SCORER Award is na productief weekend voor Abdenbi Vier spitsen aan leiding 12 ZEELANE KUSTMARATHON TERUGBLIK De Vlissingers Michel, Stefan en David Schrier zien het laatste stuk allemaal af. Ze finishen tussen de 3.15 en de 3.44 uur. Net na de finishlijn in de Langstraat van Zoutelande stond David Schrier. Hij voelde met een ver trokken gezicht aan zijn pijnlijke been, maar had de Kustmarathon redelijk goed verteerd. In 3.15 uur. Zijn broer Michel was ook al bin nen en zat in de grote tent voor de atleten uit te puffen. „Hij kwam net na mij aan." Nu was het alleen nog wachten op nummer drie. „Ik maak me een beetje zorgen om Stefan. Die kreeg het als eerste van ons moeilijk. Ik had hem ei genlijk al binnen verwacht." Het idee voor het samen mee doen aan de Kustmarathon kwam van de 34-jarige Stefan. Hij basket balde lange tijd op hoog niveau bij BC Vlissingen, maar zette daar twee jaar geleden een punt achter. Ongeveer een jaar geleden begon hij zich op het hardlopen te rich ten en besloot hij mee te gaan doen aan de bekendste en voor naamste hardloopwedstrijd van Zeeland. Michel (36) werd daardoor ook weer enthousiast. Hij was een goe de hardloper, maar had er ,„geen trek in" om na 2012 zijn carrière Tot aan het reddingsstation van de KNRM ging het goed voort te zetten. „Ik had toen een persoonlijk record staan op de hal ve marathon van 1.07 uur. En ik had net in de marathon van Rot terdam een tijd van 2.28 gelopen. Ik kreeg toen door: als ik nog een stap wilde maken, moest ik nóg meer trainen. Dat zag ik niet zit ten. Toen ben ik het dus rustiger aan gaan doen. Ik loop nu alleen nog voor de fun." Uiteindelijk vond ook David (31) het mooi om aan te haken. Hij voetbalde lange tijd - bij Zeeland Sport - en begon daarna met hard- Heel frustrerend dat ik de laatste 12 kilometer veel moest wandelen lopen. Hij liep al meermaals de Kustmarathon, waarvan eentje (in 2012) samen met Michel. Na wat blessureleed trok de jongste van de drie zich ook weer op gang. Vooral ook omdat de gedachte van samen meedoen zo aanlokkelijk was. De broers trainden met z'n drie ën en liepen ook samen wedstrij den om zich te testen, zoals de Hal ve van Westenschouwen. „Ik had de laatste tijd wel gezien dat Da vid erg sterk was", zei Michel. „Het verbaast me dus niet dat hij Ik had al een keer opgegeven en dat wilde ik niet nog een keer doen vandaag als eerste finishte." Da vid: „Maar Stefan was ook goed be zig. Daarom had ik niet gedacht dat hij er veel langer dan wij over zou doen." Groepje De drie liepen van Burgh-Haam- stede tot het einde van de Storm vloedkering bij elkaar in een groep je. David: „Op een gegeven mo ment keek ik om en zag ik dat Mi chel en Stefan wat op achterstand lagen." Michel: „Stefan en ik zijn toen nog een tijdje samen geble ven. Maar toen we bij de Piraat het strand afkwamen, kreeg hij het steeds moeilijker. Toen gaf hij aan dat ik maar zelf verder moest gaan." Uiteindelijk kwamen ze alle maal de man met de hamer tegen. David: „Tot aan het reddingssta tion van de KNRM bij Westkapel- le ging het goed. Maar toen kwam die trap! Daarna was het kilome ters aftellen. Dan weet je wel dat je het gaat halen, maar je energie is wel een eind op. Op die trappen en heuvels kan je dan echt geen tempo meer vasthouden." Michel: „Ik kreeg het al wat eer der. Het laatste stuk was heel taai. Maar ja, ik had al een keer opgege ven in de Kustmarathon en dat wilde ik niet nog een keer doen." Hij verwees daarmee naar de edi tie van 2011. Michel kwam toen als koploper aan in Domburg, maar vervolgens was de pijp