'Kenniscentrum over de schreef met advertentie over Brouwerseiland' 4 ZEELAND Wereldreiziger terug in Zeeland, nu getrouwd en moslim Michaël Ruppert vertrok vier jaar geleden op wereldreis. Alleen, zonder vast plan en zonder geld. En tóch zag hij zestig landen. Nu is hij terug in Kamperland. Bekeerd tot de islam en getrouwd met een Indonesische vrouw. Honderdduizen den ervarin gen, maar de mooiste nam hij mee naar huis. Michaël (29) zit samen met zijn gesluierde vrouw Adin (22) - ze zijn een paar weken gele den getrouwd - in de woonkamer van zijn ouderlijk huis in Kam perland. Een enorm contrast met wereldstad Jakarta, waar hij het afgelopen jaar woonde. „Natuurlijk had ik nooit ver wacht dat ik zou trouwen en mos lim zou worden. Maar het voelt al lemaal heel goed." Michaël hield een reisblog bij op zijn Facebookpagina Starring You. Zo kon hij gratis op reis. Hij stuurde zijn volgers kaart jes, zo'n vijftig per bezocht land. Een kaartje ontvangen was gratis, maar de meesten stortten een do natie of gaven een vliegticket. Zo hielpen zijn volgers Michaël bij voorbeeld naar Afrika, Azië, Cana da en Amerika. „Ik voel me overal thuis, maar daardoor ook weer nergens. Het is vreemd om lang op dezelfde plek te zijn. Toen ik reisde zat ik elke twee weken wel een keer in het vliegtuig." Hij sliep altijd bij zijn volgers. Zo kwam Michaël ook in contact met de islam. Het afgelopen jaar verbleef hij in Indonesië, waar ne gentig procent van de bevolking moslim is. Hij verdiepte zich in de godsdienst, ging mee naar de moskee en las in de koran. „Het was helemaal niet mijn be doeling om moslim te worden. Maar het voelt zo goed, het past bij me. Mijn familie en vrienden waren verbaasd, maar reageerden positief." En dan nam hij ook nog een vrouw mee naar huis. Zijn vrouw. Hun vertrek naar Neder land was 'niet zo leuk', vertelt Mi chaël. „Adins familie accepteerde niet dat zij met een blanke man was. Bovendien wilden ze haar uithuwelijken aan een neef. Ze hebben Adin erom in elkaar gesla gen. Op een dag zijn we gevlucht, getrouwd en pakten we het vlieg tuig naar Nederland. Inmiddels Adins familie sloeg haar omdat ze met een blanke was. We zijn gevlucht begint haar familie het gelukkig te accepteren. We hopen nog eens een traditionele bruiloft in Indonesië te vieren." Op Facebook vervult Michaël nu een soort sleutelfunctie tus sen moslims en westerlingen. Sinds hij online liet weten dat hij moslim is en getrouwd, krijgt hij iedere dag vragen. Moslims stel len vragen over het westen, 'klopt het echt dat iedereen daar iedere dag dronken is'? Westerlin gen willen op hun beurt weten of het echt zo is dat vrouwen in moslimlanden worden onder drukt. Toen hij berichtte over zijn bekering, boden moslimmoe ders hem hun dochter aan. „Dat was irritant, want juist het meis je waar ik mee wilde zijn, mocht dat niet van haar familie." Hoewel een moslima in Kam perland een uitzondering is, voelt Adin zich welkom. „Er is hier geen discriminatie, mensen groeten me gewoon. Het mooist aan Zeeland vind ik de zee. Toch willen we uiteindelijk graag in In donesië gaan wonen." Statenleden Anton van Haperen en Ralph van Hertum vinden het opmerkelijk dat het kenniscen trum figureert in grote adverten ties voor het project in deze krant. In een van de advertenties doet coördinator Margot Tempel man uitspraken die volgens de PvdA 'het werkveld van het ken niscentrum duidelijk overschrij den'. Het Kenniscentrum is verbon den aan twee hogescholen, HZ University of Applied Sciences en NHTV internationaal hoger on derwijs Breda. Het verzamelt alge mene gegevens over toerisme, maar voert