OM: Cel voor overvaller super Rookmelder werkt niet 3 Honderden honden en katten wachten op een baasje die elke dag dierendag met hen wil vieren. OUWETJES Caissière van supermarkt zegt tegen een gewapende man: 'Lazer op' Frommel (9,5 jaar) zwierf een tijd door Yerseke. Bandit (4 jaar) is vrolijk en speels, maar combineert niet zo goed met andere honden. Dit is Neo, een kater van 13 jaar oud. In maart kwam Neo bij het Dierenasiel Walcheren binnen. Neo is een vluchte ling. Toen het huwelijk van zijn baasjes schipbreuk leed, ging Mila (12) naar het Die renasiel Walcheren. Rocky is honderd procent vuilnisbakkenras. Of, zoals het Dierenasiel Zeeuws- Vlaanderen het uitdrukt: krui sing middelmaat. De caissière van de supermarkt in Vrouwenpolder weigerde maandag 18 januari de kassa te openen toen naast haar een gewa pende man stond. Hij eiste geld maar kreeg een duidelijk 'lazer op' te horen. Toen ze nogmaals weigerde de la van haar kassa te openen en de inhoud te geven vertrok de man, maar gisteren stond hij, J. van S. (29) uit Kam perland, wel voor de Middelburg se rechtbank. Want volgens het Openbaar Ministerie is hij de man die die dag niet alleen die mislukte gewapende overval pleegde maar kort daarna in Vlis- singen ook twee pakjes sigaretten stal bij een supermarkt in Vlissin- gen. En hij is de man die eind de cember in Middelburg vocht met twee agenten. Van S. weigerde gisteren ant woord te geven op de vragen van de rechtbank. Hij heeft zes maan den in voorarrest gezeten en vindt dat het OM hem onterecht aanmerkt als de man die de over val pleegde. Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk wees de rechtbank erop dat die bewuste ochtend de moeder van Van S. op bezoek was bij de verdachte. Vol gens haar had ze haar zoon nog nooit zo wanhopig gezien omdat hij geen geld had en alle pogin gen daar verandering in te breng en mislukten. De officier: „Vervol gens is hij in zijn auto gestapt en naar Vrouwenpolder gereden en daarna naar Vlissingen." Hij zei dat foto's van de mislukte overval en de diefstal door de supermark ten online zijn gezet en dat fami lieleden hem herkenden. De ver dachte ontkende dat hij die dag de beide supermarkten heeft be zocht. Ook zijn raadsman Joost Grootjans stelde dat daar geen overtuigend bewijs voor is en bracht naar voren dat enkele fami lieleden later begonnen te twijfe len. De man erkende wel dat hij 27 december 2015 agenten heeft mis handeld toen ze hem wilden aan houden voor mishandeling van een vrouw. Volgens het verslag van een agent heeft hij nog nooit agressie als toen meegemaakt. De verdachte: „Dat kwam door de drank." Uitspraak 17 oktober. MIDDELBURG Nog niet de helft van de rookmelders die in wonin gen zijn geplaatst werken. Boven dien is slechts 35 procent van de melders op de juiste plek gemon teerd. Dat blijkt uit onderzoek van de Brandweeracademie, aldus de Veiligheidsregio Zeeland. Op de website www.zeelandvei- lig.nl staan tips over hoe je je huis veilig kan maken en waar je een rookmelder moet ophangen. Wie zelf geen rookmelder kan plaat sen, kan het speciale Rookmelder team van de Nederlandse Brand wonden Stichting inschakelen. Dit team bestaat landelijk uit meer dan 2.500 vrijwilligers die door de brandweer zijn getraind. •'"n VlTT tenbak blijft. Want Julia heeft diar ree van de stress. Om haar heen klinkt voortdurend geblaf en ge blaf is gevaar, heeft het leven haar geleerd. Hoewel de kittens het zieligst kunnen kijken, zijn het de oudjes die écht zielig zijn. Want daarvoor is - net als voor grote honden, schuwe en zwart-witte katten - niet zoveel animo. Uiteindelijk vindt ieder dier een