M 9 Berovers Kardashian 20 LUISTERT RADIO 7 Wat is er mis met het ambachtelijke cabaret? Niets, vindt kleinkunstenares Mylou Frencken. Ze is de komende maanden te zien met haar voorstelling 'Zinloos zuchten'. VINCENT Ze heeft een leuke, frisse, krachtige en toch zachte jonge stem, ik kan niet an ders zeggen, Amber Brantsen. Je zegt trouwens Ember, maar niet Brentsen, Ember Brantsen dus. Er zit een subtiel charmant slisje in die stem. Je hoort dat vaker bij jongere presentatoren. Een vriend van mij denkt dat dat komt omdat ze te lang een fopspeen in hun mond hebben gehad. Dat is zo'n vroegerwasallesbeterman, die vriend. Hij vindt dat iedereen op de radio tegenwoordig onduidelijk praat. Dat heeft na tuurlijk niets met zijn hardhorendheid te ma ken, o nee, hoe durf ik dat te insinueren! Vrroeger sprrraaken de mensen zo duidelijijk omdat de radio-ontvangst niet altijd goed was en omdat de middengolf klonk alsof je in een emmer praatte. Maar nu in de DAB+-tijd klinkt alles zo helder dat je zelfs drankstem mensen als Johan Derksen goed kunt verstaan. Die man klinkt alsof hij de hele dag een bier speen in zijn mond heeft. Mooie stem dus, Amber. Ze is 27 en ze staat el ke morgen om kwart voor 4 op om co-host te zijn onder host Jurgen van den Berg bij het Ra dio i-Journaal. Ze klinkt als een meisje dat vroe ger de Kijk las. Ze wil alles weten. Ze houdt er van om dingen uit te zoeken en die aan ons, luisteraars, uit te leggen. Dat doet ze soms op een te simplistische toon, vind ik, maar dat komt misschien omdat ik alles al weet, in mij zit ook een Amber. Ik ben haar al een paar dagen kwijt. Zou ze, dacht ik, nu alweer naar Radio 5 zijn doorge schoven omdat ze te oud wordt, of zou ze zich voorbereiden op een co-hostschap bij Ruud de Wild, die binnenkort zijn opwachting maakt op Radio 2 Nostalgia. 'Paradise Suite' terug Garrix toert met Bieber Veel, zo niet de meeste mensen kennen haar al negentien jaar als immer opgewekte gastvrouw in Het mes op tafel, waar ze achter de bar voor de af vallers van de tv-quiz een drankje tapt en soms een flard van een liedje zingt. Ze noemt het een 'verrukkelijk topklusje', maar tegelijk 'misleidend' waar het haar werk als cabaretière betreft. „Hoe vaak men sen na afloop in het theater niet naar me toe komen en zeggen: 'We wisten helemaal niet dat je écht kunt zingen. En dat je zelf je liedjes schrijft!'" Mylou Frencken (49) speelt de komende maanden in het theater haar nieuwe solo programma Zinloos zuchten. Een ouderwet se cabaretvoorstelling in de meest ambach telijke zin van het woord. „Ik houd van old school kleinkunst, het speelse dat in de tradi tie van cabaret zit. Ongegeneerd een beetje praten en zingen. Dicht bij mezelf, dicht bij de mensen: daar heb ik zo'n lol in." In Zinloos zuchten, haar vierde voorstelling als soliste, vertelt ze het verhaal van haar 'ei gen zinloze gezucht: het verlangen naar wat daar is en zelf hier blijven zitten'. „Ik ben best wel een schijtluis", zegt ze. „Ik houd de dingen graag op afstand. Lastig hoor, in het dagelijks leven. Dingen komen maar niet af. „Zoiets alledaags als de Albert Heijn mijd ik het liefst. Ik kijk altijd of ik nog genoeg in huis heb en kook daar iets van. Mijn dochter Madelief werd er gek van. Die ging zelf maar boodschappen doen. Ik ben ge neigd te denken dat ik lui ben, maar dat is niet zo. „Ik werk altijd: teksten schrijven, liedjes componeren, maar ik mis een soort prakti sche slagvaardigheid. Ben meer een dro mer. Dat is ook werk, vind ik. Om te creë ren, moet je soms ook maar een beetje nik sen. In jezelf sudderen." Ze deelt niet alleen haar eigen verlan gens, twijfel en onzekerheid ('Door mijn lastige verhouding met de werkelijkheid raak ik al overstuur van een gebruiksaanwij zing') met haar publiek, haar vader speelt in Zinloos zuchten ook een belangrijke rol. Zes minuten duurde het, maar voor Kim Kardashian moet het eindeloos gevoeld hebben. Ze lag op bed, met alleen haar badjas aan toen ze zondagnacht gestommel hoorde op de trap van het twee verdiepingen tellende apparte ment waarin ze verbleef. Door een glazen deur zag ze een gemas kerde man en iemand met een po- litiepet op. Ze vertrouwde de boel niet, rolde van het bed en probeer de haar bodyguard te bellen. Die had haar, met haar miljoenen kost ende juwelen, in het appartement achtergelaten om Kims zus sen Kourtney en Kendall naar een nachtclub te begeleiden. Voordat Kim kon bellen, werd de tele foon door de mannen uit haar hand getrok ken. Haar handen wer den bij elkaar gebonden met plastic handboeien en ducttape eroverheen om de boel te verstevigen. Een van de vijf mannen greep haar bij de enkels en ze kreeg een pistool tegen haar hoofd. Aan de politie vertelde de realityster later, weet entertain- mentsite TMZ, dat ze dacht ver kracht te worden. De mannen bonden haar enkels bij elkaar en dumpten haar in bad. Tegen de politie zei ze dat ze de mannen niet verstond - ze spraken Frans, geen Engels. Alleen hun roep om haar ring begreep ze. De nieuwe diaman ten ring die ze van haar man Kanye West had gekregen. Waarde: 4 mil joen euro. In de dagen voor de overval wapperde ze er vrolijk mee op social media. Dat hadden kennelijk niet alleen haar fans, Gisteren werd de reden van Ambers grote zwijgen duidelijk. Ze heeft namelijk een prijs gewonnen, de RadioFreak Award voor beste nieuwslezer, maar die kon ze niet zeifin ont vangst nemen, ze is ziek. RadioFreak is een plat form van kritische luisteraars die het vroeger niet allemaal beter vonden. Overigens, het is niets ernstigs, met Amber, ze is even haar stem kwijt. Een co-host zonder stem is als een robot zonder stroom, niets. Ik hoop dat ze weer snel om kwart voor 4 opstaat. Quote van de dag 'Dit spetterde niet en het raakte niet, het was behang' woensdag 5 oktober 2016 Amber FILM The Paradise Sui te komt deze week terug in bioscopen in elf steden. De film werd vorige week met drie Gouden Kalve ren de grote win naar van het Ne derlands Filmfes tival (NFF) in Utrecht. Ik tob AUSTRALIË De Nederlandse dj Martin Garrix vergezelt Justin Bieber naar Down Under. Ze treden vanaf 6 maart 2017 op in stadions in Australië en Nieuw-Zeeland. Voor de Canade se zanger bete kent het een ver lenging van zijn Purpose World Tour. heel wat af Arno Gelder Daags na de brute beroving van Kim Kardashian in Parijs komen steeds meer details naar buiten. De realityster vreesde dat ze ver kracht zou worden. De politie vermoedt dat de rovers hulp heb ben gehad van binnenuit. Marlies van Leeuwen Reageren: vincent@persgroep.nl TV-presentatrice Viola Holt over de eerste uitzending van RTL Live.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19