Kans op terugkeer 11 Of (^)KOOPJEDEAL.NL) DAGAfl6N®|fTD^EGREN VAN het alcoholslot, vergoedingen voor het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbewijzen en nieu we rijbewijzen", aldus woord voerder Marianne Wuite van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Naast de compensatie is de staat zo'n 2,7 miljoen euro kwijt aan de ontwikkeling van het slot en 1,6 miljoen euro aan juridi sche kosten. Mogelijk loopt dat bedrag nog op, want minstens elf mensen claimen nóg eens tienduizenden euro's. Zij verloren door het alco holslot bijvoorbeeld hun baan. Een van hen is de 45-jarige vrachtwagenchauffeur Hans van Westerop uit Wognum. Hij eist los van de feitelijke kosten een schadevergoeding. „Ik heb bij het CBR een schadeclaim ingediend van 57.000 euro, aan onder meer gederfde loonkosten en advocaat- kosten." Van Westerop - die naar eigen zeggen één keer lam achter het stuur zat - werd gepakt in zijn personenwagen. Maar omdat alco- holsloten niet in vrachtwagens konden worden ingebouwd, De staat keerde aan 391 personen in totaal zo'n 450.000 euro compensatie uit mocht de beroepschauffeur daar niet in rijden en kon hij dus niet werken. Van Westerop zat twee jaar en acht maanden thuis. Volgens Van Oosten Advoca ten, die ook de belangen van Van Westerop behartigt, voelt ieder een aan dat alcoholrijders be straft moeten worden, 'maar is wat het alcoholslot veroorzaakt buitenproportioneel'. Geertjan van Oosten spreekt van een domi no-effect: „Je hebt geen werk meer, kunt de hypotheek niet be talen, moet je huis uit. Zo kom je in een vicieuze cirkel terecht." Van Oosten Advocaten ziet de zaak Van Westerop - die inmid dels dolblij is dat hij weer op een truck mag rijden - als testcase, om vast te stellen of meer cliën ten recht hebben op immateriële schadevergoeding. Van Oosten krijgt bijval van Paul Verweijen van Cleerdin Hamer Advocaten, die tot aan de Hoge Raad over het alcoholslot procedeerde. Net als de Raad van State vond ook de hoogste rech ter het alcoholslot een dubbele straf. „Ik heb wel een paar hon derd mensen gesproken die zo buitensporig werden aangepakt. Dit is een schoolvoorbeeld van onrechtvaardigheid." Het ministerie benadrukt dat de meeste claims tot nog toe hooguit gedeeltelijk zijn toegewe zen dan wel afgewezen.Vandaag debatteert de Tweede Kamer over het alcoholslot. Een terugkeer van het omstreden alco holslot is in de toe komst niet uitgeslo ten, maar zal nau welijks winst ople veren. Dat schreef minister Van der Steur (Veiligheid en Justitie) giste ren aan de Tweede Kamer. Zo'n nieuw slot om drankrijders te controleren zal goedkoper moeten zijn om in te bou wen dan het huidi ge systeem, dat mensen 5.000 euro kost. Of de over heid moet de kos ten dragen, wat een miljoenen- strop oplevert. Ook zou het alco holslot onder het strafrecht gaan val len, terwijl uit on derzoek blijkt dat rechters het zware middel bij drankrijders dan veel minder vaak zullen opleggen dan nu. Kortom: De minis ter ziet 'weinig meerwaarde' in de terugkeer van het alcoholslot, maar hij blijft wel samen met de minister van Infrastructuur en Milieu op zoek naar het best moge lijke alternatief. VVD, PvdA en CDA willen, on danks het negatie ve advies van Van der Steur, dat het al coholslot weer te rugkomt via het strafrecht (tot nu toe legde het CBR de maatregel op). De totale kosten van het alcohol slot, dat door de rechter is verbo den, bedragen bijna 5 miljoen eu ro. Deze bedragen heeft het mi nisterie van Infrastructuur en Mi lieu vrijgegeven op verzoek van deze krant. Bij een alcoholslot moet een be stuurder eerst blazen. Als hij drank op heeft, start de auto niet. De Raad van State haalde in maart vorig jaar een streep door deze methode. Volgens de hoog ste bestuursrechter van het land mogen overtreders niet én door het Centraal Bureau voor Rijvaar digheidsbewijzen (die het alco holslot oplegt) én door de straf rechter worden bestraft. Ook zou het alcoholslot 'onevenredig' streng uitwerken omdat geen re kening wordt gehouden met per soonlijke omstandigheden. Als gevolg van de uitspraak keerde de staat aan 391 personen in totaal zo'n 450.000 euro com pensatie uit. „Die bestaat uit feite lijke kosten zoals de kosten voor Vanaf slechts 55,- Vanaf slechts 34,95 Vanaf slechts 69,95 Nu slechts 429,95 TRAVELIN donderdag 6 oktober 2016 Mislukt alcoholslot kost staat miljoenen Edwin van der Aa Den Haag De Nederlandse staat heeft 450.000 euro uitgekeerd aan 391 automobilisten die een alco holslot hadden. Daarnaast clai men elf mensen tienduizenden euro's schadevergoeding. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Hans van Westerop eist een schadevergoeding omdat hij van wege het alcoholslot zijn werk niet kon doen. foto dingena mol YSafetvJÉjperience Center korting korting DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL BESTELLEN Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (7ft NIET TEVREDEN? GELD TERUG! 1 3 uur durende anti-slipcursus in een BMW Korte theoriecursus, algemene voertuigbeheersing, rem/uitwijk- oefeningen, noodstop oefeningen en nog veel meer Bij het grootste rijvaardigheids- centrum van Nederland; het Safety Experience Center te Rosmalen Je doet ervaring op met onderstuur (voorwielslip) en overstuur (achterwielslip) Zeer waardevolle kennis; je weet nooit wanneer je in een noodsituatie komt Inclusief GRATIS VIP-pakket; thee/ koffie, frisdrank, een luxe broodje en een candybar Een dag om nooit te vergeten! Adviesprijs 139,- Korting 60% U bespaart: 84,- Luxe Bedspreien met bijpassende kussenslopen Tover je slaapkamer om tot een luxe hotelkamer Keuze uit verschillende designs en prachtige kleuren Verbergt het gekreukte beddengoed en houdt alles mooi Geschikt voor ieder 2-persoons bed/ boxspring (260 x 250 cm) Geleverd met 2 bijpassende sierkussenslopen Adviesprijs Korting U bespaart: €109,95 68% €75,- Stijlvolle Travelin Newcastle Herenschoenen In een hoog of laag model en 3 kleuren verkrijgbaar Vervaardigd uit hoogwaardig gelooid leder Zowel casual als zakelijk te dragen; must-have voor iedere moderne heer Ideaal voor het komende seizoen Adviesprijs Korting U bespaart: €159,95 56% 90,- Complete Gembird 3D printer van topkwaliteit Maakt het mogelijk om al je creaties tot leven te wekken Ideaal voor thuisgebruik, kantoor- gebruik of voor onderwijsinstellingen Betrouwbare en nauwkeurige prints van zeer hoge kwaliteit Inclusief alle benodigde software Adviesprijs 999,95 Korting 57% U bespaart: 570,- GEMBIRD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11