helemaal leeg. Rond de 30 kilometer staakte hij de strijd. „Deze keer heb ik nog best wel wat gewandeld. Maar ik wilde koste wat het kost door." Uiteindelijk kwam hij in de drukke en sfeervolle Langstraat aan in 3.20 uur. Voor zowel Mi- chels als Davids gevoel was het toen lang wachten op Stefan, maar dat viel mee. De debutant finishte in 3.44 uur. Toch was de middelste broer niet tevreden. „Heel frustrerend dat ik de laatste 12 kilometer veel moest wandelen. Ik kreeg eerst last van mijn hamstrings, daarna van mijn quadriceps en vervol gens schoot het ook in m'n lies." „Onze insteek was om heel lang bij elkaar te blijven", ging Stefan verder. „In de trainingen waren we erg aan elkaar gewaagd, voor zover je zoiets over een training kunt zeggen. En in een aantal hal ve marathons liepen we alle drie ook goede tijden. Het is jammer dat het bij mij vandaag niet hele maal lukte." VLISSINGEN Vier spelers leiden de dans in het PZC-topscorersklas- sement. Het zijn Tom Wuyts (Kloetinge), Arjen de Koeijer (Yer- seke), Mario Janisse (RCS) en Ro bin Provoost (ZSC'62). Ze scoor den afgelopen weekeinde alle vier en staan op twaalf punten. Ze hebben niet alle vier even veel doelpunten gemaakt. Wuyts staat op zes goals, De Koeijer en Ja nisse op acht en Provoost op twaalf. Omdat de doelpunten in het klassement gewogen worden op het niveau waarop ze zijn ge maakt, hebben de aanvallers het zelfde puntentotaal. Stefan van de Klooster (Nieuw- dorp) is de eerste achtervolger. zon VLISSINGEN Abdoe Abdenbi is gekozen tot speler van de week. Het panel van de Zeeuwse Voet bal Awards was het er unaniem over eens dat hij de award ver diende. Abdenbi stond lang bui tenspel met een blessure, maar was dit weekend weer op dreef. Vrijdag scoorde hij in de zaal drie keer voor Groene Ster, zon dag besliste hij als invaller het duel van zijn club VC Vlissingen met Chevremont: 3-1. Tess Wagenaar is speelster van de week. Ze was een belangrijke schakel bij het goed voetballen de RCS en was meerdere keren trefzeker tegen De Alblas (6-0). Zaamslag pakte Bruse Boys za terdag in de tweede klasse de eer ste punten af. Bij rust stond het 0-2 voor de koploper, maar in de tweede helft sleepte de ploeg van Tom Nieuwelink alsnog een gelijkspel uit het vuur (2-2). De Terneuzenaar verdient daarmee de prijs van trainer van de week. Club van de week is Stavenis- se, dat het verrassend goed doet in de vierde klasse B van het za terdagvoetbal. Het doelpunt van de maand is gemaakt door Ya- rick Dorst (Bruse Boys). Zijn fraaie volley tegen FC Axel is door de kijkers van CTV Voetbal gekozen als mooiste treffer. dinsdag 4 oktober 2016 Broers komen stuk voor stuk de man met de hamer tegen Roeland van Vliet Zoutelande $iin> David, Stefan en Michel Schrier (vlnr) net na de finish van de Kustmarathon. foto roeland van vliet David, 3.15.49 uur —Stefan, 3.43.59 uur Michel, 3.20.19 uur I klasse goals effect totaal 1 Tom Wuyts Kloetinge 1C zat 6 2 12 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 8 1,5 12 Marlo Janisse RCS 3A zat 8 1,5 12 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 12 1 12 5 Stefan vd Klooster Nieuwdorp 2E zat 7 1,5 10,5 6 Daniel Wissel Zeel. Middelburg 2E 6 1,5 9 Yordi Nijland RCS 3A zat 6 1,5 9 8 Mohammed El Hajaji Zeeland Sport 4A zat 8 1 8 9 Domenique vd Berge Bruse Boys 2E zat 5 1,5 7,5 Dylan Adelaar Bruse Boys 2E zat 5 1,5 7,5 Jordy van KoeveringeArnemuiden 3A zat 5 1,5 7,5 Stephan de Leeuw Rillandia 3B zat 5 1,5 ■MfiBWk 7,5 T,* L_ 11 -.T .'iSËL .T. ^>2 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56