c* Justin Bieber h Rijtest kan straks alleen nog in Goes duplexappartementen, kantoor en dagbesteding Terneuzen sluit principeakkoord met woonstichting en instelling voor psychiatrische zorg over nieuwbouw op plek verpauperde panden. 'Goeie muziek, inspirerend, hartstikke knap' Zijn fanatiekste fans heten al jarenlang 'Beliebers', maar Justin Bieber en die aanbid ders van het eerste uur krijgen sinds zijn jongste cd gezelschap van gewone fans. De Canadees (22) wordt volwassen en dat geldt ook voor zijn schare volgers. Bieber treedt vandaag en de komende dagen op in het Antwerpse Sportpaleis en in de Gelredome in Arnhem. Oude en nieuwe fans gaan samen kijken. Wendy Roelse is het er niet mee eens dat het CBR snoeit in het aantal locaties waar een rijtest kan worden gedaan. De invulling van Nieuwstraat- Zuid in de binnenstad van Terneu zen krijgt steeds meer gestalte. Er wordt al jaren gepraat over de sloop van een aantal verpauperde panden - vroeger in gebruik bij de horeca - aan de westkant van de uitgaansstraat, maar er werden geen knopen doorgehakt. Dar lijkt nu eindelijk wél te ge beuren. De betrokken partijen hebben in principe overeenstem ming bereikt over de invulling van het gebied russen het School museum en het monumentale, tweehonderd jaar oude pand Nieuwstraat 20 vlak bij de Dijk- gang. In totaal worden in de loop van volgend jaar zeven oude pan den gesloopt, waarvan er nu nog één bewoond is, maar wel al door de gemeente is aangekocht. Woonstichting Clavis gaat, zo als al enkele jaren het plan was, de eerste en tweede verdieping invul len met tien duplexappartemen ten. Clavis heeft dat plan nu defi nitief in een akkoord met de ge meente vastgelegd. De afgelopen maanden heeft de gemeente ook uitgebreid overleg gepleegd met de instelling voor psychiatrische zorg Zeeuwse Gronden. Die wil alle in de Ter- neuzense binnenstad gevestigde dagbestedingsactiviteiten (een res taurantje, een ontmoetingsruimte voor cliënten en een kleine win kel met spullen, die door de cliën ten zijn gemaakt) naar Nieuw- straat-Zuid verhuizen, inclusief de kantoren. Er komt overigens geen woonruimte voor cliënten. Voorzitter Jan van Blarikom van de raad van bestuur van Zeeuwse Gronden: „Wij zijn al enige tijd op zoek naar een plaats waar zo wel de dagbesteding van de cliën ten als de noodzakelijke admin- stratieve werkzaamheden samen Nieuwe voorziening in de Nieuwstraat is een ideale oplossing gehuisvest kunnen worden. Op dit moment zijn die voorzienin gen verspreid door Terneuzen. Een nieuwe voorziening in de Nieuwstraat is een ideale oplos sing. En mooi meegenomen is dat Nieuwstraat-Zuid weer een leven dige, sociale functie in het cen trum van Terneuzen krijgt." Ook wethouder Frank van Hul- le (ruimtelijke ordening) is in z'n nopjes met de invulling. „Ik ben blij dat we nu met een, volgens mij, haalbaar plan naar de gemeen teraad kunnen. Hopelijk kunnen we dan, net als met de projecten Veerhaven, Kennedylaan-West en Lievenspolder, snel overgaan tot de verwezenlijking." Het college van B en W heeft be sloten de historische gevel en het pand Nieuwstraat 20 te behouden. Maandagavond om 19.30 uur is er een informatiebijeenkomst in het stadhuis. De gemeenteraad van Terneuzen beslist donderdag 10 november. m woensdag 5 oktober 2016 pzc.nl email: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZEELAND 8 ZEELAND 2 Psychiatrische zorg naar Nieuwstraat in Terneuzen Wout Bareman Terneuzen —Jan van Blarikom, bestuur Zeeuw se Gronden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79