II 'Tekorten Waterdunen weggemoffeld' Niet in trek bij studenten 10 ZEELAND Nieuw ziekenhuis is architectonisch hoogstandje Nieuwbouwziekenhuis AZ Alma in Eeklo houdt open huis. Dit weekend krijgen bezoekers een laatste kijkje achter de schermen, voordat het ziekenhuis echt opent in maart 2017. Zuiderburen Meubilair staat er nog niet en op de begane grond wordt de laatste hand nog gelegd aan het stucwerk. Maar het enorme ziekenhuis, dat de huidige hospitalen in Sijsele en Eeklo gaat vervangen, is zo goed als af en is ook 'kaal' al indrukwek kend om te zien. In 2011 werd er toestemming ge geven voor nieuwbouw en nu, ruim vijfjaar later, staat er een ar chitectonisch hoogstandje waar zo'n twaalfhonderd mensen gaan werken en waar plaats is voor vijf honderd bedden. Een plattegrond is kortom wel nodig voor een rondleiding. „Be zoekers krijgen een routekaartje mee, met een bonnetje voor een gratis consumptie", zegt woord voerster Joba Marechal. De route start op de vijfde verdieping en duurt in totaal zo'n twee uur. De tocht voert onder meer langs het In de rubriek Zuiderbu ren werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: het nieuwe AZ Alma in Eeklo is dit weekend open voor publiek. moderne ziekenhuisrestaurant en langs enkele operatie- en patiën tenkamers die speciaal voor de open dagen al zijn ingericht. „Het meubilair en de bedden zijn ook allemaal vernieuwd. Dat was no dig want voorheen waren de bed- De route door het ziekenhuis duurt zo'n twee uur den voor veel mensen te kort", lacht Marechal. De komende drie maanden komt ook de ziekenhuis- apparatuur en alle bevoorrading. „Van pampers tot pleisters." Wat het meest opvalt aan het ge bouw, is het atrium. „Dat is het in drukwekkendst om te zien", zegt Marechal. De centrale open ruim- te vormt het hart van het gebouw. Ook tipt Marechal het auditori um. „Daar is plek voor 280 men sen en het gaat gebruikt worden voor vergaderingen, lezingen en symposia." Tijdens de open dag worden ook al de eerste 'patiënten' behan deld. Poppen en beren krijgen de primeur, kinderen kunnen hun speeldgoedvriendje laten verzor gen op de kinderafdeling. „Het is een leuke activiteit voor kinderen maar daarnaast ook goed om ze voor te bereiden op een ingreep. Zodat ze weten wat hen te wach ten staat als ze naar het zieken huis moeten, en dat ze daardoor weten dat ze zich geen zorgen hoe ven te maken." De Partij voor Zeeland vindt dat het dagelijks provinciebestuur te korten op het natuur- en recrea tieproject Waterdunen bij Bres kens heeft weggemoffeld. Fractieleider Francois Babijn heeft niet tot vrijdag kunnen wachten met vragen over Water dunen. Dan spreken de Staten over het provincievoorstel om 3,7 miljoen euro bij te passen, maar Babijn heeft op voorhand al een lange lijst met vragen ingediend. Volgens hem zijn de tekorten op het project gemaskeerd. Er zijn onderdelen geschrapt, of op genomen in duurdere en daarom ongewenste opties. Ook zijn on derhoudskosten toegerekend aan Waterschap Scheldestromen en de gemeente Sluis, terwijl met die partijen daarover nog geen overeenstemming is bereikt. Babijn wil ook weten of er min der dagtoeristen naar West-Zeeuws-Vlaanderen zullen komen als de plannen worden versoberd. De provincie stelt dat het project volgens de doelstellin gen wordt uitgevoerd, maar 'mis schien niet op alle onderdelen met een uitstraling zoals gehoopt bij de start'. De partij voor Zee land dringt aan op een cijfermati ge onderbouwing van het aantal te verwachten toeristen. VLISSINGEN Middelburg en Vlis- singen komen niet voor in de top tien van leukste studentensteden. Vlissingen staat op plek 26. Mid delburg komt helemaal niet voor op de ranglijst van weekblad Else vier omdat er geen duizend vol tijdsstudenten zijn. De steden waar tenminste dui zend studenten voltijds studeren zijn beoordeeld op drie punten: horeca, culturele voorzieningen en percentage studenten op de to tale bevolking. Groningen kwam als beste en leukste studentenstad uit de bus. Vlissingen scoort hoge ogen met de beschikbaarheid en de lage huur van kamers. Een kamer kost gemiddeld 345 euro. In Middel burg, waar met name studenten van het University College Roose velt studeren, scoort met name de beschikbaarheid van kamers hoog. De gemiddelde kamerhuur be draagt daar 399 euro. dinsdag 4 oktober 2016 Poppen en beren zijn de eerste patiënten in AZ Alma Het restaurant moet een toegankelijke ontmoetingsplek worden. Sophie Stockman Eeklo Na vijf jaar bouwen is een architectonisch hoogstandje ontstaan. —Joba Marechal, woordvoerster Joba Marechal tipt het atrium en het auditorium als meest indrukwekkende locaties binnen het ge bouw. FOTO'S PETER NICOLAI Het nieuwe AZ Alma is zater dag van 13.00 tot 17.00 uur te be zoeken en zondag van 9.00 tot 16.00 uur. Het ziekenhuis aan Ring- laan 15 is te bereiken via het par keerterrein aan de Blakstraat Meer informatie: www.azalma.be. Ernst Jan Rozendaal Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84