Tussen bevroren kipfilet op weg naar Engeland Politie schiet agressieve hond dood die teckel pakte 10 NI É^KOOPJEPEALNL) DAGAA5N®lfTD^EfiREN VAN Op het moment dat ze werden ontdekt in de haven van Hoek van Holland hadden de zes Viet namezen al blauwe lippen van de kou, eentje klaagde over ademha lingsproblemen. „En ze zaten nog maar een uur in die koelwagen. Als het smok- kelplan gelukt was, hadden ze nog zeker 9 uur in de vrachtwa gen gezeten.Wat was er gebeurd als deze mensen niet waren ont dekt door de hond van de mare chaussee?", zegt officier van justi tie Mirjam Blom. „Dit is een le vensgevaarlijke manier van men sensmokkel. We kennen allemaal de beelden van de koelwagen in Oostenrijk waar vorig jaar 71 do de vluchtelingen in bleken te lig gen." Schuin tegenover haar in de rechtbank van Rotterdam zit een wat slungelige Pool van 45 jaar. Radoslaw M. was de chauffeur van de koelwagen die op 20 april in de haven van Hoek van Hol land werd gecontroleerd. Achterin zijn vrachtwagen za ten de zes Vietnamezen, vier van hen minderjarig, tussen 23 pal lets kipfilet. Op weg naar Enge land. De gevoelstemperatuur in de koelwagen was rond het vries punt. M. wist van niets, zegt hij tegen de rechter. Ze moeten in zijn wagen zijn gekropen toen hij langs de A12 stond om naar het toilet te gaan. Wat was er gebeurd als deze mensen niet waren ontdekt? Het Openbaar Ministerie(OM) ziet veel aanwijzingen dat hij het wel degelijk wist; dat de Pool een radertje was in een van de vele smokkelmachines die migranten door Europa vervoeren. Voor de rechtbank in Rotterdam moesten gisteren zes van die radertjes ver schijnen, in drie verschillende smokkelzaken. Hoek van Holland en Europoort zijn sinds vorig jaar populair bij smokkelaars. Het aantal van hen dat voor de rechter moet komen, stijgt. Het OM heeft dit jaar al ruim 40 zaken voor de rechter ge bracht, tegenover twintig in heel 2015. „Die stijging heeft waar schijnlijk te maken met de situa tie in Calais", stelt Loes van der Wees van het OM. In die Franse stad worden strenge maatregelen genomen om te voorkomen dat duizenden migranten daar in een vrachtwagen naar Engeland klim men. Sommigen van hen proberen nu, met behulp van smokkelaars, via Hoek van Holland naar Enge land te komen. Dit jaar werden al meer dan 600 'klimmers', waar onder 320 Albanezen, gesnapt. Ook de zes Vietnamezen. Mis schien wel tot hun eigen geluk. Het OM eist drie jaar cel tegen de Poolse chauffeur M. „Een forse straf, maar die worden in België ook gegeven en we willen niet dat smokkelaars voor Nederland kiezen omdat hier de straffen la ger zijn." Nietsvermoedend loopt een in woonster van Zwolle dinsdagmid dag met haar teckel Woutertje langs de Wethouder Alferinkweg in Zwolle. De drukke verkeersa der ligt naast een populair wan delpark voor hondenbezitters. Uit het niets duikt een pit bullachtige hond op. Een eige naar is in geen velden of wegen te bekennen. Hij heeft het voor zien op Woutertje. Keer op keer grijpt hij de teckel in de rug en in de nek. Ook de bazin die haar hondje te hulp schiet, moet het ontgelden. Ze wordt in haar hand gebeten. Omstanders kijken machteloos toe hoe de hond keer op keer toe slaat. „Hij liep een paar keer weg, maar zodra de teckel zijn kop om hoog deed, dook de hond er weer op af', zegt een getuige van het drama. „Het was echt een naar ge zicht, overal was bloed." De echtgenoot van de bazin wordt gealarmeerd en wil de teckel bevrijden. „Ik heb hem te gengehouden", zegt de ooggetui ge. „Het was een staffordshire- terriër. Hoe erg ook voor de teckel, het was te gevaarlijk om ertussen te springen. Ik wilde de hond nog schoppen maar dat durfde ik zelf ook niet aan." Agenten proberen het agressie ve beest met pepperspray uit te schakelen. „Hielp niet", zag de omstander, „hij ging gewoon ver der." Politiekogels maken een ein de aan het leven van het dier. Hoe vaak er geschoten is, wil de politie niet zeggen, maar de getui ge houdt het op vijf keer. Ook de medewerkers van de gealarmeer de dierenambulance maken mel ding van meerdere schoten. De hondenbazin wordt met een ambulance afgevoerd. Zij moet naar het ziekenhuis vanwe ge de verwondingen aan haar hand. Teckel Woutertje wordt op genomen in de dierenkliniek met vele bijtwonden, vooral op de rug. De eigenaar van de doodgescho ten hond is getraceerd. Hij meld de zich na een getuigenoproep van de politie. Waarom de hond losliep, is nog niet duidelijk. Nieuw: Achteraf betalen! RPberPay (V^eur @)i"ette>i'e°e"?seu'te""s') Vanaf slechts 49,95 Nu slechts 5,95 Vanaf slechts 19,95 Vanaf slechts 79,95 airQspeed A Een hondengeleider van de marechaussee controleert vrachtwagens op verstekelingen, fotoanp woensdag 5 oktober 2016 Zes Vietnamezen zaten blauw bekkend in zijn vrachtwagen verstopt, met bestemming Groot-Brittannië. De Poolse chauffeur stond gisteren voor de rechter. Cyril Rosman Hoek van Holland/Rotterdam Marion Blom, officier van justitie Op Dierendag heeft de politie een agressieve hond doodge schoten. Het loslopende beest greep teckel Woutertje en bleef maar bijten. Francisca Muller Zwolle korting korting korting LED'S |ht DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL BESTELLEN Luxe Uittrekbare Wind- Zonneschermen Beschikbaar in zwart en crème en in 2 maten Nooit meer last van de wind in de tuin Ideaal op een terras of balkon voor meer privacy Voorzien van automatische roll-back functie Uiteraard ook geschikt als zonnescherm Adviesprijs 299,95 Korting 73% U bespaart: 220,- Stijlvolle Airspeed Liberator Herenhorloges Verkrijgbaar in 2 fraaie modellen en verschillende kleuren Tijdloze elegantie passend bij iedere outfit Mooie lederen of edelstalen band met Miyota uurwerk van topkwaliteit Adviesprijs €179,95 Korting 72% U bespaart: 130,- Orthopedische Memory Foam Inlegzolen Helpt tegen: Voetproblemen, Rugklachten, Gewrichtsklachten, Hiel blessures, Kramp, Likdoorns, Blaren en nog veel meer! 1 paar 1 paar GRATIS Adviesprijs 29,95 Korting 80% U bespaart: 24,- Zuinige en waterdichte LED-balken van 60 of 120 cm Perfect voor in de schuur, garage, werkplaats of kelder Vervang je oude TL-balken en bespaar enorm op je energiekosten Energieklasse A+; de aanschafprijs heb je binnen de kortste keren terugverdiend! Goed voor maar liefst 30.000 branduren Bestand tegen (spat)water, vocht en damp Adviesprijs 59,95 Korting 67% U bespaart: 40,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9