erg goed op de hoogte IOW CULTUUR 21 Ik ben best wel een schijtluis. Ik houd de dingen graag op afstand dochter Madelief (20 inmiddels) en zag te vens haar artistieke partner wegvallen. „We waren twee voorstellingen een duo. Bert was van het grove geschut, ik van de subtiliteit. Ik ben er nu aan gewend dat hij er niet is. En kan er goed mee leven dat Bert er toch altijd een beetje is. Hij behoort tot die groep mensen die niet weg is te krij gen. Theater De Vest in Alkmaar heeft zijn Grand Café naar hem vernoemd." In haar eerste voorstelling na zijn overlij den, kwam ze op en zei ze in de tweede zin 'dat mijn man dood is'. Een onverwachte di rectheid van de poëtische Mylou Frencken, die er bij haar óók in zit. „Mensen schrok ken zich kapot, sommigen haakten af. Maar het was wel een heel pure voorstelling." Hoewel ze al een paar jaar geleden nieuw geluk vond bij journalist Frénk van der Lin den, speelt ze nog steeds met collega Pieter Tiddens in De RouwRevue, een show over 'de beladen dood' die schuurt en - een uit- vaartquiz incluis - ook relativeert. „Het idee ontstond toen ik acht jaar na de dood van Bert een mooie brief kreeg van een jonge moeder die haar baby had verlo ren. Ze had een drukke baan, een gezin en eigenlijk niet eens tijd om over het verlies van haar dochter te rouwen. In De RouwRe vue heb je mensen die willen lachen en be zoekers die iets met het thema hebben. Dat gaat prima samen." Natuurlijk is ze gespannen. Tussen haar laat ste productie en Zinloos zuchten, dat deze maand zijn première beleeft, zit ruim drie jaar. „Zo'n zaal moet toch maar weer vol", mijmert ze. „Gelukkig weet ik dat ik in de loop der jaren mijn eigen publiek heb opge bouwd. Mensen die houden van het betere lied en het persoonlijke verhaal. Ja, ik tob heel wat af. Maar het is een kick om men sen na anderhalf uur spelen gelukkig naar huis te zien gaan." „Mijn vader staat model voor het onvervul de verlangen. Het zinloze gezucht zat diep in hem. Hij was notaris, maar wilde eigen lijk artiest zijn. Hij wilde het worden en ik met mijn net zo uitstellerige karakter bén het geworden. „Hij was een heel lieve, grappige man. Kocht altijd rare poppenhuizen, gekke hek sen. Een vader met wie je goed kon spelen. In de loop der tijd ontwikkelde hij een ma nische depressie. Het maakte hem ontzet tend leuk, maar ook onbereikbaar. Ook voor zichzelf. „Hij nam op z'n 40ste pianoles, maar kon er geen moer van. Hij dacht echt binnen een maand jazzpianist te zijn. Later kocht hij een drumstel, dat staat tijdens mijn voorstelling op het podium als teken van dat niet uitgeleefde verlangen." Op de dochter die zijn gedroomde be staan leidde, was hij trots. Mylou Frencken, die studeerde aan de Academie voor Klein kunst, won in 1991 de Persoonlijkheidsprijs tijdens het Cameretten Festival. Ze werd daarbij tweede en moest Hans Teeuwen voor zich dulden. „Dat ik liedjes kon maken, daar kon mijn vader met zijn pet niet bij. Mijn moeder ver telde dat hij 's nachts een videoband van mij zat te bekijken en steeds mijn liedje Vier seizoenen terugspoelde. En af en toe hardop zei: 'Hoe verzint ze het?'" Liedjes zijn het handelsmerk van Mylou Frencken. Ze is druk doende met een boek, waarin ze onder de titel Leven in het lied spreekt met 25 collega's over hun mooiste lied. Onder hen Paul van Vliet, Brigitte Kaan dorp en Mike Boddé. Ze zingt het refrein van een van haar composities uit de show: En ze kwam maar niet tot leven, en het leven niet tot haar. Het geluk lag in de verte, altijd lag het daar. Ineens fel: „Wij hebben zulke geweldige liedjesschrijvers. Maar hen hoor je nooit op de radio met dit toch typisch Nederlandse cultuurgoed. En dan reikt Buma/Stemra een prijs uit aan de zoon van André Hazes? Waar gaat dat over?" In Zinloos zuchten komt ook de uitbundige kant van de cabaretière aan bod. Haar pas sie voor het Braziliaanse lied dat veel min der 'roeperig' is dan de Portugese fado. „Bra zilianen zijn zachtmoediger. Zo van: 'Tja, het valt allemaal niet mee, maar we maken er gewoon een mooi liedje van.' Dat herken ik heel erg." Met de dood van haar echtgenoot, de caba retier en regisseur Bert Klunder, die in 2006 overleed aan een hersenbloeding, kreeg Mylou Frencken haar portie in het le ven mee. Ze bleef alleen achter met haar maar ook de criminelen meegekre gen. Kim wees ze naar haar spul len, en huilde en smeekte om haar niets aan te doen. „Ik heb kin deren!" Hulp Een verdieping lager in het appar tement werd Kardashians vrien din en styliste Simone Harouche wakker van de commotie. Ze sloot zichzelf op in de badkamer op die etage. Ze belde Kims lijfwacht Pas cal Duvier en Kims zus Kourtney om hen te vertellen dat er iets vre selijks aan de gang was. Twee mi nuten nadat de overvallers de be nen hadden genomen met tien miljoen euro aan juwelen stond de bodyguard voor de deur. Te laat om nog in te kunnen grijpen. Kim had zichzelf intussen losge- wriemeld en stond op het balkon om hulp te roepen. De grote vraag is nu: hoe kon den de criminelen weten dat Kim zonder beveiliging in het luxe ho tel was? De politie vermoedt dat de bende is getipt door iemand uit de omvangrijke entourage van de 35-jarige miljonaire. Lijfwacht Pascal is ondervraagd, maar wordt niet verdacht. Waar de andere twee bodyguards waren tijdens de overval is niet duidelijk. Er zijn twee verdachten. Een man die zich voordeed als fotograaf volgde Kim opvallend in Parijs. Een an der wilde naast haar zitten in het exclusieve Ferdi restaurant en ver telde personeel dat hij een politie agent was. Hij werd weggestuurd. Thuis Inmiddels is Kim Kardashian weer veilig thuis. Ze arriveerde in haar New Yorkse stulpje met haar man Kanye en haar moeder Kris onder haast presidentiële beveili ging. De karavaan die hen bege leidde bestond uit tien auto's, met daarin een zo'n twintig beveili gers. De selfiekoningin heeft nog niks van zich laten horen sinds de overval. Volgens geruchten zou ze als de dood zijn dat gevoelige film pjes en foto's op twee mobieltjes die de overvallers hebben buitge maakt, uitlekken. woensdag 5 oktober 2016 —Mylou Frencken Kijk voor speellijst van Zinloos zuchten op kikproductions.nl Kanye West en Kim Kardashian vorige maand bij de MTV Awards in New York. foto eduardo munoz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75