Feyenoordfan Maand cel voor agent die schoot bij controle 8 NI Overval op superster zorgt voor negatieve Alleen sterren weten het Hotel de Pourtalès in Parijs te vinden. En nu ook enkele criminelen. Want Kim Kardashian werd gekneveld en voor miljoenen euro's aan juwelen beroofd. $1 - ledereen kan veilig naar Parijs blijven komen Een dag na zijn bizarre duik uit een vak vol Willem II-fans zit de Feyenoordfan gewoon thuis in Berkel-Enschot, vlakbij Tilburg. Hoewel Tilburgse fans zeggen dat hij duidelijk stond te provoceren, zegt hij zelf 'dat hij alleen maar stond te juichen'. „Dat zagen ze en ze kwa men gelijk met paraplu's en alles op me af. En met 40 man, want zo stoer zijn ze niet, die mannetjes. Pro voceren? Ik juich zoals ik juich. Ik maak niemand be lachelijk. Je ziet ook niet al les op de foto's. Op een ge geven moment zit ik op m'n knieën en staan er vijf op m'n hoofd te schop pen. Toen ben ik zelf die gracht in gedoken." De man wil graag ano niem blijven. Dat hij later in het centrum van Til burg zélf werd opgepakt omdat hij zich niet wilde verwijderen toen de politie dat zei, doet hij af als 'dat viel allemaal wel mee'. Op de vraag wat hij in het vak met Willem II-fans deed, is hij ook kort: „Waar moet ik dan zitten?" Aangifte doen tegen de Willem II-fans ziet hij niet zitten. „Nee joh. Ik laat het allemaal gewoon bezinken. Maar ik mankeer niks, zet dat er maar bij." Terwijl de Feyenoordfan het er bij laat zitten, wil Willem II ver gaan om de relschoppers te pak ken. Directeur Berry van Gooi ver klaarde desnoods de politie te vra gen het televisieprogramma Op sporing Verzocht in te schakelen. Op basis van foto's en videobeel den zijn inmiddels zeven stadion verboden uitgedeeld. Van acht ver dachte hooligans zijn er twee aan gehouden. Ook de identiteit van twee anderen is bekend, maar die zijn ondergedoken. De hooligans krijgen een sta dionverbod van vijf jaar of meer opgelegd. Eén van de daders mag zich nooit meer in het stadion ver tonen. Nog drie 'meelopers' die bij de rel betrokken waren, kregen een stadionverbod voor een korte re periode opgelegd. De problemen in het stadion ontstonden nadat Feyenoord in de tweede helft op een 2-0 voor sprong kwam. Fans van de Rotter damse club bleken verspreid in het hele stadion te zitten. „Dat is al jaren zo en dat gebeurt ook bij de topwedstrijden tegen Ajax en PSV", aldus Van Gooi. „Je hebt in deze regio veel mensen die fan zijn van een van de drie topclubs. Die kopen een clubcard en kun nen dus ook een toegangsbewijs voor dit soort wedstrijden kopen." Later op de dag was het ook on rustig in het centrum van Tilburg. Een paar van de aanwezige Feye- noordfans was in december 2015 nog gestraft voor vernielingen aan de Barcaccia-fontein in Rome. DEN HAAG Politieman Deddy S. (39) is gisteren ook door het gerechtshof in Den Haag schul dig bevonden aan een poging tot doodslag op de 33-jarige Ali Ouaalit uit Bodegraven. Hem is een maand gevangenisstraf en een werkstraf van 240 uur opge legd. De Rotterdamse diender loste in 2012 bij een alcoholcon trole in het centrum van Rotter dam drie schoten op het slacht offer toen hij weg reed. Ouaalit werd onder meer getroffen in een ruggenwervel, liep daar door een dwarslaesie op en is de rest van zijn leven gekluis terd aan een rolstoel. Door het Openbaar Ministerie werd des tijds tijdens de rechtszaak tegen de schietende agent om ontslag van rechtsvervolging gevraagd, omdat hij zou hebben gehan deld uit 'putatief noodweer'; een situatie waarin door hem werd verondersteld dat zijn col lega in gevaar was en hij daar om zijn wapen moest trekken. De agent dacht dat Ouaalit wil de inrijden op zijn collega, maar daarvan was volgens de rechtbank geen sprake. Die kwa lificeerde de actie van de agent als een poging tot doodslag. en grote roodkleurige houten poort: dat is alles wat je ziet, op nummer 7 in de Rue Tronchet, in het centrum van Parijs. Er hangt geen enkel naambordje. Er hangt geen camera. Maar achter de poort gaat een wereld van luxe schuil, die maar weinigen kennen. Op dit adres is Hotel de Pourtalès gevestigd. Een historisch en beschermd monument, ge bouwd in 1839. Binnen bevinden zich negen appartementen, variërend van een beschei den 90 vierkante meter tot 350 vierkante