ZorgSaam uit de gevarenzone ZEELAND 5 Tamara Wisse uit Goes combineert drumles met coaching Je gevoelens of problemen letterlijk van je afslaan. Op een drumstel welteverstaan. ^k Drummende da mes zie je al niet zo heel vaak, maar vrouwen die het slagwerk in zetten als hulp middel nog minder. Tamara Wis se-van der Wel (30) uit Goes doet het beide, in haar afgelopen voor jaar opgezette bedrijfje Drum- fun. Het idee ontstond op aange ven van een collega, vertelt de psy choloog in de revalidatiegenees- kunde van beroep. „Ik gaf al an derhalfjaar les aan een jongen met autisme. Hij was onzeker en faalangstig, maar ik merkte dat ik hem via het drumstel heel goed kon bereiken. Die collega zei toen: waarom ga je je werk als psy choloog niet combineren met les geven?" En zo geschiedde. Drum-fun heeft inmiddels een handjevol leerlingen en de combi natie drumles en coaching slaat letterlijk aan, merkt Wisse. „Als iemand heeft geoefend maar het lukt niet, probeer ik uit te vinden waar diegene tegenaan loopt, wat zijn of haar gedachten daar bij zijn en dat te vertalen naar het ge wone leven. Kinderen leren en verwerken door te spelen." Overigens zijn ook volwasse nen welkom bij Drum-fun. Aller lei verschillende thema's kunnen aan bod komen, zoals rouwver werking, zelfvertrouwen, sociale contacten, emoties en autisme. Wisse heeft zelf jarenlang les ge had en in diverse bands gespeeld. „Daardoor heb ik ervaren wat mu ziek met je kan doen en voor je betekenen", zegt ze. Wat haar in de trommels aantrekt? „Het is een machtig, groot en stoer instru ment, maar ook dynamisch. Je kunt er heel veel kanten mee uit en ook je gevoel in kwijt." De lessen vinden bij Wisse thuis plaats. Op de bovenverdie ping van haar woning in de Goe- se Polder staan twee - omwille Iemand is zo aritmisch als een deur, maar heeft de grootste lol? Prima! van de buren - elektronische drumstellen opgesteld. Maar ook twee stoelen. „Als iemand wil pra ten kan dat, anders gaan we ge woon lekker spelen." Plezier is het allerbelangrijkste, stelt Wisse. „Daarom ook de naam Drum-fun. Een beetje aanleg is altijd handig, maar als iemand zo aritmisch is als een deur maar toch de groot ste lol heeft, is dat prima. Je kunt hier geen fouten maken, alleen dingen leren." Wisse wil haar concept ook in boekvorm gieten, om zo mensen voor wie Goes te ver weg is ook te kunnen helpen. „Want ik geloof er enorm in." Vorige keer haalde ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen nog een dik ke onvoldoende in de financiële stresstest voor ziekenhuizen. Nu hoort de organisatie bij de top pers. Het Admiraal de Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) zit nog altijd in de gevarenzone. Accountants- en adviesbureau BDO vergelijkt jaarlijks de finan ciële positie van alle ziekenhui zen in het land. De Zeeuwse orga nisaties zaten in zwaar weer en dat was zichtbaar in de 'stress test'. Beide scoorden over 2013 een 3,5 en over 2014 respectieve lijk een 2 en een 1. Op basis van de cijfers over af gelopen jaar schiet ZorgSaam in één keer omhoog naar een 8. Het ADRZ blijft nog steken op een 4 en is daarmee een van de vijftien ziekenhuizen in het land die fi nancieel onvoldoende presteren. „Het is mooi om bevestigd te zien dat we financieel de zaak weer op orde hebben", zegt Ar jan Verstijnen, hoofd planning en control bij ZorgSaam. „We hebben een heel diepe, maar kor te crisis gehad. Dat we nu hoog staan is mooi, maar het belang rijkste is dat we financieel weer gezond zijn en die koers ook kun nen vasthouden." Het ADRZ is niet verrast over de onvoldoende, zegt woordvoer der Dick Bosscher. „Het laat zien waar we vandaan komen. Inmid dels is er een duidelijke verbete ring zichtbaar. We verwachten dit jaar in de plus uit te komen." Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl BEVEILIGING woensdag 5 oktober 2016 Drum-fun in Goes biedt uitlaatklep via drumstel Tamara Wisse-van der Wel combineert haar werk als psycholoog met haar passie voor drummen, foto mechteld jansen Luc Oggel —Tamara Wisse-van der Wel Meer informatie en contactge gevens zijn te vinden via www.facebook.com/drum2fun Rolf Bosboom Terneuzen ■v j\csw-esC. INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING MELDKAMER PAC ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service erkend BORG Beveiligingsbedrijf Erkend Branddetectiebedrijf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82