O CD El Allouchi speelt dit seizoen wellicht niet voor Groene Ster 12 ZEELANE Vijftiende editie van Abeelenrace Opnieuw breuk in voet van Leonardo El Kaddouri weer naar Jong Oranje Shanwary komt toch naar Hoek RUGBYVERENIGING OP SCHOUWEN-DUIVELAND k Sinds september 2015 wordt er gerugbyd op Schouwen-Duiveland. Zondag speelden de senioren hun eerste wedstrijd. lüpwu ifliijnnr m T Onder 19 Roeivereniging Honte uit Middelburg orga niseert zaterdag de vijftiende editie van de Abeelenrace. De roeiwedstrijd vindt traditie getrouw op het kanaal door Walcheren plaats. Volwassenen roeien een afstand van 5 kilometer, terwijl de jeugd 2,5 kilometer moet afleggen. De eerste start is om 12.00 uur bij de Keersluisbrug in Vlissingen, de fi nish is bij de Schroebrug in Middelburg. Toeschouwers kunnen de wedstrijden vol gen vanaf het jaagpad tussen Vlissingen en Middelburg. Hoek-trainer Jannes Tant kan de komende tijd opnieuw geen beroep doen op Leonar do Faioli. De Braziliaanse aanvaller, die deze zomer overkwam van derdeklasser GPC Vlissingen, stond een tijdje buitenspel na een breuk in zijn linkervoet maar maakte af gelopen zaterdag tegen DFS (0-0) zijn ren tree. Faioli kreeg in de slotfase echter een schop en onderzoek heeft uitgewezen dat hij nu een breuk in zijn rechtervoet heeft. Kyle Doesburg, die zaterdag uitviel met een hamstringblessure, is zaterdag in de uitwed strijd tegen Zwaluwen wellicht wel weer in zetbaar. Hicham El Kaddouri is opnieuw uitgeno digd voor een trainingsstage van Jong Oran je. De talentvolle zaalvoetballer van Groene Ster moet zich dinsdag 11 oktober om 16.00 uur op de KNVB Campus in Zeist melden. Daar wordt onder leiding van bondscoach Max Tjaden van 17.00 tot 19.00 uur getraind met een groep van vijftien spelers. El Kaddouri trainde afgelopen weekend al twee dagen mee met het nationale zaalvoet balteam. Tjaden nodigde de Vlissinger uit nadat hij enkele afzeggingen had ontvan gen. El Kaddouri speelt ook nog op het veld, bij zaterdag-tweedeklasser Oostkapelle. Zaterdag-hoofdklasser Hoek gaat toch in zee met Esmat Shanwary. Vorige maand ket ste een overgang van de middenvelder nog af, maar Shanwary is nu alsnog akkoord ge gaan met het voorstel dat Hoek hem had ge daan. Hij trainde gisteravond weer mee bij Hoek. Shanwary voetbalde vorig seizoen bij GVW en speelde drie interlands voor Af ghanistan. „We proberen hem nu zo snel mogelijk speelgerechtigd te krijgen", zei Jac- ky Lambert, lid van de technische commis sie. De middenvelder verhuist van Groes- beek naar Terneuzen en voldoet daarmee aan de regels van de KNVB om tussentijds overschrijving te kunnen krijgen. Scherbeijn e doelpalen op het bijveld van DFS in Burgh- Haamstede wa ren afgelopen zondag bedekt met stootkus sens. Ook staken er twee houten latten boven het aluminium uit. Gevoetbald werd er niet op sport park Van Zuijen. Voor het eerst in de geschiedenis werd een senio renwedstrijd gerugbyd op Schou wen-Duiveland. Het idee leefde al jaren bij me de-initiatiefnemer Maghiel Hanse. „Als student kwam ik in contact met rugby. Toen ik in 2002 terug keerde naar Burgh-Haamstede wil de ik hier een club oprichten. Door mijn gezin en werk kwam het er niet van." Vorig jaar borrelde het idee weer op. „Ik gaf training aan het voetbalteam van mijn zoontje. Het was nieuw voor me, maar ik vond het hartstikke leuk. Wel rea liseerde ik me: dit is de verkeerde sport." Niet veel later liep hij Anne- miek van Waveren tegen het lijf, die in haar tuintje in de weer was. „Ik wist dat zij en haar man, Ed win van Helsland, ook de ambitie hadden om een vereniging op te zetten. Toen ik haar toevallig te genkwam, raakten we aan de praat. We concludeerden dat we eens met z'n allen moesten gaan zitten om een plan uit te werken." Tovaal En zo geschiedde. Sinds septem ber vorig jaar heeft deze uitwer king