ook onderzoeksprojec ten uit, advisereert bij beleid en houdt workshops en cursussen. Volgens de PvdA moet het ken niscentrum zich beperken tot kennisverwerving, kennisdeling en monitoring rondom de vrije- tijdseconomie en 'wegblijven van het ventileren van meningen, ze ker wanneer deze de grenzen van het eigen expertisegebied over schrijden en vermengd lijken te Over Brouwerseiland uit ik me zo neutraal mogelijk worden met semi-commerciële boodschappen'. De PvdA'ers willen weten wat de provincie vindt van de handel wijze van het kenniscentrum. Ook willen ze weten wat de be trokkenheid van de provincie is bij het kenniscentrum. Tempelman vindt het heel ver velend dat haar medewerking aan de advertorial zo wordt opge pakt. „Wij hebben een economi sche effectrapportage opgesteld voor Brouwerseiland. Dat is ge woon een analyse met onafhanke lijke cijfers en feiten. Naar aanlei ding daarvan is gevraagd of we mee wilden werken aan een ad vertorial. Daar hebben we ja op gezegd. Over Brouwerseiland uit ik me zo neutraal mogelijk. Wij vinden het wel een interessant project, net als Waterdunen. Dat vertel ik overal. Maar in de con text van een advertorial komt dat misschien anders over. Achteraf gezien was dat een beetje onhan dig. Dat heb ik nooit beoogd." 112 NIEUWS Niet-handsfree bellen achter stuur bestraft Steeds meer scooters weg Fietsendief 'ruilt' gestolen fietsen donderdag 6 oktober 2016 Joanne Karkdijk Kamperland —Michaël Ruppert Michaël en Adin genieten van hun tijd in Zeeland, maar willen uiteindelijk in Indonesië wonen. FOTO MECHTELD JANSEN Het Kenniscentrum Kusttoeris me gaat zijn boekje te buiten door mee te werken aan adver tenties voor het omstreden re creatieproject Brouwerseiland. Dat vindt de Statenfractie van de PvdA. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen —Margot Tempelman, coördinator Kenniscentrum Kusttoerisme MIDDELBURG De politie heeft op Walcheren tien automobilisten bekeurd voor het gebruik van een smartphone achter het stuur. De boetes werden dinsdag tussen 9.00 en 15.00 uur ge geven tijdens een controle, die grotendeels gericht was op afleiding in het verkeer. Tien agenten reden rond in opvallende en minder opval lende politieauto's. Twee be keuringen werden uitgedeeld voor het negeren van een rood verkeerslicht, twaalf voor het niet dragen van een veiligheidsgordel en één voor het niet markeren van uitste kende lading. WALCHEREN Op Walcheren worden de laat ste tijd veel brommers en snorfietsen gestolen. In de meeste gevallen gaat het volgens de politie om scootermodellen die vaak mis bruikt worden en vernield wor den teruggevonden. Veel scooters worden weggeno men voor bepaalde onderde len zoals de kappen. Uit aan giftes blijkt dat de scooters vaak heel gemakkelijk konden worden gestolen. Bijvoor beeld uit de voortuin, of alleen vastgezet met een stuurslot. Voor veel dieven is het dan een koud kunstje om de scoo ter te stelen. Veel scooters worden vernield teruggevon den. TERNEUZEN/AXEL Een heen en weer pendelen de fietsendief liep dinsdag te gen de lamp in Terneuzen. De dief nam een damesfiets mee bij Lidl in Terneuzen en haal de standaard, slot, lampen en snelbinders eraf. De dader fietste vervolgens naar Axel, waar hij de damesfiets bij Al- bert Heijn 'ruilde' voor een bakfiets waarmee hij terug fietste naar Terneuzen. De ei genaar van de bakfiets deed aangifte en in Terneuzen werd de fietsendief door de politie aangehouden. De da der krijgt een werkstraf of leertraject opgelegd, of moet de schade aan het slachtoffer betalen. landen in vier jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31