Vlissinger verruilt resort in Burgh voor B&B nabij Rome Echt afscheid nemen van Dunya doet Barbara nooit 6 WALCHEREN Taal is de sleutel. Maar Dunya is meer dan een school aJSiSml mil Nu is Barbara Puskaric (65) dan echt erevoorzitter van stichting Dunya. Gisteren werd ze gehuldigd voor elf jaar in zet voor het Vlissingse taallesnet werk en maatschappelijke steun punt dat Dunya óók is. Met een lunch met de vrijwilligers in het buurtrestaurant in Het Vlot, bloe men en lof. Maar écht afscheid ne men van Dunya? „Dat is heel moeilijk", erkent Puskaric, ook al woont ze al weer vijfjaar in Kroatië. Ze is twee keer per jaar in Vlissingen en heeft we kelijks drie keer skype- en mailcon tact met Janny Berg, met wie ze Dunya begon. Een echte nieuwe voorzitter is er ook nog niet. „We hebben iemand die het taalonder wijs heel goed kan besturen, maar we hebben ook iemand nodig met sociale voelsprieten die weet heeft van de andere zaken die bij de cur sisten spelen." Die doorvraagt als iemand verschijnt met een blauw oog of let op tekenen van depres sie, bijvoorbeeld. Bij de anderstali gen die bij Dunya les krijgen, speelt vaak meer dan de wens tot inburgering. „Taal is de sleutel. Maar Dunya is meer dan een school", zegt Puskaric. In Kroatië woont ze dicht bij de Hongaarse grens in een dorpje met amper honderd inwoners. Ook daar is ze weer actief voor een stichting die oudere mensen bij staat. „Met avondjes uit en reisjes. Ik help mensen in het dorp met boodschappen en bloeddruk me ten en zo. En ik geef voorlichting op scholen en bij instellingen, over huiselijk geweld en oudermishan deling. Ik kan ook niet helemaal niets doen! Zo zit ik niet in elkaar." Haar wens voor Dunya? „Het zou fijn zijn als we wat steun zouden krijgen. Nu moeten we ons altijd aanpassen aan de financiën. Meer aandacht van 'boven', van het ge meentebestuur, zou fijn zijn. Raadsleden, die zien we hier nooit. Laat ze maar eens komen, dan zien ze dat Dunya inderdaad nodig is." m 1 „Ik heb dit werk altijd met veel plezier gedaan, en nog steeds, maar ik was toe aan iets van me zelf', zegt Wessel. „Back tot ba sic." Hij begint een B&B bij Ro me. Ruim vier jaar, vanaf de ope ning, was de in Vlissingen woon achtige Wessel commercieel direc teur van het resort in de Kop van Schouwen. Hij doorstond als één van de weinige oud-personeelsle den het faillissement onder de vo rige exploitant. Die ruimde het veld na oplopende belasting- en bankschulden en een juridisch conflict met de appartementeige naren. Vorig jaar kwam er een doorstart onder de nieuwe keten Sheetz, dat naast Ter Duin hotels heeft in Boekelo, Oosterhout en het Turkse Kusadasi. En afgelopen weekeinde werd bekend dat Ter Duin de Zoover Award Orange in de wacht had gesleept, verdiend met een beoordeling van 9,4 ge middeld van gasten voor hun ver blijf in Burgh-Haamstede. Het enige Italiaanse aan de luxe lounge van het hotel is Graziella Furfanelli. De Serooskerkse (S) leerde Wessel en zijn vriend René de Klerk de taal en stond hen als tolk bij met de aankoop van de Ca- sale del Passatore. Het vrijstaande landhuis staat op 75 kilometer af stand van Rome, in de luwte van het massatoerisme. De streek La Sabina herbergt duidelijke sporen van de eeuwenoude cultuur, rijk aan Franciscaanse heiligdommen. „Alle clichés, ze bestaan daar", zegt Wessel. „De mensen zijn zó gastvrij! Voor je het weet zit je bij wildvreemden tot middernacht aan tafel." Wessel en De Klerk ope nen in maart de Casale. De verde re plannen zijn groots. Meditatie, yoga, massages en mental coaching gaan deel uitmaken van het vaste aanbod. Samen met Gra ziella (bellltalia.nl) is het de bedoe ling kleine groepsreizen te organi seren. MIJN DORP, MIJN STAD IN DE REGIO NATIONALE HONDENWANDELING woensdag 5 oktober 2016 Vlissingen Barbara Puskaric, erevoorzitter Echt afscheid nemen van stichting Dunya is moeilijk