gestalte gekregen. „We had den geen idee of er animo voor was", vertelde Van Helsland na af loop van het duel tussen Rugby Schouwen en De Eilanders (32-5-winst). „We begonnen met het geven van clinics op basisscho len. De reacties waren positief. Tien spelertjes sloten zich direct aan. Dat aantal is vervolgens ge groeid tot ongeveer twintig." Omdat de vereniging nog niet is ingeschreven bij de bond, spelen de jeugdleden hun wedstrijden onder de naam van Tovaal uit Goes. „In rugby is het vrij nor maal dat verschillende teams el kaar aanvullen", zei Hanse. „Het belangrijkste is dat iedereen speelt. We zorgen ervoor dat de jeugd van Schouwen-Duiveland '•"i iiiiiiiiiuiii' ,i t s li llllflfl 'ii minr £p 1 met elkaar in één team zit." De senioren zijn pas afgelopen juni begonnen. In eerste instantie nam twintig man een kijkje. Uit eindelijk zijn er acht spelers over gebleven die elke week trainen. „Omdat rugby voor de meesten nieuw was, begonnen we met tik ken in plaats van tackelen", vertel de Van Helsland. „Eerst op het veld en later op het strand. Lang zaamaan hebben we het serieuze fysieke contact erin gebracht. Je merkt dat die ontwikkeling voor meer schwung zorgt." De initiatiefnemers verwachten dat het nog even tijd zal kosten om een volledig seniorenteam op de been te brengen. Zondag werd El Allouchi speelt op het veld voor zondag-derdeklasser FC Eind hoven. In de derby tegen de ama teurs van PSV kreeg hij op ri sep tember een rode kaart, net als zijn directe tegenstander. Ze kregen het met elkaar aan de stok, waar na beide elftallen zich lieten gaan. Ook toeschouwers betraden het veld, zo meldde het Eindhovens Dagblad die zondag. De KNVB stelde een onderzoek in en heeft El Allouchi nu een straf van vijftien maanden opge legd, waarvan vijf voorwaardelijk. Hij zou dus bijna een jaar niet mo gen voetballen in KNVB-verband. Daardoor mag El Allouchi ook niet in actie komen voor Groene Ster. De voetballer en zijn club FC Eindhoven zijn inmiddels in be roep gegaan tegen de straf. Bij Groene Ster Vlissingen ho pen ze dat de straf in hoger be roep wordt gereduceerd of terug gedraaid. „We steunen Najib, maar verder hebben we er geen en kele invloed op", zegt coach Hi cham Benhammou. „Groene Ster is geen partij in deze zaak." Ben hammou heeft zich wel bij laten praten over wat er gebeurd is. „On ze keeper Mike van den Nieuwen- huijzen was toeschouwer bij die wedstrijd. Volgens hem viel het al lemaal nogal mee. We hopen nu dat het hoger beroep iets oplevert. Najib is een ervaren speler, die jongens bij ons kan inspireren en een toegevoegde waarde kan zijn." woensdag 5 oktober 2016 ROEIEN VOETBAL ZAALVOETBAL VOETBAL 3 Rick van Dronge- len komt deze week in actie met Oranje on der 19. De uit Axel afkomstige Spartaan speelt met het nationa le team de eer ste voorronde van de EK-kwali- ficatie. Morgen is Roemenië in Hardenberg de eerste tegen stander, daarna volgen nog duels met San Marino (zater dag) en Noorwe gen (dinsdag). De nummers één en twee plaatsen zich voor de laatste voorronde. Het EK vindt van 2 toten met 15juli 2017 plaats in Georgië. 3 Tijdens de eer ste wedstrijd in de hoofdklasse kwamen de zwemmers van DZK in Roosen daal uit tegen Hieronymus en The Hague Swimming. Op vallende naam bij de Haagse club was die van de uit Aarden burg afkomstige Björn Scherbe ijn. Hij was goed op dreef en won bij de mannen se nioren drie af standen. ■c o a (0 Liefhebbers springen in het diepe Len Wolters Burgh-Haamstede De kans is aanwezig dat Najib El Allouchi dit seizoen niet in actie kan komen voor Groene Ster Vlissingen. De Tilburgse zaal voetballer maakte deze zomer de overstap naar de Zeeuwse eredivisionist, maar dreigt door een in het veldvoetbal opgelo pen straf bijna een jaar niet te mogen voetballen. Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70