Vêffim wc Jesus Christ Superstar 20,- 31 Langeler, hoofd opleiding van PSV, moet Jong Oranje naar EK loodsen Langeler: „Het gebeurt vaker dat een trainer weggaat tijdens een cy clus. Bij een nationaal team, maar ook bij een club. Dus zo verwon derlijk is dat niet. Grim heeft pro motie gemaakt, is nu assistent bij Oranje. Het Nederlands elftal is het hoogst haalbare. Als je in ter men van hiërarchie wilt spreken, staat de functie van assistent- bondscoach hoger aangeschreven dan coach van Jong Oranje." „Dat lijkt me niet. Ik zie het meer zo: Oranje is het belangrijkste. Daar worden de beste trainers bij elkaar gebracht. Dan ontstaat er een vacature voor Jong Oranje en daar kom ik in beeld. Dat is wel weer te beredeneren omdat ik veel spelers ken door mijn scou- tingwerk voor dit team en door mijn assistentschap bij Oranje on der 20." Dan nog iets. U combineert deze functie met die van hoofd oplei ding van PSV. Juist bij Jong Oran je moet er gekozen worden uit spelers van alle topclubs. Bij elke keuze zal dat terugkeren. „De gedachte dat ik daardoor niet objectief zou zijn, vind ik comple te onzin. Het doel is dat we twee keer winnen met Jong Oranje. Het zou raar zijn als je niet je bes te team bij elkaar brengt. Winnen is veel belangrijker dan het feit of er al dan niet PSV'ers bijzitten. Ik zie de dwarsverbanden niet. Ik zie JONG ORANJE ze misschien wel als je een com plete cyclus van twee jaar met de ze combinatie zou doen. Dan zou ik de kritiek van andere clubs kun nen begrijpen. In deze situatie is dat onzin. Iedereen kan er van uit gaan dat ik objectief een zo goed mogelijk elftal opstel." „Dat is misschien ook wel het 'makkelijkste' aan deze opdracht. Het doel is inderdaad duidelijk. Je moet twee keer winnen. Maar la ten we het opsplitsen: eerst van avond winnen tegen Turkije. Daar gaan we alles aan doen." Winnen is veel belangrijker dan of er PSV'ers bij selectie zitten „Ik ben bondscoach voor vier duels. Deze twee kwalificatiewed strijden en hopelijk daarna nog twee wedstrijden in de play-offs om een EK-ticket. Als we dat niet halen, volgen er nog twee oefen wedstrijden. Er is heel bewust nog niet over het EK gesproken." „Het project bij PSV in de functie die ik heb, loopt op zijn einde. De rol van alles renoveren zit erop. Ik ben meer het type van renoveren dan van onderhouden. Ik zou toch ook wel graag weer dagelijks op het veld willen staan. Dat is ge woon hartstikke mooi. Daar past deze periode bij Jong Oranje ook prima bij. Ik neig er wel weer naar om trainer/coach te zijn." Jesus Cbrist Bestel uw tickets op pzc.nl/jcs KORTING J donderdag 6 oktober 2016 'Ik niet objectief? Complete onzin' Jong Oranje moet vanavond van Jong Turkije winnen om nog kans te maken op het jeugd-EK volgend jaar in Polen. Dit moet gebeuren onder leiding van de nieuwe bondscoach Art Langeler (46), ook hoofd opleiding van PSV, die Fred Grim opvolgt. Daniël Dwarswaard Zeist In de cruciale fase van de kwalifi catiereeks staat er plots een nieuw gezicht voor Jong Oranje. Is dat niet gek? De suggestie wordt nu gewekt dat Jong Oranje niet zo belang rijk is. m Art Langeler in gesprek met Jairo Riedewald. foto vi images Nog een kans Jong Oranje kan het EK nog halen. De negen groepswin naars plaatsen zich. De vier beste nummers twee spelen play-offs voor twee tickets. Stand groep 8 Jong Slowakije 6-15 (17-4) Jong Oranje 6-10 (11-9) Jong Turkije 6-9 (6-7) Jong Wit-Rusland 7-8 (6-8) Jong Cyprus 7-4 (3-15) Opstelling Langeler start vermoedelijk met: Van der Hart, Tete, Fo- su-Mensah, Rekik, Brenet, Bazoer, Riedewald, Ayoub, El Ghazi, Vermeij, Kishna. De opdracht is duidelijk. Jong Oranje moet vanavond winnen van Turkije en dinsdag op Cy prus om nog kans te maken op het jeugd-EK. —Art Langeler Hoe gaat het na deze wedstrij den verder? Uw contract bij PSV als hoofd op leiding loopt af. Is dit ook een stap om straks weer fulltime als trainer aan de slag te gaan? TED NEELEY in De wereldberoemde rockopera vertelt het verhaal over de laatste week uit het leven van Jezus, gezien door de ogen van zijn beste vriend en verrader Judas. Nog éénmaal kunt u erbij zijn. Tickets vanaf 39,- December 2016 t/m januari 2017 World Forum Theater Den Haag I Heineken Music Hall Amsterdam I RAI Amsterdam Prijzen zijn excl. servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27