baasje, zegt Leanne Braam van dierenasiel Schouwen-Duiveland. Maar het duurt soms wel lang. Soms wel een jaar. Leanne Braam: „Het komt altijd goed. Heel af en toe verhuizen dieren die hier al heel lang zitten naar andere asiels. Maar dat komt zelden voor. Die ren gaan hier allemaal vrij snel door. We hebben trouwens ook konijnen, die zitten er meestal lan ger dan honden en katten." De dieren krijgen bij alle asiels iets lekkers op dierendag, de sterf dag van Fransiscus van Assisi (be schermheilige van de dieren). Maar wat ze het liefst willen: ie mand die iedere dag dierendag met hen wil vieren. Overigens be nadrukken alle medewerkers van de Zeeuwse asielen dat het niet de bedoeling is dat iedereen nu naar de asiels rent om een dier te red den. Medelijden is een slechte raadgever. Iris Pleijte, dierenasiel Goes: „Uiteindelijk kunnen ze be ter wat langer hier zitten, dan wanneer ze snel worden opge haald, het niet matcht en ze wor den teruggebracht naar het asiel." Nee: er is geen maximale verblijf tijd in asiels. Nooit, nooit zullen ze om andere dan medische rede nen een spuitje krijgen, benadruk ken de Zeeuwse dierenasiels. Maar ondanks de goede zorgen is een verblijf in een asiel niet ide aal. Neem nu Julia, een zwervertje dat eind juni gevonden werd en angstvallig in de buurt van de kat- dinsdag 4 oktober 2016 Tot ze in februari met kale plekken en vechtwondjes in haar oren in die renasiel de Tussenhaven in Goes terechtkwam. Inmiddels ziet ze er niet meer zo verfrommeld uit. Maar de pit die ze nodig had om haar zwervende bestaan te overle ven, is ze nog niet kwijt. Ze wil wel eens uithalen als ze geen zin heeft om te worden geaaid. Frommel zoekt geen eigenaar die de hele dag met haar wil knuffelen. Haar ideale baasje woont buitenaf en laat Frommel in en rond het huis haar eigen gang gaan. Wel met katten. Bandit wacht sinds januari op een nieuw baasje in het Goese dierenasiel. De Amerikaan se bulldog is speels, actief en lief naar mensen. Hij kan best even alleen zijn, maar niet te lang. Daarom werd hij ook te ruggebracht door de man die Ban dit een paar maanden geleden adopteerde. Een fulltime baan en deze hond zijn geen goede combi natie. Zijn gedroomde eigenaar is ook actief en heeft tijd en zin om lange wandelingen te maken met deze speelse hond. Toen Neo nog jong en schattig was, werd het katertje vanuit het asiel in een gezin ondergebracht, le dereen blij. Tot er een hond bij kwam. En dat ging niet goed. Neo ging zwerven om aan zijn kwel geest te ontkomen. Soms was het beestje een jaar lang de hort op, vertelde zijn oude baasje. Hoog tijd om Neo een thuis te geven waar hij niet voortdurend opgejaagd wordt. Maar ja. Hij moet speciaal voer heb ben. En hij is oud. Tsja. Het jack rusell-terriërtje heeft waar schijnlijk altijd het hoogste woord gehad op haar oude stek, want het is een speels ding met een uitge sproken eigen willetje. Mila heeft een baas nodig die honds spreekt, om zo te zeggen, en geen knuffel dier zoekt. Idealiter met een erf waarop Mila lekker achter balletjes aan mag rennen. Helaas, het bijter tje zit al een jaar te wachten tot ie mand haar gouden hartje opmerkt. En dat terwijl ze zo goed met kat ten overweg kan. Al op 23 fe bruari kwam Rocky binnen. Heel verdrietig: zijn baas was erg ziek' kon na 7,5 jaar niet meer voor hem zorgen. Rocky is wat de Grote Vriendelijke Reus is in de reuzenwereld: wat onzeker en eenkennig. Waaks. Maar niet vals! Vanwe ge zijn darmen moet Rocky speciaal voer hebben. m .IQ Emile Calon Middelburg dïiïttiö; Ondine van der Vleuten en Joanne Karkdijk Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27