voor Barbara Puskaric, ook al woont ze al vijf jaar in Kroatië, foto ruben oreel A Coen Wessel: „Ik was toe aan iets van mezelf. Meer back tot ba sic." FOTO MARIEKE MANDEMAKER Het contrast met het luxe Grand Hotel Ter Duin dat Coen Wessel nu bestiert, is groot. Hij zegt het met pretlichtjes in z'n ogen. Marcel Modde Burgh-Haamstede A RENESSE Het Nederlands KankerFonds voor Dieren (NK- FD) houdt zondag de Nationale Hondenwandeling 'Hart voor Kanker' in Renesse. Baas en hond kunnen tussen 11.00 uur en 15.00 uur deelne men. Er zijn twee routes: één van een kilometer en een van vijf kilometer. Aanmelden kan via www.nationalehondenwan- deling.nl. Naast de wandeling is er een middagvullend pro gramma op het strand van Renesse bij Strandrestaurant Our Seaside. Er is een speciale lunch voor hond en baas en de Delta Reddingshonden Groep, de Nederlandse NewFoudlan- der Club en Brenda van den Hoek verzorgen diverse demon straties. ARCHIEFFOTO LEX DE MEESTER ARNEMUIDEN Museum, Langst raat, 13.00-17.00 uur - Thematentoon stelling over de ge schiedenis van de Arnemuidse vrijwilli ge brandweer; Dorpshuis De Arne, 19.30 uur-Lezing Lou Megens over vo gels. GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00-11.00 uur- Koffieochtend voor senioren. KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur-Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur- Koersbal. MIDDELBURG Stoom Stationsres taurant, Kanaalweg 24, 06.30-20.00 uur - Expositie schil derijen 'Natuur in Zeeland van Ida Nauta'; Cultuurhuis, Kuiperspoort 18, 09.30-11.30 uur- Knutselcafé voor kleine kinderen; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur- Wekelijkse Koffie-in- loop voor bewoners van Wijk Dauwen- daele; Kinderboerde rij De Klepperhoeve, 13.00-16.00 uur- Dierendagviering; Koudekerkseweg 139,13.30 uur-Jeu de Boules bij CJBM; Cinema Middelburg, 14.00 uur-Verto ning 'Les Ogres'; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur - Wekelijk se trimgroep voor (ex-) hartpatiënten; Café het Hart, Zus terstraat 18, 20.00- 22.00 uur - Openba re meezingavond 'De Liederentafel'. OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur- Middeleeuwse activi teit bij Terra Maris, botten uitzoeken en sorteren; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur- Wandelactiviteit voor senioren. SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur-Workshop 'Van Spetter tot Schilderij'. VEERE Verenigingsge bouw, 13.45-17.00 uur-Soos voor se nioren met diverse activiteiten. VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur-Wandel tochten over 5 of 10 kilometer door wan delvereniging WIK; Vrijenhovenzaal, Baskensburgplein 8, 09.00 uur-Peu- tergym; Parkeer plaats Koudekerkse weg, 11.00,14.00 en 16.00 uur-Circus- voorstellling 'Sijm', zonder dieren maar met humor en spek takel. WESTKAPELLE Vuurtoren Het Hoge Licht, 13.00-16.00 uur - Expositie 'Zee- ansicht' door ruim 50 kunstenaars. ZOUTELANDE Duinopgang 't Pauw tje, 13.00-17.00 uur - Bunker Zoutelan- de open voor pu bliek; Woonzorg complex De Tien den, 13.30-16.30 uur - Soos voor senio ren. zaam voor Terra Ma- ris, een enorme berg botten van on der andere scha pen, geiten en run deren. Veelal zijn het middeleeuwse botten, afkomstig van boerderijen uit verdronken dorpen met als vindplaats het strandje van Rit- them. Ras is van 13.30 uur tot 15.30 uur aanwezig in het museum. Ook kan ze van alles vertel len over de verschil lende botten. Toe gang tot het mu seum inclusief het sorteren van de bot ten bedraagt 6,50 euro, kinderen tot en met zestien jaar betalen 4 euro. Claudia Sondervan OOSTKAPELLE Botten sorteren bij Terra Maris Terra Maris houdt vandaag een mid dag waarop bezoe kers middeleeuwse botten kunnen uit zoeken en sorteren. In de loop der jaren verzamelde Betty Ras, biologe en als vrijwilliger werk-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31