Bleke bakkes molenaar Blijf langer thuis wonen met molenaar 6 NI NYNKE DE JONG Exitregeling belastingdienst is 'te gek geworden' Afspraak of brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaar.nl Column WD-staatssecretaris Eric Wie bes van Financiën is 'onzorg vuldig omgegaan met belas tinggeld'. Naar nu blijkt kost de reorganisatie bij de Belas tingdienst 70 miljoen euro meer als gevolg van een wel erg riante vertrekregeling. Vol gens PvdA-Kamerlid Henk Nij- boer is het 'te gek geworden'. Hij zei dit tijdens de Finan ciële Beschouwingen. Het blijkt dat vooral oudere werk nemers vrijwillig willen ver trekken. Velen van hen krij gen bedragen tot 75.000 euro mee. Een vijfde van het totaal (1.250 medewerkers) was al bijna met pensioen, 265 oude ren krijgen bovendien zelfs al AOW. „Dat is triest om te con stateren", aldus Nijboer. CDA- Kamerlid Pieter Omtzigt spreekt van 'verspilling'. Wiebes erkende dat de besluit vorming te haastig en onzorg vuldig tot stand is gekomen. „Dit soort besluitvorming is niet acceptabel en mag niet meer voorkomen." 'ProRail nu even met rust laten' Vader Haagse vondeling terecht Ard van der Steur vindt het nog altijd geen structureel probleem, maar dat zijn steeds minder mensen het met hem eens. De politie doet aan et nisch profileren. En het levert bijna niks op. Het zorgt vooral voor een groot wantrouwen je gens de politie en het onnodig in hokjes stoppen van mensen. En Ard zal er geen last van hebben, met zijn bleke bakkes. En dat is misschien wel het pro bleem. Wij, de mensen die nooit etnisch geprofileerd worden, den ken: wat maakt het uit? Je laat zien dat er niks aan de hand is, en rijdt weer door. Maar elke keer als het gebeurt, wordt eigenlijk tegen je gezegd: We vertrouwen je niet. Hoe kom je aan die auto? Leg dat eens uit. Ik word nooit zonder reden door de politie staande gehouden, ook al zou ik in een met diamanten be plakte SUV rijden. Als ik een win kel binnenloop, word ik vriende lijk gegroet. Mijn huidskleur zorgt ervoor dat ik alleen maar beoordeeld word op wat ik doe. En niet op wat mensen van me denken. Bij dit soort berichten moet ik altijd denken aan een verhaal van Questlove, de drummer van de succesvolle band The Roots. Hij vertelde dat hij liever niet in parkeergarages en liften staat. Dat hij in die gevallen altijd wacht tot er niemand in de buurt is die hij de schrik aanjaagt met zijn uiter lijk. Hij is namelijk een grote donke re man met een enorme afro. Hij weet hoe mensen op hem reage ren. „Het is een gekke manier van leven, om altijd eerst aan ander mans veiligheid en gemak te den ken, en pas daarna aan jezelf." Bedenk eens wat dat met je doet: als je in een parkeergarage loopt kijken mensen je aan alsof je ze gaat overvallen. Als je in een dikke auto rijdt, denken mensen dat je 'm gejat hebt. Heb je ooit zoiets gedaan? Nee natuurlijk niet. En toch moet je er rekening mee houden dat mensen dit over je denken. Er zullen ge noeg mensen met jouw huids kleur wél iets op hun kerfstok heb ben. Maar waarom word jij daarop aangekeken? Elke keer wordt er eigenlijk tegen je gezegd: we vertrouwen je niet De levertijd van een reguliere trap lift uit één stuk is gemiddeld 6 weken. Bij Molenaar kan een trap lift al na één dag helemaal op maat op uw trap worden geplaatst. Met de Modul hebben we een modulaire trap lift waarvan de losse raildelen uit voorraad leverbaar zijn. Dus vandaag besteld, is morgen in huis. Als u de trap lift niet meer nodig heeft dan komen we deze ook nog gratis demonteren. Handig toch? woensdag 5 oktober 2016 @nynke DEN HAAG DEN HAAG ProRail levert onder de nieuwe bedrijfsleiding betere prestaties en een verandering in de be drijfsstructuur is nu niet verstan dig. Dat schrijven onder meer de Nederlandse Spoorwegen, FNV Spoor en het Koninklijk Ne derlands Vervoer (KNV) aan staatssecretaris Sharon Dijksmavan Infrastructuur. Het kabinet wil meer grip op de spoorbeheerder. Dijksma wil er een zelfstandige overheidsorga nisatie van maken. DEN HAAG De biologische vader van het baby'tje dat vorig jaar in Den Haag ten vondeling is gelegd, is gevonden. De politie heeft met hem gesproken. Wie de moeder is, blijft onduidelijk. Het meisje werd in september vorig jaar in een tuin gevonden. De bewo ners waren net terug van een avondje uit bij de wijkvereni- ging, toen er op de deur werd geklopt. Toen ze opendeden lag het meisje, enkele uren oud, gewikkeld in een doek. Ik kan me er niks bij voorstellen. LANGER THUIS WONEN Ookvoorgemeenten en instellingen. y Revolutionair modulair systeem y Geen kostbaar maatwerk nodig Vakkundige montage in 1 dag y Vandaag besteld, morgen in huis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6