i 5 S\nS14* Kleingeld der de melk, des te meer tijd om er lucht in te krijgen", legt Jeroen uit. Met een stopwatch en thermome ter worden per ronde bovendien de snelheid en schuimtemperatuur tot op de komma bijgehouden. En zelfs het aanbod voor een koekje bij al die koffie wordt gedisciplineerd in de wind geslagen om de kans op smaakbeïnvloeding te voorkomen. Scheet Hoewel de algemene indruk van het opschuimeraanbod positiefis, blijkt al snel dat het ene apparaat het ander niet is. De Melitta Cremio is bijvoor beeld razendsnel (1.40 minuut) maar klopt het schuim veel te dik, Wordt de melk te heet, dan krijg je een viezige zwavelgeur terwijl de Proficook juist met af stand de traagste is (3.38 minuut) en te gauw inzakt naar ietwat waterig schuim. Een ander schoonheids foutje is coalescentie: het samen vloeien van de belletjes langs de rand van de schuimer, ondermeer licht aanwezig bij de Inventum. De schuimer van Severin begaat echter de grootste faux pas: de tem peratuur van de melk loopt veel te hoog op (81,8 °C), met een smaakloos en stinkend schuimblok als gevolg. „Melksuikers karameliseren rond de 60 graden, waardoor je dat fijne, zoete smaakje krijgt", zegt Jeroen. „Wordt de melk echter te heet, dan krijg je zo'n viezige zwavelgeur: alsof iemand een scheet in je schuim heeft gelaten." DE UITSLAG Een flink contrast met de schuimer van Philips Senseo: een merk dat on der koffiesnobs met enig dédain wordt gezien als voer voor de massa, maar even verrassend als overtui gend met de winst naar huis gaat. Met afstand het mooiste en meest smakelijke schuim van allemaal, oor deelt het panel vol ontzag. €50 €81 €58 €60 EDUCATIE Eigen adviseur voor kinderen APP Lekker zuinig aan LEZING Idee van de ideale wereld woensdag 5 oktober 2016 MM 1 44 —Jeroen Brugman Goede schuim oogt meer als room, vindt het panel. FOTO KOEN VERHEIJDEN Een verrassende winnaar, een duidelijke verliezer en een nek-aan-nekrace in de middenmoot. 1. Philips Senseo CA6500 €58 Het schuim is misschien een tikkeltje te dik, maar wie maalt er om met zo'n verrukkelijke smaak? Mooi strak design ook. En rap (2.10 minuut). 2. Inventum MK650 Wat belletjes langs de ran den, maar heerlijk zoet schuim. Verder zeer eenvou dig te bedienen en prima ge prijsd. 3. Krups XL 2000 In eerste instantie prima schuim, oordeelt het panel: 'Lekker lobbig, zoet en zon der bellen'. Maar het schuim zakt wel wat te snel in. O 4. Proficook PC-MS 1032 Heb geen haast (3.38 minuut) en ietwat te heet schuim (73 graden) een vleugje muf als gevolg. Gered door extra's: o.a. klopstand voor sauzen. 5. Melitta Cremio Klopt razendsnel (1.40 mi nuut) smakelijk schuim. Het schuim is alleen veel te dik en heeft wat belvorming langs de rand. 6. Severin SM 3582 €89 Snel (1.48 minuut), maar luid ruchtig. En nog erger: de melk wordt veel te heet (81,8 graden) met een smaakloos, stinkend en veel te stevig schuim als gevolg. Het is belang rijk om kinderen te leren met geld om te gaan. RegioBank gaat naar eigen zeggen verder dan andere banken door niet alleen betalen en sparen aan te bie den, de bank zet ook een financieel adviseur in die ouders bijstaat bij de financiële opvoeding. procent van de museumbezoekers in 2015 was jonger dan 20 jaar. Bron: CBS Hoe zuiniger, hoe leuker. Daily Bud get Original geeft je inzicht in de fi nanciële ruimte die je hebt. Onder het motto 'besparen is leuk' berekent deze gratis app bij het begin wat je per dag hebt te beste den - en stimuleert je om daar nog wat van af te snoepen. De Italiaanse econoom Luigino Bruni spreekt op zaterdag 17 oktober over zijn verrassende visie op de economie en de samenleving. De le zing in het het Acade miegebouw in Utrecht is vrij toegankelijk, maar het aantal plekken is beperkt. Opgeven kan via info@thomasmore.nl. Zie de site focolare.org.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46