Helpt dat pilletje vitamine C wel? O O Vouwfiets Brompton de beste 2 ROLAND DUONG Vloggen Populaire vloggers en bloggers schoppen het tot megasterren met een goed gevulde bankrekening. Maar hoe verdien je al vloggend/bloggend je geld? Column De dagen worden weer korter, de jassen dik ker. Tijd om je te wapenen tegen loopneus en prikkelhoest. Helpt wat extra vitamine C om die verkoudheid voor te zijn? Er is overstelpend veel onderzoek gedaan naar de werking van deze magische anti-oxidant. Het begon met de briljante wetenschapper Linus Pauling, winnaar van twee Nobelprijzen voor chemie en de vrede. Maar niet voor zijn vitamineonderzoek, daar begon hij later mee. En in tegenstelling tot zijn geprezen werk voor de Nobelprijzen is zijn onderzoek over de heilzame werking van vitamines nogal discutabel. In 1970 riep hij vitamine C uit tot wondermiddel tegen verkoudheid en vele andere kwalen. Als ge zaghebbende slimmerik werden zijn onderzoeken destijds zeer serieus genomen. Sindsdien zijn mil jarden extra sinaasappels verslonden en pilletjes geslikt op aanraden van deze vitaminepionier. Als kind van de jaren 70 ben ook ik groot gebracht op die gele, plastic pot, vitamine C met sinaasappel- smaak. Snoepjes waren het. Maar ondanks die snoepjes en het knippen van mijn keelamandelen liep ik permanent rond met snotterbellen. Bierslempers die te lam zijn om te koken: slik die vitamine C-pil! Inmiddels hebben hon derden wetenschap pers Paulings bevindin gen onderworpen aan enorme onderzoeken. Het is niet makkelijk een eenduidige conclu sie te destilleren uit deze brei aan tegenge stelde bevindingen. Maar niet onmogelijk. Het komt erop neer dat vitamine C verkoudheid kan helpen voorkomen. Maar alleen bij mensen in extreme omstandighe den. Mariniers op missie, zonder slaap en voedsel. Junkies die leven op witte kadetjes en vla. Deze ty pes varen wel bij extra vitamine C. Bij mensen in normale situaties werd geen sig nificant bewijs gevonden dat extra vitamines hel pen om verkoudheid te voorkomen. Maar goed, het moderne leven brengt ons niet zelden in extreme situaties. Deadlines, werkstukken, overwerk alom! Geen tijd voor aanschaf van citrusvruchten. Geen puf om te pellen of te schillen. Geen trek in over rijp fruit, extra afwas en kleverige handen. Even le ven van gehaktstaven en zwarte koffie. Extra vita mine C is welkom. Wat is er dan handiger dan een pilletje die hetzelfde zegt te doen als een grape fruit? Glaasje water, slik en klaar. Maar is de vita mine uit een pil net zo goed als uit een sinaas appel? De meeste wetenschappers concluderen dat kunstmatige vitamine C net zo goed door het li chaam wordt opgenomen als natuurlijke vitamine C. Dus drugs-en werkverslaafden, mariniers op missie en bierslempers die te lam zijn om te koken: slik die vitaminepil! Zo houd je je ongezonde leef stijl wat langer vol zonder loopneus. Maar het overgrote deel van de bevolking heeft die pillen niet nodig. Gewoon lekker eten dan krijg je genoeg goed spul binnen om je weerstand op peil te hou den. En regelmatig handen wassen helpt beter te gen verkoudheid dan vitamine C-pilletjes. Maar dat hoeft dan weer niet met anti-bacteriële zeep. Doe maar gewoon, dat is gezond genoeg. PRIJSPEIL TEST 1,2,3 €29,95 €32,50 €33,95 €349,00 odeblogger BryanBoy was één van de eerste bloggers die met blog- gen geld ver diende. De in middels totfashion darling uitge groeide Filipijnse online entrepre neur begon zijn gelijknamige blog in 2004 en zat - tot ergernis en verba zing van de oude modegarde - in 2009 op de eerste rij bij een mode show van ontwerper Mare Jacobs. Sinds BryanBoy een vast plekje aan de catwalk veroverde is de wereld van bloggen compleet veranderd. Bloggen en vloggen - het delen van je mijmeringen door middel van zelf gefilmde, online video's - is megapo- pulair geworden. Wat begon met kneuterige amateurfilmpjes, ziet er anno 2016 gelikt en professioneel uit. Waarmee de succesvolste online sterren inmiddels een aardig salaris bijeen kunnen