c* Justin Bieber f k I Rijtest kan straks alleen nog in Goes Alleen Friesland en Drenthe dragen minder bij aan Nederlandse economie Het Rijk aarzelt met investeringen in Zeeland, omdat het hier nog goed gaat. Maar nieuwe rekenmodellen spreken dat tegen. 'Goeie muziek, inspirerend, hartstikke knap' Zijn fanatiekste fans heten al jarenlang 'Beliebers', maar Justin Bieber en die aanbid ders van het eerste uur krijgen sinds zijn jongste cd gezelschap van gewone fans. De Canadees (22) wordt volwassen en dat geldt ook voor zijn schare volgers. Bieber treedt vandaag en de komende dagen op in het Antwerpse Sportpaleis en in de Gelredome in Arnhem. Oude en nieuwe fans gaan samen kijken. Wendy Roelse is het er niet mee eens dat het CBR snoeit in het aantal locaties waar een rijtest kan worden gedaan. De Zeeuwse economie staat er slechter voor dan gedacht. Het gaat goed, concludeerde de com missie-Balkenende enkele maan den geleden nog, maar als er niks gebeurt, heeft Zeeland een pro bleem. Maar de gegevens waarop Balkenende zich baseerde, zijn in middels verouderd. De commissie structuurverster king en werkgelegenheid Zeeland heeft onder voorzitterschap van oud-premier Jan Peter Balkenen de toestand van de Zeeuwse eco nomie in kaart gebracht. Daaruit bleek dat Zeeland een bovenge middelde bijdrage levert aan de Nederlandse economie. Gecombi neerd met een laag werkloosheids cijfer was de conclusie dat Zee land er nu niet slecht voorstaat. Tijdens de presentatie haakte minister Henk Kamp van Econo mische Zaken daar gretig op in. Balkenende wil dat het Rijk een flinke bijdrage levert aan een Zee landfonds van too miljoen euro. De provincie hoopt ook op 20 mil joen euro voor een bèta college, als onderdeel van het onderwijs project Campus Zeeland. Tot dus ver heeft het Rijk nog niet happig gereageerd op de verzoeken uit Zeeland. Kom maar terug als het echt slecht gaat met jullie, was feitelijk de boodschap van Kamp. Eigenlijk is dat moment nu. Volgens de nieuwe berekenin gen draagt een gemiddelde inwo ner van Zeeland namelijk 30.000 euro bij aan de Nederlandse econo mie. Dat is slechts driekwart van een gemiddelde Nederlander die ruim 39.000 euro bijdraagt. Alleen de provincies Friesland en Dren the doen het slechter. Ook in de ontwikkeling sinds 2010 blijft Zee land ruim achter bij Nederland. Dat is veel minder gunstig dan Kom maar terug als het echt slecht gaat met jullie, was de boodschap van Kamp Balkenende dacht, die ervan uit ging dat de Zeeuw boven het ge middelde zat. De belangrijkste oor zaak is dat nu ook de marktwaar de van intellectueel kapitaal in de vorm van onderzoek en ontwikke ling wordt meegerekend. Zeeland is een provincie met een relatief gering aantal banen voor hoogop geleiden en een spaarzaam aantal onderzoeksinstituten. Daarom voegt deze nieuwe berekening weinig waarde toe en belandt de provincie economisch gezien in de onderste regionen van Neder land. De commissie-Balkenende vindt dat Zeeland jonge getalen teerde en gemotiveerde studenten aan zich moet binden door het rea liseren van een bètacollege, een tweede University College, maar dan voor techniek. Dat is essen tieel voor het behouden van de concurrentiekracht voor Zeeland. Zeeland heeft dus nu al een pro bleem en niet straks pas. It woensdag 5 oktober 2016 pzc.nl email: walcheren@pzc.nl ZEELAND 8 ZEELAND 2 Zeeland staat er slechter voor dan Balkenende vermoedde Dick van der Wouw Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26