Dauwendaele deed het nóg slechter O O) CD tt ZEELAND 11 Zierikzeese club na vijf duels nog op nul punten mm topscorer Ramon Janson. In het tweede pakte hij echter wel een rode kaart. 1 Stel ik maak snel mijn rentree en het gaat weer mis, dan heeft niemand daar iets aan Schouwse eersteklasser kijkt reikhalzend uit naar rentree van Jagesar Singelloop ZIERIKZEE Alleen Dauwendae le beleefde in 2010 een nóg slechtere competitiestart in de eerste klasse dan MZC'11. De Middelburgse formatie verloor ook zijn eerste vijf wedstrijden. Op doelsaldo houdt MZC'11 Dauwendaele onder zich. Dauwendaele verloor destijds zelfs de eerste vijftien wedstrij den van het seizoen. Toen de de gradatie al praktisch beklonken was, werd in een Zeeuwse der by Terneuzense Boys met 1-0 verslagen. Bram de Jong was toen (het seizoen was al gevor derd tot februari) de matchwin naar. Enige moed kan MZC'11 putten uit een andere magere, Zeeuw se reeks. In 2009 verloor GPC Vlissingen zijn eerste zes wed strijden in de eerste klasse, voor dat het in de zevende wedstrijd won bij Roda Boys (1-3). Uitein delijk handhaafden de Vlissin- gers zich warempel nog in de eerste klasse. Een kanttekening daarbij is dat dat seizoen alleen de nummer laatst degradeerde, omdat de topklasse toen werd ingevoerd. p| -7 - CHNIEh Bek: COENEN ISi tlfEQEBItm Het was weer niet al te best wat zaterdag-eersteklasser MZC'11 zaterdag liet zien. De nog puntloze promo vendus ging op eigen veld met 4-2 onderuit tegen medehekkensluiter Zuidland en de situatie begint nu echt penibel te worden voor de ploeg uit Zierikzee. „Uitgerekend deze wedstrijd, waar in we de punten móeten pakken, spe len we onze slechtste pot van het sei zoen", was ook trainer Alexander van Keulen niet mals tijdens het ana lyseren van de wedstrijd. „We kwa men al na vijf minuten op 1-0 en dan moet je doordrukken. Maar we zijn daarna veel te slap en lieten Zuidland op 1-2 komen." of niet, maar sinds hij op 9 april te gen FC Axel (2-0-nederlaag) een zwa re kruisbandblessure opliep, won MZC'11 maar twee van zijn negen competitiewedstrijden. En in de eer ste vijf wedstrijden van dit seizoen scoorde de ploeg slechts drie keer. „Maar dan moeten wij nu ook wel on ze punten pakken. Ramon is geen to venaar. Als wij nu geen punten pak ken en een flinke achterstand heb ben, gaat hij die echt niet in zijn een tje goedmaken", is Van Keulen ech ter realistisch. Janson zelf is ook realistisch. „Het is natuurlijk vervelend dat ik, nu het slecht gaat, niet mee kan doen. Maar ik moet het ook niet overhaasten", zei hij. „Stel ik maak snel mijn ren tree en het gaat weer mis, heeft nie mand daar iets aan. De ploeg niet en ik niet." Op mentaal gebied heeft de aanval ler de laatste weken, waarin hij bij het tweede elftal aansloot, stappen gemaakt. „Ik denk niet meer con stant aan mijn knie, durf de duels ge woon aan te gaan", legde hij uit. Nu moet hij vooral wedstrijdritme op doen. Zaterdag, tegen Pelikaan 3, mocht hij voor het eerst een helft vol maken. Al slaagde hij daar niet in. „Ik kreeg rood vanwege natrappen. Dis cutabel, ik vond het heel zwaar ge straft. Maar dat mag natuurlijk niet gebeuren", aldus Janson. MZC'11 toonde wél veerkracht, voor het eerst dit seizoen. De 2-1-ach- terstand werd namelijk ongedaan ge maakt. Maar daarna verviel de ploeg ook weer meteen in oude gewoontes. Want drie minuten later werd de hoop op iets moois ook weer vakkun dig om zeep geholpen. „Ik had het ge voel dat er na de 2-2 nog wel iets te halen viel", aldus Van Keulen. „We speelden niet goed, maar werkten hard. En dan geef je het weer zo mak kelijk weg." Gelukkig voor Van Keulen is het niet alleen maar treurnis bij MZC'11. Er gloort namelijk ook een lichtpunt je aan de duistere hemel. Sterspeler en doelpuntenmachine Ramon Jan son is op de weg terug. Hij moet nog één maand revalideren, van de zes, en maakt alweer minuten in het tweede elftal. En dat biedt hoop. Want toevallig dinsdag 4 oktober 2016 12 Karter Leroy Ja gesar uit Middel burg is Neder lands junioren kampioen gewor den in Genk. „Ik ben hier na tuurlijk heel blij mee", zei Jage sar, die in het NK maar liefst 12 mancheoverwin ningen boekte in 24 races. „Het voelt als een soort revanche voor vorig sei zoen." Destijds stond hij tot de laatste race eer ste in het kam pioenschap, maar werd hij toch nog twee de. I Een aantal Zeeuwse atle ten verkoos de Utrechtse Singel loop boven de Kustmarathon. Wouter Jansen was de snelste Zeeuw bij de wedstrijd over 10 kilometer. Hij klokte 31.15 mi nuten en werd 16de. Niek den Exter (22ste) was in 32.07 bin nen. Bij de vrou wen werd Marij ke de Visser met 35.12 vijfde. Op de 5 kilome ter kwam Nata lie Sinke als 18de aan in 24.17 minuten. MZC'11 houdt hoop Bij MZC'11 is de hoop gevestigd op Ramon Janson, die hoopt over enkele we ken weer volledig fit te zijn. foto dirk jan gjeltema UfBIELKL 1 am Daniel Vervelde Zierikzee Ramon Janson, spits MZC'11 Sofyan Azzagari baalt samen met zijn ploegmaats van MZC'11 na de 2-4 tegen Zuidland. foto daniel vervelde ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35