Morgen wéér feest, baas? Knokke schrikt van plan voor eiland Schijper 2 ZEELAND Scherp DIERENASIELS PRESENTEREN HUN Commentaar Dierendag kan een feestdag zijn of een trieste dag. Het is maar hoe je het bekijkt. Wie zich beperkt tot het doorsnee huisdier heeft reden voor een feestje. Want die honden en katten worden doorgaans in de watten gelegd. Tot in het absurde toe. Sommige krijgen hun leven lang meer aandacht dan het ge middelde kind. Hoewel het bestaan van zo'n hond of kat in hele maal niets meer lijkt op dat van hun wilde soortgenoten, hebben deze zwaar gedomesticeerde dieren het niet slecht. Ze lijken hun natuurlijke omgeving niet erg te missen. Vandaag een extra aai of een extra hapje. Morgen wéér, baas? Dat in de Nederlandse asiels nog veel verschoppelingen zitten, maakt dierendag al iets minder mooi. Nog altijd vergissen heel wat mensen zich deerlijk bij de keuze voor een huisdier. Dat ein digt met een tochtje naar het asiel. Dierendag is een mooie aanlei ding om zo'n verbannen beest een beter leven te geven. Dierendag wordt een beetje triest als Wakker Dier herinnert aan de vele honderdduizenden beesten die wij Nederlanders dagelijks opeten. De stichting, onder meer bekend van actie tegen de plof- kip, probeert van dierendag 'eet-geen-dieren-dag' te maken. Dat is een nobel initiatief met een vreemd kantje. Want je zou denken dat al die baasjes geen enkele aansporing nodig hebben om nóóit vlees te eten. Dat is toch vanzelfsprekend als je zo'n dierenliefheb ber bent? Kennelijk werkt het niet zo. Toch zou Nederland op z'n kop staan als honden en katten voor hun vlees werden gehouden. Misschien is dierendag zo langzamerhand toe aan de overtreffen de trap. Een feest dat nooit eindigt. Een tijd waarin we veel min der kunstmatig omgaan met huisdieren en waarin we vooral veel beter zorgen voor de beesten die we opeten. Nederland zou op z'n kop staan als honden en katten hier voor hun vlees werden gehouden Tal van proefballonnetjes zijn tot nu toe losgelaten over eilanden voor de Vlaamse kust, maar op eens lijken de plannen concreet. De Vlaamse regering heeft Knok- ke-Heist in beeld als locatie voor het kustversterkingsproject, en de aanleg moet over vier jaar begin nen. Het versterken van de kust in Vlaanderen is nodig, maar een pro bleem. Het grootste deel is be bouwd, wat verhoging van de dijk lastig maakt. Vlaanderen zoekt het daarom in de aanleg van kunst matige eilandjes voor de kust. Die moeten de golfslag en stroming verminderen. Tal van schetsen en ideeën passeerden de afgelopen ja ren de revue, maar nu komt de re gering voor het eerst met een con crete locatie én tijdpad. Het eerste eiland, dat als proef dient, moet een kilometer uit de kust bij Knok ke komen. Het eiland wordt 40 hectare groot en ligt, doordat het langgerekt is, voor zowat de com plete badplaats. De regering gaf aan 'veel draag vlak te willen creëren'. Dan is er nog werk. Het gemeentebestuur van Knokke-Heist is zich rot ge schrokken. Schepen Anthony Wit- tesaele zei afgelopen weekend in Vlaamse media niet betrokken te zijn bij de planvorming. „We gaan ons hier fel tegen verzetten, want dit is een aanslag op onze status als badstad." Eerst moet maar eens bewezen worden dat de aan leg van zo'n eiland nodig is, vindt Wittesaele „En als dat dan echt zo blijkt te zijn, moeten wij ruimhar tig gecompenseerd worden." Het gemeentebestuur denkt aan de aanleg van een jachthaven en golf terrein op het eiland, waar Knok ke-Heist dan zelf zeggenschap over krijgt. Almanak De wandelmarathon van