bloggen of vloggen. Harde euro's De betere beginnende online entre preneurs kunnen rekenen op een be loning in de vorm van gratis produc ten. Reisbloggers krijgen een com pleet verzorgde vakantie, modeblog- gers een kekke winterjas. Er wordt natuurlijk wel verwacht dat er vervolgens een lovende recen sie op je blog/vlog komt over deze ca deautjes, want voor niets gaat de zon op. Deze posts zijn meestal te her kennen aan hashtags als #sp, oftewel gesponsorde post. Hoewel de gulle gever liever heeft dat de blogger in Serena Verbon kwestie dit achterwege laat, want des te overtuigender is de recensie. Vanzelfsprekend krijgt niet elke beginneling gelijk de laatste produc ten aangeboden. Wie harde euro's wil verdienen moet rond de tiendui zenden volgers achter zich weten te scharen. Vanaf dat aantal word je in teressant voor adverteerders. En dat is knap lastig wanneer je geen BN'er bent. Geluk Heb je niet iets vreselijk interessants te melden, dan is populariteit vaak een kwestie van geluk hebben. Enzo Knol, de best bekeken vlogger van Nederland, brak z'n arm tijdens het filmen van een vlog. Vanaf dat mo ment groeide zijn schare volgers: ze wilden weten hoe het met hem ging. Serena Verbon, oprichter van Beautylab.nl, één van de populairste beautyblogs van Nederland, maakte in 2010 een zogenaamde how-to vi deo waarop ze de make-up van me gaster Lady Gaga nabootste. De Ame rikaanse zangeres zette een link naar de video op Twitter, wat voor de broodnodige aandacht en volgers zorgde. Een andere optie is het kopen van volgers. Voor een paar honderd euro koop je zo'n 50.000 volgers bij websi tes als Followerskopen.net, Volgers- kopen.net of Buyrealtwitterfollo- wers.com. Maar: deze bedrijven leve ren dikwijls nep-accounts en van 218 volgers naar 50.218 schieten is niet bepaald geloofwaardig. Wanneer social media opscho ningsacties houden, worden alle nepaccounts verwijderd. Bedrijven controleren bovendien je engagement woensdag 5 oktober 2016 GO Roland Duong, de nieuwsgierigste man van Nederland, proeft en test producten. Reageren? roland.duong@persgroep.nl Zo'n lief beest gun je toch het beste? En niet alleen op Dierendag. Jolly Ball 25cm Bolledierentuin.nl Paardenshop.nl Epplejeck.nl ill' Curver Cozy Pet Home 55cm Bol.com €67,99 Fonq.nl €76,00 Medpets.nl €81,25 SamSam hondenzijspan Petsonline.nl €219,99 Bol.com €299,00 Avonturiashop.nl ■u Z) cr. z O O z O cc CQ Ook last van keuzestress tijdens je zoektocht langs internetwarenhuizen en prijsstunters? Geld&Goed helpt een handje, met deze week een vergelijkend warenonderzoek van vouwfietsen. Vouwfietsen, je ziet ze al lang niet meer alleen in de trein. Ook de re creant heeft de inklap bare minifiets ontdekt. Op de boot of in de ca ravan, om een bood schap mee te doen of de omgeving te ontdek ken. Een vouwfiets past in de kofferbak van de auto. Een normale fiets kan alleen op de fiet- sendrager mee. Maar zijn het in de prak tijk wel van die hand zame pakketjes om mee te nemen? De Consu mentenbond heeft zes vouwfietsen getest. Een panel beoordeelde ze op in- en uitvouwgemak, gewicht en tilgemak, rij- eigenschappen en com fort op een slecht weg dek. Een enkele fiets is zo zwaar dat hij nauwelijks te tillen is. De fiets even parkeren zonder 'm he lemaal uit te vouwen verloopt ook niet bij elke fiets even soepel. Ook de hoogte van het stuur Vloggen voor de poen Cintha Rood Oprichter van beauty- lab.nl: „Nederland is gek op bescheidenheid én Nederlanders vinden het leuk om een kijkje in iemands leven te krij gen. Dat hoeft niet per se spectaculair a la de Kardashians in een pri- véjet. Ze willen juist de girl next door zien. Op die manier bouw je vir tueel een vriendschaps band op, je deelt ver driet en blijdschap. Dat moet wel echt en puur zijn. Dat geldt ook voor de producten die je aan prijst, daar moet je ach ter staan. Kom je nep over, dan verlies je be trouwbaarheid. Dat is een ongeschreven regel onder bloggers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43