Van Kempen verdedigt zijn titel De Nooijer niet naar Cura9ao Sterke opening van DZK M ftft ZEELAND 13 We begonnen met het geven van clinics op basisscholen. De reacties waren positief Nederland zou tot de wereldtop behoren als meer mensen zouden rugbyen de équipe bijgestaan door vijftien spelers van Tovaal en een vrouwe lijke speelster van Oemoemenoe uit Middelburg. De focus ligt voor al op jeugd. Op deze manier hoopt het drietal een 'volwaardige vere niging' te realiseren. Grootste volk „Ik vind het jammer dat rugby zo anoniem is in Nederland", treurde Hanse. „Nederlanders zijn het grootste volk van de wereld. We zouden tot de wereldtop beho ren als meer mensen zouden rug byen." Met het opzetten van Rugby Schouwen hoopt de speler van To vaal een kleine stap in die rich ting te zetten. „Deze sport is zo mooi. In het buitenland zitten sta dions bomvol. Fans zitten gebroe derlijk naast elkaar en er zijn geen hooliganpraktijken. Het duel wordt uitgevochten op het veld. Steeds meer Nederlanders ontdek ken dat en beginnen met rugby. Alles begint klein bij een relatief jonge sport. Toen ik bij Tovaal te rechtkwam, waren we met zo'n twintig spelers. De club heeft nu meer dan honderd leden." Zaterdag wordt voor de negende keer in successie de strandcross van Zoutelande verreden. In de omgeving van strandpaviljoen De Branding wordt opnieuw een circuit uitgezet. Voorgaande jaren vond deze wedstrijd al in april plaats. Door werkzaamheden aan het strand moest de datum dit jaar worden gewijzigd. Daardoor is oktober nu de maand van de strandcrossen ge worden, want op zondag 23 okto ber vindt de strandcross van Vlis- singen plaats. De wedstrijd in Zoutelande, die wordt georgani seerd door MC De Pekelinge, kan als een serieuze opwarmer daar voor worden beschouwd. Zo'n honderd rijders hebben zich in middels al aangemeld en dat aan tal kan de komende dagen nog verder oplopen. Jeffrey van Kempen uit Oost- Souburg wist vorig jaar bij de MX 1 deze wedstrijd op zijn naam te schrijven. Kevin Spruijt uit Melis- kerke, die vorig jaar tweede werd, is opnieuw van de partij en vormt met Roy Gijsel uit Heikant en Casper Ovaa uit Oost-Souburg op papier de grootste bedreiging voor Van Kempen. En wie weet; misschien meldt zich de komen de dagen nog een serieuze kans hebber aan. Jordan Lee van Maaren uit Vlis- singen zal ongetwijfeld een po ging doen om net als vorig jaar de strandcross in de klasse MX 2 op zijn naam te schrijven. Felle te genstand kan hij verwachten van Roy van Heugten uit Achterveld en ook Guido Boone uit Oost- Souburg is de laatste tijd goed in vorm. Het jonge Belgische talent Talion Verhelst uit Lokeren lijkt eveneens een kandidaat voor een podiumplaats. Wegwerkzaamheden De start is zaterdag op het strand bij duinopgang de Hoge Hilt aan de Westkapelseweg, te genover de tennis- en voetbalvel den. Het centrum van Zoutelan de is door wegwerkzaamheden af gesloten. Deelnemers en bezoe kers moeten rekening houden met een langere reistijd. De trainingen vinden vanaf 13.00 uur plaats, de wedstrijden beginnen om 14.30 uur. VLISSINGEN Jeremy de Nooijer heeft zich bij bondscoach Remko Bicentini afgemeld voor de komen de interlands van Curasao. De uit Vlissingen afkomstige middenvel der van het Bulgaarse Levski Sofia zou deze week met Curasao twee keer in actie komen in de derde en laatste voorronde van de Carib bean Cup, tegen Antigua en Barbu da (thuis) en Puerto Rico (uit). De winnaar van de drie landen tellende poule plaatst zich voor de Caribbean Cup, die tussen 18 en 24 mei 2017 in de Verenigde Sta ten wordt gespeeld. „Zondag kreeg ik tijdens de wedstrijd te gen Dunav Ruse last van mijn hamstring", vertelde De Nooijer. „De club wilde geen risico ne men." Levski is na negen duels koploper in de Bulgaarse competi tie. De Nooijer: „Over twee weken spelen we de stadsderby tegen CSKA. Dan ben ik wel weer fit." De zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) uit Vlissingen kwa men in de eerste competitiewed strijd van het seizoen goed voor de dag. Met een puntentotaal van 5597,30 nestelde de Walcherse ploeg zich in de hoofdklasse - de eredivisie voor zwemclubs - voor lopig op de twaalfde plaats. Hoofdtrainer Marcel Kort keek tevreden terug op de resultaten van zijn zwemmers. „We zijn nog maar vijf weken in training. Voor al de oudste junioren- en jeugd- zwemmers ontwikkelen zich goed." DZK behaalde in Roosendaal een aantal ereplaatsen, maar won slechts drie afstanden. Irina de Ridder was de snelste op de 100 meter vlinderslag, Esther Tiemers- ma tikte als eerste aan op de 200 meter schoolslag. Het meisjesestafetteteam, dat be stond uit Bridget de Bat, Babet de Voogd, Irina de Ridder en Janice Provoost, noteerde op de 4x200 meter (junioren 3) zelfs de snelste tijd van alle clubs: 9:25.16. „Dat is een prestatie van hoog niveau", zei Kort. „Er zit zeker nog rek in dit team." Nieuwkomer De Bat, tot vorig jaar uitkomend voor De Schelde uit Terneuzen, liet meteen zien dat ze een aanwinst is voor de Walcherse zwemploeg. Net als Guido Brink, De Ridder en Tie- mersma zwom zij een limiet voor de Nederlandse Jeugd en Junioren Kampioenschappen (NJJK). Marcel Kort was helder over de doelstelling voor dit seizoen. „On ze ambitie is om bij de beste twaalf teams te eindigen. We gaan voor lijfsbehoud in de hoofdklas se." woensdag 5 oktober 2016 Een aanval van Rugbyclub Schouwen, met Maghiel Hanse (met helm) in het midden. De nieuwe club won met 32-5 van EFRC Eilan ders (geel-groen tenue) uit Stad aan 't Haringvliet, foto marieke mandemaker Edwin van Helsland Maghiel Hanse Herman Heuvink Zoutelande 1 Jeffrey van Kempen werd vo rig jaar dagwinnaar, voor Kevin Spruijt uit Meliskerke en Bas van de Berkmortel uit Liessel. Joram Lawalata Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38