in de Zeeuwse kinderboekenweek Nu al meer verkeersdoden in Zeeland dan afgelopen jaar ZEELAND 9 Dit jaar zijn al zestien mensen om het leven gekomen in het Zeeuwse verkeer. Dat is, met nog bijna drie maanden voor de boeg, al één meer dan vorig jaar. In de loop der jaren is het aantal verkeers slachtoffers gestaag gedaald. Tot 2000 lieten tussen de 40 en 55 mensen per jaar het le ven op de wegen in de provincie. Sindsdien zijn dat er beduidend minder geworden. De afgelopen jaren varieerde het aantal veronge lukte verkeersdeelnemers tussen de 15 en 18. Alleen 2014 was een opmerkelijke uitschie ter, met 30 doden. Uit gegevens van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ), dat elk do delijk ongeval nauwkeurig bestudeert, blijkt dat er dit jaar inmiddels zestien slachtoffers te betreuren zijn. Ongelukken die bijvoor beeld een medische oorzaak hebben, laat het ROVZ buiten beschouwing. De meeste dodelijke ongelukken (6) waren tot nu toe in Zeeuws-Vlaanderen. Op Wal cheren kwamen vier mensen om het leven. Het aantal verongelukte fietsers is tot nu toe dit jaar relatief hoog: zes. Ook het aantal frontale botsingen met dodelijke afloop valt op. Dat gebeurde zes keer. Doorgaans vallen de meeste verkeersslacht offers in Zeeland in de zomermaanden. In de winter zijn dat er veelal minder. Sinke Tjitske Prins. 13.00-15.00 uur: Wim Hofman leest voor! Goes: zaterdag 15 oktober, 14.00 tot 16.00 uur, Boer Boris-dag met Ted van Lieshout en Philip Hop man. Activiteiten in winkel en bi bliotheek: Op de foto op een trac tor, spelletjes, signeren, voorle zen. ZB Middelburg: in het gebouw van ZB| Planbureau en Biblio theek van Zeeland aan de Kou- steensedijk in Middelburg zijn de hele boekenweek activiteiten. Za terdag 8 oktober van 13.30 tot 15.30 uur, voorleesmiddag op het Plein. Vrijdag 7, dinsdag 11 en vrij dag 14 oktober, steeds van 13.00 tot 17.00 uur: boekenlegger ma ken in het FabLab. Van 5 t/m 14 oktober kunnen kinderen en opa's en oma's een recept instu- Ye Bo op bezoek bij Opa Stok. De ze ochtend zal op andere dagen in de Bibliotheek van Kapelle, Heinkenszand, Sint-Annaland, Goes, Kruiningen plaatsvinden. Maandag 10 oktober, 14.00-15.00 uur, Dieuwke Parlevliet geeft uit leg over haar boek Het zeeparfum van Oom Francois aan groep 7 van de Jan Wouter van de Doel- school. CCXL Vlissingen: zaterdag 15 ok tober, 13.30 uur, kinderboeken schrijver Jacques Vriens met de muzikale theatervoorstelling De Kindertemmer. Bibliotheken van Bruinisse en Burgh Haamstede: woensdag 12 oktober, voorlezen van 14.30- 15.00 uur. Zie ook: O ©pzcredactie facebook.com/depzc ©pzcredactie Daardoor zijn de onderlinge snelheidsverschillen soms groot, wat bij sommige bestuur ders leidt tot ongeduld en de neiging om toch een voorgan ger in te halen. Verdubbeling Het einde van de misère lijkt in zicht. De voorbereidingen van de verdubbeling van de Trac- taatweg zijn in volle gang. De route krijgt twee keer twee rijstroken. Beide rijbanen wor den voortaan gescheiden door vangrails. Door de aanleg van vier ongelijkvloerse kruisingen kan het verkeer ongehinderd doorrijden. De weg krijgt dezelfde status en hetzelfde uiterlijk als de rest van de N62, waaronder de in middels verdubbelde Sloeweg. Daardoor ontstaat een recht streekse, snelle en ook veilige verbinding tussen Vlaanderen en de A58 bij Heinkenszand, via de Sluiskiltunnel en de Wes- terscheldetunnel. De maxi mumsnelheid blijft honderd ki lometer per uur. Naast de weg komen diverse pechhavens, maar geen vluchtstrook. Het project moet nog dit jaar worden aanbesteed. De werk zaamheden beginnen volgend jaar. Volgens de huidige plan ning is de verbrede Tractaat- weg in 2019 gereed. Het budget bedraagt 60 mil joen euro, al houdt de provin cie voorzichtig rekening met 8 miljoen euro extra. PZC ONLINE Irene Curiel @IrenevanDijk Ik vind deze man een held, times they are changing: Bedrijf weert 'ei kels' van studen tencorps Vindicat. 4? ren van wat ze het lekkerst vin den, van de recepten wordt een 'Kleinkinderkook- schrift' gemaakt. Alle dagen: Zelf portret ma ken en Bibliotheek Oosterschelde Zie- rikzee: vrijdag 7 oktober van 9.30 tot 10.30 uur voorlees- ochtend voor (groot)ouders en kinde hoekjes van vroeger op het Plein in de entree hal. ren met Gerdien Janse, auteur van het boek dinsdag 4 oktober 2016 Paard van Troje en Bibliotheek www.pzc.nl/kinderboekenweek Kijk op www.pzc.nl of LIKE! Dagelijks publiceren we de op vallende en leukste nieuwtjes op Facebook. Ook komen er lezersfoto's voorbij en opval lende nieuwsvideo's. Verder plaatsen we dagelijks de bes te Facebookreacties van le zers in de krant. Nog niet gedaan? Like de PZC dan op Facebook en deel je mening over het laat ste nieuws in Zeeland, face- book.com/depzc TWITTER Marketingbureau Sellian neemt geen leden meer aan van studentencorps Vindicat uit Groningen. Eigenaar Ernst Wallinga zegt zich 'diep te schamen' voor het corps. Hij reageert daarmee op de seks- lijst met vrouwen en mishan deling van een aspirant-lid tij dens de ontgroening. UW REACTIE 'Wat gaat Quote het wat aan of hij wel of niet een hypo theek ervoor heeft afgeslo ten? Het is ze gewoon ge gund. Ze werken er ook kei hard voor!' Dat schrijft Annie van der Sluiszen. Ze reageert op het PZC-artikel: 'Dit is de nieuwe villa van topkok Ser gio Herman'. Verder schrijft Marjolijn van Wisse dat de vil la zeker ook iets voor haar is: 'Nu nog een sponsor'. ONLINE TOP 5 Meest gelezen op www.pzc.nl 1. Dit is de nieuwe villa van top kok Sergio Herman 2. Eigenaar moet straks beta len voor onderhoud erfgoed 3. Verkeerde medailles uitge reikt tijdens Kustmarathon- weekeinde 4. Auto rijdt de dijk af op A58 5. Dode na inhaalmanoeuvre op Tractaatweg; 5 personen gewond Impressie van de verdubbelde Tractaatweg. illustratie tractaatweg.nl Ravage na een dodelijk on geval op de Tractaatweg, vo rig jaar februari, foto camile schel- STRAETE Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83