afgelo pen zondag van Burg-Haamste de naar Zoutelande was er weer een van epische propor ties. Niet alleen de lopers, ook de verslagdoende collega's van de omroep leden onder de aan vallen van herfstige regen en wind. De interviewers vroegen in de live-uitzending wande laars waar die vandaan kwa men. Wellicht had de vraagstel ling iets scherper gekund. Want de één na de ander gaf hetzelfde, alerte, antwoord: „Van Burgh-Haamstede!" Natuurtuin aan Hof te Zande Banketbakkerij is voorbeeld Toeristentarief voor veerdienst Kinderboekenfeest in bibliotheken Noortje (3 jaar) is een echte kat: ze gaat het liefst haar eigen gang. Max (11 maanden) is geen hond voor beginners. 'V Mill Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl dinsdag 4 oktober 2016 li Marlijn de Koning Knokke-Heist Tip? redactie@pzc.nl KLOOSTERZANDE Aan het Hof te Zandeplein in Kloosterzande komt een 'educatieve natuurtuin'. Het initiatief daartoe komt van een groep omwonenden, die zich verenigden in de Stichting Natuurtuinen Hof te Zande. In de tuin kunnen kinderen spelen en leren, en cursussen en work shops gehouden worden. De stichting en het gemeen tebestuur ondertekenen bin nenkort een intentieover eenkomst. HULST Banketbakkerij R. de Cock BV aan de Meridiaan in Hulst is gisteren door wet houder Adri Totté in het zonnetje gezet. Bij het be drijf werken vijftien men sen, onder wie meerdere medewerkers met een ar- beidsbeperking die met on dersteuning vanuit de ge meente aan de slag zijn ge gaan. Volgens Totté is R. de Cock daarmee een voor beeldbedrijf. Hulst heeft job- coaches die erbij helpen. BRESKENS D66 wil toeristen meer la ten betalen voor het veer Breskens-Vlissingen. Sta tenlid Patricia van Veen (fo to) doet vrijdag dit voorstel in de commissie economie. Toeristen zien de overtocht vooral als een uitje, stelt zij. In Italië is een toeristenta rief volgens haar heel nor maal. De extra inkomsten zouden kunnen oplopen tot één miljoen euro per jaar. Dat betekent minstens een euro extra per overtocht. TERNEUZEN De bibliotheken in Oostburg, Terneuzen en Hulst begin nen morgen de kinderboe kenweek. Kinderen van vier tot twaalf jaar zijn van 13.30 tot 15.30 uur met opa's en oma's welkom om te ontdek ken wat ze leuk vinden aan (kinder)boeken. Er wacht ook een cadeautje, het ma gazine Voor altijd jong. Deze dieren willen ook Ze geeft kopjes en houdt van kroe len, maar kan daar ook opeens klaar mee zijn. En dat durft ze dan best even met haar tanden duide lijk te maken. De zwart-witte poes zit vanaf januari in dierenasiel Schouwen-Duiveland. In de tus sentijd werd ze een keer ge plaatst, maar ze was al snel weer terug. Noortje is lief, maar heeft een pittig karakter. Noortje wil een rustig huis, het liefst zonder andere katten. Ze krijgt graag alle aandacht, maar al leen wanneer het haar uitkomt. De kruising heeft ongelofelijk veel energie en is bijzonder enthou siast. Hij zit sinds juli in dierenasiel Schouwen-Duiveland en moet al les nog leren. Er zit geen kwaad in het beestje, hij kent simpelweg de commando's niet. Even leek het of hij een thuis had gevonden. Maar helaas werd hij al snel teruggebracht naar het asiel: het klikte niet. Max zoekt iemand die boven hem staat. Zijn nieuwe baasje moet iemand zijn met veel tijd en energie om samen met hem alle commando's te leren. dierendag Sneller en makkelijker boekhouden met Schipper Online www.SchipperGroep.nl/schipper-online Accountants Fiscaal Corporate Finance Pensioen Personeel Organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77