan drie maanden en meer dan acht uur per week mantelzorg geeft komt daarvoor in aanmerking. Er kunnen meer medewerkers in de buitendienst van Orionis aan het werk én de onkruidbestrij- ding wordt beter aangepakt. B en W van Vlissingen hopen twee vliegen in één klap te slaan met invoering van een proef voor een beter functionerende buiten dienst. Meer werknemers van Orionis doen kwalitatief goede werkervaring op en maken daar door meer kans op de reguliere ar beidsmarkt. En door de inzet van meer mensen stijgt het onder- houdsniveau van het openbaar groen. De inzet van meer mede werkers komt vooral de onkruid- bestrijding ten goede, verwacht wethouder Josephine Elliott. Overheden mogen geen mi lieuonvriendelijke (giftige, red.) bestrijdingsmiddelen gebruiken. Verbranden van onkruid mag vaak wel, maar is stukken duur der. Veel gemeenten hebben het onderhoud op een lager pitje ge zet, maar dat wordt vaak niet erg gewaardeerd door inwoners. „Inzet van meer Orionismede- werkers kost natuurlijk ook geld", bevestigt wethouder Sem Stroosnijder. „Maar doordat men sen substantiële werkervaring op doen, zullen ze ook eerder uitstro men naar het reguliere bedrijfsle ven, waardoor we minder aan uit keringen hoeven te betalen." WOONPLAZA ELEKTRICITEITSHUISJE donderdag 6 oktober 2016 'Houd grip op begraven' Het crematorium en de begraaf plaatsen blijven in handen van de gemeente Middelburg. Ook het heffen van belastingen en het beheer van de grond waar op gebouwd kan worden, blij ven gemeentelijke taken. Al thans, dat stelt het college van burgemeester en wethouders. Emile Calon Middelburg NIEUW- EN SINT JOOSLAND Omwonenden vinden het 'eeu wig zonde', maar het oude trans formatorhuisje aan de Veerweg in Nieuw- en Sint Joosland gaat binnenkort tegen de vlakte. Del ta heeft het 'vervallen huisje' niet meer nodig als de nieuwe grijze stroomkast in gebruik wordt genomen, foto lex de meester Wat gaat er goed en wat heb ben Veerse mantelzorgers no dig? Dat wil de gemeente we ten en ze hoopt daar ant woord op te krijgen tijdens een lunch voor mantelzorgers volgende week donderdag in De Zandput in Domburg. Annemarie Zevenbergen Veere René Hoonhorst Vlissingen Sem Stroosnijder, wethouder Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 56 14 82 www.binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Tijdens ons jaarlijkse Lifestyle Event kunt u genieten van inspirerende woontrends, proeverijen, workshops, demonstraties en mooie acties van BinnenUit en meer dan 20 gastbedrijven! Wij zien u graag op vrijdag 7 oktober of zaterdag 8 oktober bij BinnenUit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33