De liedjes van Bob Scholte klinken nog eens 9 Kijkcijfers Quiz Gordon en Josje in De slimste mens HUMOR Van Gelder niet als comedian VANAVOND Therapie In het nieuwe programma Face to Face van Bert van Leeuwen gaan mensen die een conflict met elkaar hebben het experiment aan om elkaar tien minuten in de ogen te kijken. Bert van Leeuwen is wel wat gewend als het gaat om ruzies en verbroken contacten, zoals in Het familiediner. In Face to Face zit ten mensen recht tegenover elkaar in een stoel. „De twee programma's hebben wel wat met elkaar gemeen", zegt hij. „Het gaat om mensen die een conflict met elkaar hebben dat nooit is uitgepraat. Daarnaast ga ik iemand verrassen met mijn vraag of hij of zij een experiment wil aangaan. Verschil is dat niet derden mensen aanmelden die ruzie hebben, maar één van de twee personen die tegen- Het is boeiend om te kijken naar gezichten van mensen over elkaar komen te zitten. De ander krijgt van mij het verzoek om mee te werken aan deze bijzondere ontmoe ting. Ze zien elkaar dan pas op het moment van de 'face to face'." Twee mensen die tien minuten zwijgend tegenover elkaar zitten. Komt dat wel over op tv? „Het is boeiend om te kijken naar gezichten van mensen. Je ziet namelijk heel veel. Als kijker zie je beide gezichten en er is duidelijk non-verbale inter actie. Als bij de één iets gebeurt, dan reageert de ander ook. Na afloop in terviewen we de mensen. Wat ze daar vertellen, zetten we ook deels onder de beelden tijdens het experi ment van elkaar aankijken. Je hoort ze dus bijna denken." Indringend Het is volgens de presentator bijna onmogelijk om niets te laten gebeu ren als je elkaar zo indringend aan kijkt. „Er is geen afleiding. Zo wor den ze min of meer gedwongen el kaar aan te kijken. Samen met psy choloog Barbara Nanninga kijken we in een aparte ruimte live mee. Zij Eerbetoon duidt wat ze ziet gebeuren." Het druist tegen zijn gevoel in om niet in te grijpen en het gesprek aan te gaan. „Dat voelt soms onmachtig, maar het levert veel op. Wat mij vooral boeit: ik wil graag de mensen van beide kanten snappen. Zonder vooroordeel." Onder meer een vader en zijn dochter komen tegenover elkaar te zitten. „De dochter had anorexia en thuis ontstond een crisissituatie. Ze moest al op jonge leeftijd het huis uit. Je kunt je voorstellen dat die emoties nogal een rol spelen." Face to Face blijkt te werken, con cludeert hij. „Het is na zo'n confron tatie niet altijd meteen weer koek en ei. Daarom bieden wij na afloop nog een gesprek met psycholoog Barbara aan. Maar het experiment kan een duw in de goede richting geven." Heeft hij het experiment zelf ook een keer ondergaan? Lachend: „Nee. Maar misschien moet ik dat toch een keer doen met mijn vrouw." Zijn roem was groot. Lied jes als Als de klok van Arne- muiden en Diep in mijn hart behoren tot de klassiekers van vroeger. Ze werden la ter menig keer gecoverd door andere artiesten. Bob Scholte (1902-1983) was een Joods-Neder landse zanger die in 1916 zijn carrière begon in de operette De marskramer. In 1931 trad hij in dienst van de Avro en begon zijn lan delijke succes als zanger. Als enige van zijn familie overleefde hij in de Tweede Wereldoorlog het concen tratiekamp Auschwitz. Terug in Nederland ver volgde hij zijn muzikale carrière. Die werd uitein delijk bekroond met di verse prijzen, waaronder een Gouden Harp in 1966. Artiesten als Karin Bloe men, Brigitte Nijman, Ben Cramer, Antje Monteiro en Thomas Berge brengen vanavond een eerbetoon aan hem. Veel van zijn hits komen daarin voorbij. woensdag 5 oktober 2016 GO Maandag 3 oktober 1. Journaal 20.00 uur NP01 2.099.000 2. Spoorloos NP01 1.840.000 3. Radar NP01 1.603.000 4. Goede Tijden, Slechte Tijden RTL 4 1.278.000 5. De Wereld Draait Door NP01 1.192.000 6. Half Acht Nieuws RTL 4 1.067.000 7. Dokter Tinus SBS 6 966.000 8. Anita wordt opgenomen NP0 1 962.000 9. RTL Boulevard RTL 4 951.000 10. Journaal 18.00 uur NP01 943.000 De nieuwe middagshow RTL Live trok maandag 374.000 kijkers. Een prima start voor het RTL 4-programma met Albert Verlinde en Angela Groothuizen. Op het zelfde moment moest Tijd voor Max op NPO 1 genoegen nemen met 307.000 kij kers. De dagelijkse reality Get the f*ck out of my house, nieuw op RTL 5, begon maandagavond met teleurstellende cij fers: 286.000 kijkers. Gordon, Josje Huisman en Jan Jaap van der Wal zijn de kandida ten in het Vlaamse Comedy Central zag het wel zitten, maar Yuri van Gelder heeft zich teruggetrokken als stand-up comedian. Voor de turner waren al teksten ge schreven. De zender maakte gisteren de complete line-up bekend van de nieuwe show Celebrity stand-up, waarin bekende Nederlanders en Vlamingen stand-upcomedy gaan uitproberen. Roxeanne Hazes, oud-voetballer Glenn Helder en Annemieke Schol- laardt doen wel mee. Op 13 oktober is de aftrap. Ia HOUSE RULES Vijf koppels klus sen op Net 5 voor een goed doel in een dak- lozenopvang in Hilversum. Elk stel krijgt een eigen zone, maar ze moeten ook gezamenlijk aan de slag. m DE VRIJE MARKT Documentaire op NPO 2 over de Markthal in Rot terdam. Markt kooplieden voe len dagelijks de gevolgen. Hun in komsten staan onder druk. Bin den ze de strijd aan of gaan ze mee met de tijd? THE HOLE Enge griezelfilm op RTL 7. Twee broers ontdekken een geheime deur in de kelder van hun nieuwe huis. Die geeft toegang tot een bodemloos hol en duistere nachtmerries. 0 1 1 I 'Ik wil de mensen graag begrijpen' Suzanna Timmers - Bert van Leeuwen Bert van Leeuwen: „Dit experiment kan een duw in de goede richting geven." fotoeo Face to Face, NP01,22.05 uur. Bob Scholte was een succesvol zanger in ver vlogen tijden. Zijn liedjes worden nog altijd gezon gen. Zoals vanavond in Een eerbetoon aan Bob Scholte op NPO 2. Een eerbetoon aan Bob Scholte, NPO 2, 23.55 uur. program ma De slimste mens ter wereld. Gordon zit maandag 17 oktober in de eer ste aflevering, meldt de Vlaamse zender VIER. Eerder was al be kendgemaakt dat cabaretier Marc-Marie Huijbregts in de jury plaatsneemt van de populaire Vlaamse kennisquiz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50