dat is extreme armoede 13 'Hij ziet er zo leuk uit' Artsen moeten melding doen bij kindermishandeling Huisartsen, onderwijzers en an dere beroepskrachten die met kinderen werken, moeten voortaan stichting Veilig Thuis inseinen als zij constateren dat een kind ernstig wordt mishan deld. Stichting Veilig Thuis is het nieuwe meldpunt voor huise lijk geweld dat volgens staatsse cretaris Martin van Rijn (Volks gezondheid) beter kan nagaan of een kind eerder al slachtoffer was van mishandeling. De stich ting kan ook meedenken over de beste vorm van hulpverle ning. Van Rijn kondigde giste ren aan dat hij de bestaande af spraken rond het signaleren van kindermishandeling wil aanscherpen. Sinds 2013 bestaat de meidcode kindermishande ling en huiselijk geweld, een vijfstappenplan. De huidige aan pak werkt volgens Van Rijn goed, maar in bepaalde ernstige situaties niet optimaal. Hij roept professionals die zelfhulp willen blijven bieden op om toch ook veilig Thuis in te scha kelen. De beroepskrachten gaan onderling afspraken maken. SCHIETPARTIJ hulp en wederopbouw aan de Erasmus Universiteit in Rotter dam. „Op het platteland heerst meer voedselgebrek dan in de ste den. Niet iedereen bezit land, dus mensen zijn sterk afhanke lijk van derden. In de stad is het toch wat gemakkelijker om aan eten te komen." Het geld dat mensen daarvoor nodig hebben, verdienen ze vaak met een han deltje op straat, zegt de hoogle raar. „Al kost dat ook geld. Want de politie int 'belasting' voor het staan op een bepaalde plek." Het merendeel van de armen woont in overbevolkte sloppen wijken, vaak zonder sanitair en waterleiding. Drinkwater kan dus eveneens een flinke kosten post zijn. „En in veel sloppenwij ken moet gewoon huur worden betaald aan de persoon of groep die er de dienst uitmaakt", zegt Hilhorst. Voor een huisje in de sloppenwijk Dharavi in de India se stad Bombay is een bewoner omgerekend drie euro per maand kwijt. Hoewel Unicef en de Wereld bank het aantal kinderen dat op groeit in de goot schrikbarend hoog noemt, wijzen ze er op dat de extreme armoede in de we reld sinds 1990 is gehalveerd. Het percentage, nu nog 10 procent, moet in 2030 zijn teruggebracht tot 3 procent. De armste 40 pro cent moet er aanzienlijk op voor uit zijn gegaan. Vrijwilligerswerk voor vluchteling Dief claimt verlies testikel bij roof Boos over btw tampon Man vast om kidnap Mbo'er krijgt veto woensdag 5 oktober 2016 DEN HAAG Als klein meisje kreeg studente rechten Lau ra Jacobs (22) uit Utrecht een zomer- en een winterjas van haar moeder. En daar moest ze het mee doen. Maar nu ze op zichzelf woont, veroorlooft ze zichzelf voor de herfst deze 'extra' jas van Fo- rever21. Gewoon om dat hij er zo leuk uitziet De winterjas houdt ze zo lang mogelijk in de kast totdat die echt no dig is. Maar nu is het ook voor haar dunne zomerjasje te koud en zit deze tussenjas het comfortabelst. 50 procent van alle armen die van maximaal 1,70 euro per dag moeten zien rond te komen, woont in de Afrikaanse landen. 30 procent van de armen leeft in India. Politieagenten doen onderzoek bij een uitgebrande scooter, die mogelijk is gebruikt bij een schietpartij in Amsterdam. Het slachtoffer raakte lichtgewond. De schietpartij was nabij een schoolplein. Sommige kinderen zagen het gebeuren, fotoanp DEN HAAG Vluchtelingen die nog geen ver blijfsvergunning hebben, kunnen voortaan sneller als vrijwilliger aan de slag. Een deel van de ad ministratieve rompslomp wordt voortaan achteraf gedaan. Het ministerie van Sociale Zaken past de procedure aan. Organisa ties die vrijwilligerswerk aanbie den aan asielzoekers moeten nu een ontheffing aanvragen bij het UWV. Deze procedure blijkt een bureaucratisch obstakel. Uit on derzoek blijkt dat de meesten van hen belangstelling hebben voor vrijwilligerswerk. MONCHENGLADBACH Een rover eiste gisteren bij de rechtbank in de Duitse stad Mönchengladbach 5.000 euro genoegdoening omdat hij tijdens een overval op een tankstation door een politieschot een testikel verloor. De overvaller verklaarde dat hij gehoor had gegeven aan een bevel van de politie om zijn mes te laten vallen. De politieman ontkent dat. Hij schoot uit nood weer op de overvaller, zei hij. De rechter heeft een compromis voorgesteld: 2.500 euro. De par tijen hebben tot 8 november om het samen eens te worden. ZÜRICH Voorvechtsters van vrouwenrechten heb ben gisteren tien fon teinen in Zürich bloedrood gekleurd. De vrouwen zijn boos op een aangekondig de verhoging van de btw op tampons. Waarom de btw op tampons en maand verband op 8 pro cent wordt gesteld terwijl andere produc ten voor dagelijkse behoeften met 2,5 procent worden be last, is onbegrijpelijk, vinden zij. AMSTERDAM Een tweede man is aangehouden we gens de ontvoering van het tweejarige meisje Insiya He- mani. De eerste werd donderdag direct aangehouden. Het meisje, de vader en de derde ontvoerder zijn nog zoek. DEN HAAG Leerlingen van een middelbare beroeps opleiding hebben voortaan het laatste woord als hun school de onderwijskosten wil verhogen. De Tweede Kamer heeft dit gisteren bepaald. Scholen mogen de kosten voor bijvoor beeld boeken en werkkleding niet meer wijzigen zonder toestemming van de studenten. De school kosten bedragen nu tussen de 500 en 1.000 euro per jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12