Riooltax stijgt minder hard Lezersdagen Diergaarde Blijdorp Overvaller pizzeria vast II BEVELANDEN EN THOLEN 7 Water Resort Oosterschelde in Wemeldinge De eerste twee huizen op het nieuwe vakantiepark zijn gebouwd, over vier jaar staan er negentig. Door een vooruitziende blik in de afgelopen jaren, is het Rei- merswaalse riool één van de beste in Zeeland. Dat stelt wet houder Jaap Sinke. Volgens hem is in de achter liggende periode flink geïnves teerd. Daardoor werd de riool- hefFing elk jaar met 3,5 procent verhoogd. Met het extra geld is in veel straten een dubbel riool aangelegd, waardoor het regen water apart wordt afgevoerd. Onlangs heeft het college van B en W een nieuw rioolpan vastgesteld voor 2017 tot 2021. Omdat het riool op veel plek ken in goede staat is, hoeft de belasting maar met 0,7 procent omhoog. In het nieuwe plan speelt Reimerswaal in op de kli maatverandering door de capa citeit van riolering te vergroten. Zo moet wateroverlast tijdens hoosbuien worden voorkomen. GOES Een 27-jarige man uit Hoogvliet is gisteren in zijn woonplaats aangehouden, om dat hij er van wordt verdacht op 30 mei een pizzeria aan de Zusterstraat in Goes te hebben overvallen. De man werd door getuigen herkend op beelden die zijn vrijgegeven door het Openbaar Ministerie en wer den uitgezonden door het SBS6-programma Hart van Ne derland. Medewerkers zeiden erg geschrokken te zijn van de overval, die nog geen minuut duurde. De man is overge bracht naar Torentijd en daar verhoord. Tot het onderzoek is afgerond, blijft hij vastzitten. Het wordt vaak de uit breiding van De Stel- hoeve genoemd, maar dat is het niet. Natuurlijk, het ligt op een steenworp afstand en de initiatiefnemer is dezelfde, maar Water Resort Oosterschelde staat helemaal op zichzelf. De eerste twee woningen van het nieuwe va kantiepark bij Wemeldinge zijn onlangs gebouwd. De vakantiehuizen komen ten zuiden van De Stelhoeve, het vijf jaar geleden geopende kleinschali ge park met recreatiewoningen, een vergaderruimte en een groeps- accommodatie. Met het Water Re sort Oosterschelde zet eigenaar Wouter Drijver een volgende stap. „Er zouden eerst 120 vakantiewo ningen komen", vertelt hij. „Dat hebben we later bijgesteld naar ne gentig. Dat komt de kwaliteit van het park ten goede. Het was mede het idee van ontwikkelaar Nardus Hendriks om te kiezen voor grote waterpartijen en veel groen." De woningen - vier types - vin den gretig aftrek. Er zijn er al een kleine twintig verkocht, veelal aan mensen uit België. „We kunnen het qua bouw al bijna niet meer bijbenen", zegt Drijver. Hij ver wacht dat er aan het eind van het jaar zo'n twaalf huizen staan. Het hele park moet binnen vier jaar zijn gerealiseerd. De woningen worden in de fabriek gemaakt en ter plaatse in een week afgebouwd en afgewerkt. „Dat geeft het min ste overlast voor de mensen die straks in de eerste woningen ver blijven", stelt Drijver, die er sa men met de ontwikkelaar alles aan doet om hen niet in een soort bouwput te laten verblijven. Elek triciteit, riolering, asfalt... het is al lemaal aangelegd vóór de bouw van de huisjes begon. Later krijgt het park nog een centrumgebouw waar onder meer de receptie en een bistro in komen. Aan het eind We hebben een heel ander publiek dan de vakantieparken aan de kust van het jaar begint ook de aanleg van een natuurspeelterrein. „We richten ons hier op een heel ander publiek dan de vakantieparken aan de kust", legt Drijver uit. „Hier komen vaak mensen die naar musea gaan, de oesterputten in Yerseke bezoeken of van de na tuur en de rust van het achterland aan de Oosterschelde houden." Drijver werkt zoveel mogelijk sa men met ondernemers uit de buurt. Zo legt Tuintotaal uit Goes het groen aan. Ontwikkelaar is Nardus Hendriks, die ook betrok ken was bij het park Beau Sur Mer in Kattendijke. Drijver prijst de ge meente Kapelle. Niet alleen voor het bevorderen van het toerisme in z'n algemeenheid, maar ook voor de medewerking bij de tot standkoming van het nieuwe va kantiepark. „Daar denken ze met je mee in plaats van dat ze kijken naar wat er allemaal niet kan." Kijk voor een luchtimpressie van het park op www.pzc.nl/bevelanden. Zaterdag 8 en zondag 9 oktober Bestel uw tickets op uitjekrant.nl/blijdorp woensdag 5 oktober 2016 Joeri Wisse Kruiningen Nieuw park krijgt minder huisjes en meer groen Het nieuwe vakantiepark krijgt langzaam vorm. Achteraan een vakantiehuis, op de voorgrond het verkoopgebouw, foto mechteld jansen Rob Paardekam Wemeldinge —Wouter Drijver, initiatiefnemer Prijzen zijn excl. transactiekosten Sta oog in oog met de mooie giraffen en zebra's op de Afrikaanse savanne. Laat de eigen 'aapjes' Lekker klimmen en glijden in de Oewanja Kinderjungle en binnenspeeltuin Biotopia. Kom op bezoek bij het jonge olifantje Sunay of neem een kijkje bij de pasgeboren zeldzame Maleise tapir. Normaal 22,- nu 12,50 V Inclusief een uniek kijkje achter de schermen en Laajyt Kzuvj/ vele kinderactiviteiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67