Kemkers had geen zin in job bij KNVB Jesus Christ Superstar 26 Max Verstappen vs. Daniel Ricciardo: wie heeft er bij Red Ploeggenoten Daniel Ricciardo en Max Verstappen streden zondag in Maleisië om de winst. Wie is er nu eigenlijk beter? Hans van Breukelen, technisch di recteur van de KNVB, zocht on langs contact met Hans Nijland. De algemeen directeur van FC Groningen legde de interesse van de voetbalbond voor aan Kemkers, momenteel manager topsport en talentonwikkeling bij Groningen. „Ik heb Hans Nijland verteld dat ik heel gelukkig bij Groningen ben", zegt Kemkers. „Ik heb dus ook geen enkele interesse om iets anders te doen. Of het een eer is dat de KNVB mij heeft gevraagd? Als ze me bellen om waterdrager te worden, is het geen eer. Ik heb geen idee wat de KNVB voor plan nen met mij had. Zover zijn de ge sprekken namelijk niet eens geko men, omdat ik alleen maar indi rect heb gehoord dat ze belangstel ling hadden." Pijler De oud-schaatscoach geeft, samen met hoofd opleiding Caspar Dek ker, leiding aan het opleidingstra ject binnen Groningen. Belangrij ke pijler van de club is dat de eer ste selectie vanaf het seizoen 2018-2019 ten minste voor de helft uit zelfopgeleide spelers bestaat. „We zijn bij Groningen aan iets moois begonnen", zegt Kemkers. „Ik zeg het niet graag over mezelf, maar ik heb een vrij cruciale rol in dat proces. Ik heb het hier uitste kend naar mijn zin en ben dus niet op zoek naar een transfer." Hans Nijland was niet blij met de handelwijze van de KNVB. „Ik vind dat de KNVB zulke expertise niet bij haar clubs moet weghalen, maar zelf op zoek moet naar ge schikte mensen uit andere spor ten", vertelde hij. Het is een flink discussiepunt op fora voor Formule i-nerds: wie is de snelste racer op zondag? Uit eindelijk gaat het erom voor je teamgenoot over de streep te ko men. In hun twaalf races samen deed Max Verstappen dat vier keer, Daniel Ricciardo achtmaal. Betekent dit dat Verstappen (19) niet kan racen, of is Ricciardo (27) op zondag sterker? Het eerste is zeker niet het geval. Het tweede? Te vroeg om te stellen. In voetbal termen: Verstappen begon een aantal keren met een 1-0 achter stand. Bijvoorbeeld door proble matische starts in België, Italië en Singapore. Dan zit je in het ver keer en moet je gaan inhalen. Hoewel dat Verstappen door gaans prima afgaat, betekent het dat er een grotere kans is op oponthoud, meer bandenslijtage of dat je een strategisch gokje moet wagen. Dat pakte in Malei sië wel bijna goed uit en in Span je zelfs helemaal. Zoals Verstap pen zondag filosofeerde: „Racen is altijd 'wat als'." Sorry Daniel, je inhaalactie op Valtteri Bottas in Monza was om door een ringetje te halen en wordt terecht als mogelijke 'in haalactie van het jaar' genoemd, maar hoewel je wel meer parel tjes van passeerbewegingen uit je mouw hebt geschud, moeten we dit punt aan Max geven. Een aan tal van Verstappens memorabele inhaalacties in de laatste twee jaar: vol buitenom bij Felipe Nasr op Spa, op millimeters langs Ser gio Pérez in Brazilië, buitenlangs Nico Rosberg op een spekglad Sil- verstone en een verrassingsaanval onder het remmen bij Ricciardo zelf in Oostenrijk. Op Verstap pens verdedigen is flink wat kri tiek geleverd en er is genoeg over gezegd en geschreven, terwijl Ver stappen altijd aan het volgende heeft vastgehouden: „Zolang de wedstrijdleiding het oké vindt, is het toch goed?" 9-3 is de voor sprong van Ric ciardo inmiddels, als het gaat om de kwalifi caties. Cijfers die niet lie gen en waarmee de Austra liër op dit punt de strijd nu al heeft gewonnen. Ricciardo start de raceweekends soms wat traag, maar lijkt in Q3, het laat ste kwalificatiedeel, haast al tijd een extra versnelling te hebben. Is de kwalificatie een verbeterpunt voor Ver stappen? „Op dit moment kun je dat wel stellen", ant woordde hij in Singapore. „Het moet ook gewoon even goed samenvallen", legt hij uit. Hoe je omgaat met je banden is cruciaal in de huidige Formule 1 en het is iets wat Ver stappen tot in de puntjes beheerst. Het draait volgens de Ne derlander om verschil lende factoren. De auto zo goed mogelijk afstellen, maar ook gevoel: „Weten of je meer of min der moet pushen, en dat mana gen." Op dit vlak wint Verstap pen het ogenschijnlijk van Ric- KORTING Bestel uw tickets op pzc.nl/jcs dinsdag 4 oktober 2016 Na waterpolocoach Robin van Galen heeft ook oud-schaats- coach Gerard Kemkers bedankt voor de functie van prestatie- innovatiemanager bij de KNVB. Sander de Vries Groningen De 'stierenstrijd' is nu Daan de Geus Sepang Racetempo VERSTAPPEN RICCIARDO Inhalen VERSTAPPEN RICCIARDO Kwalificeren VERSTAPPEN RICCIARDO Bandenmanagement TED NEELEY, Prijzen zijn excL. servicekosten. De wereldberoemde rockopera vertelt het verhaal over de laatste week uit het leven van Jezus, gezien door de ogen van zijn beste vriend en verrader Judas. Nog éénmaaL kunt u erbij zijn. Tickets vanaf 39,- December 2016 t/m januari 2017 World Forum Theater Den Haag I Heineken Music Hall Amsterdam I RAI Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73