me ter voor het twee verdiepingen tellende Sky Penthouse met dakterras. Die verblijven wer den de afgelopen jaren verhuurd aan sterren als Leonardo DiCaprio, Prince en Zlatan Ibra- himovic. Ze betaalden 1.500 tot 15.000 euro per nacht, maar sliepen dan wel onder zacht dons, omringd door meubels van Philippe Starck en kunst van Keith Haring. Nergens aan de gevel is te zien dat je er ka mers kunt huren. Er is geen website waar je kunt boeken: de enige bestaande site is al leen toegankelijk met een wachtwoord. Behalve de rode poort, zijn er ook verstop te discrete ingangen voor wie de paparazzi wil ontwijken. Het hotel belooft discretie. De sterren zoeken er anonimiteit. „Het is een verblijf voor de happy few", al dus blogster Daniela Wurdack, die er binnen mocht kijken. „Mensen uit de showbusiness, de sport en de zakenwereld kennen het dank zij mond-tot-mond-reclame." Sinds vorige week verbleef de 35-jarige Kim Kardashian in één van de suites van het historische pand. De wereldberoemde ster van de familie-realitysoap Keeping Up with the Kardashians bezocht Parijs voor de Fashi on Week, waarin alle grote modehuizen hun nieuwe collecties tonen. Kardashian, vooral bekend wegens haar opvallende vrouwelijke vormen, zat onder meer vooraan bij Given- chy en Balenciaga. Afgelopen zondagnacht lag Kardashian naar verluidt al lang in bed, toen rond 02:30 uur vijf'agenten' op straat voor de deur ver schenen. De nachtportier liet hen binnen. Met een wapen werd de man gedwongen voor te gaan naar het appartement van Kar dashian en daar de deur te openen. Drie van de daders bleven beneden de wacht houden, twee anderen gingen bij de Amerikaanse ster naar binnen. De vrouw van zanger/rapper Kanye West kreeg een pistool op haar hoofd gericht en werd gekneveld. Met plakband werden haar armen en benen vastgebonden. Daarna werd ze opgesloten in de badkamer. Volgens de Franse politie werd vervolgens het appartement leeggeroofd. De daders zou den in ieder geval de trouwring van Kardas hian (4 miljoen euro), een doos met siera den (6 miljoen euro), telefoons en 1.000 dol lar aan cash hebben meegenomen. „De tota le omvang van de buit zijn we nog aan het berekenen", aldus een politiebron. De daders konden ontkomen, mogelijk op de fiets. Een aantal fietsen dat in de hal van het hotel stond, bleek na de overval verdwe nen. De politie onderzoekt nog hoe de da ders zo makkelijk bij de realityster binnen konden komen en daarna zonder problemen konden vluchten. De portier werd de ochtend na de overval te ruggevonden. Hij lag vastgebonden in het trappenhuis. Kardashian zelf is verhoord en heeft snel daarna Frankrijk verlaten. „Ze is geschokt, maar niet gewond", zei haar woordvoerder. Echtgenoot Kanye West onderbrak een concert zodra hij hoorde van de overval. Voor de stad Parijs is de overval een fikse tegenslag. De wereldwijde status van Kardas hian - op Instagram heeft ze meer dan 84 miljoen volgers - zorgt nu voor wereldwijde slechte publiciteit voor de Franse hoofdstad. Door de recente terreuraanslagen is het aantal toeristen in Parijs al flink gedaald. In de eerste zes maanden van dit jaar is de hore ca daardoor een miljard euro aan inkomsten misgelopen, aldus cijfers van het regionaal toerismebureau. „Wat er met Kardashian is gebeurd, gaat in heel de wereld alle zenders over. Dat zorgt opnieuw voor enorme slechte publiciteit voor Parijs", meldt de rechtse oppositie in de hoofdstad. „Frankrijk kampt met een chro nisch gebrek aan veiligheid en het toerisme wordt daar het slachtoffer van", stelt het ex treemrechtse Front National. De socialistische burgemeester Anne Hidal go riep haar rivalen op geen politieke munt te slaan uit de overval op Kardashian. „Wat is gebeurd, is uitzonderlijk. Iedereen kan vei lig naar Parijs blijven komen." dinsdag 4 oktober 2016 'Ik dook zelf de gracht in' De juichende Feyenoordfan die zondag uit een tribune vol Wil lem ll-fans werd gegooid, doet geen aangifte. Maar Willem II jaagt wél op de hooligans. Victor Schildkamp Wilber Hack Tilburg De Feyenoordfan uit Berkel-Enschot wordt aangevallen door supporters van Willem II. FOTO PIM RAS Brute roof in luxe hotelsuite Frank Renout Parijs —Anne Hidalgo, burgemeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7