Morgen wéér feest, baas? Behind the Mirror wil op reis met fans SchijPer 2 ZEELAND Scherp DIERENASIELS PRESENTEREN HUN Commentaar Dierendag kan een feestdag zijn of een trieste dag. Het is maar hoe je het bekijkt. Wie zich beperkt tot het doorsnee huisdier heeft reden voor een feestje. Want die honden en katten worden doorgaans in de watten gelegd. Tot in het absurde toe. Sommige krijgen hun leven lang meer aandacht dan het ge middelde kind. Hoewel het bestaan van zo'n hond of kat in hele maal niets meer lijkt op dat van hun wilde soortgenoten, hebben deze zwaar gedomesticeerde dieren het niet slecht. Ze lijken hun natuurlijke omgeving niet erg te missen. Vandaag een extra aai of een extra hapje. Morgen wéér, baas? Dat in de Nederlandse asiels nog veel verschoppelingen zitten, maakt dierendag al iets minder mooi. Nog altijd vergissen heel wat mensen zich deerlijk bij de keuze voor een huisdier. Dat ein digt met een tochtje naar het asiel. Dierendag is een mooie aanlei ding om zo'n verbannen beest een beter leven te geven. Dierendag wordt een beetje triest als Wakker Dier herinnert aan de vele honderdduizenden beesten die wij Nederlanders dagelijks opeten. De stichting, onder meer bekend van actie tegen de plof- kip, probeert van dierendag 'eet-geen-dieren-dag' te maken. Dat is een nobel initiatief met een vreemd kantje. Want je zou denken dat al die baasjes geen enkele aansporing nodig hebben om nóóit vlees te eten. Dat is toch vanzelfsprekend als je zo'n dierenliefheb ber bent? Kennelijk werkt het niet zo. Toch zou Nederland op z'n kop staan als honden en katten voor hun vlees werden gehouden. Misschien is dierendag zo langzamerhand toe aan de overtreffen de trap. Een feest dat nooit eindigt. Een tijd waarin we veel min der kunstmatig omgaan met huisdieren en waarin we vooral veel beter zorgen voor de beesten die we opeten. Nederland zou op z'n kop staan als honden en katten hier voor hun vlees werden gehouden Voor een tientje kunnen fans mee om twaalf jonge bands uit de Ne derlandse provincies te horen spe len en worden ze thuisgebracht. „Er kunnen veertig tot vijftig men sen mee", zegt frontman Marley Holslag. Vorig jaar bracht de band de sin gle en video Got no gun uit. De bandleden zijn Vlissinger Maxim van der Pluijm (bas), Oost-Soubur ger Robbie Boot (drums, zang) en de Koudekerkenaren Marley Hol slag (gitaar, leadzang) en Sander Compeer (leadgitaar). Allen ne gentien jaar. Wie hen wil horen spelen, kan vanavond terecht bij de Open Mie in De Spot in Middel burg. De bandleden haakten aan bij het Popsportnetwerk. „Omdat we denken nog heel wat te kun nen groeien. PopSport biedt een Fans kunnen voor een tientje mee naar Amsterdam waar twaalf bands spelen mooi programma met workshops en speelmogelijkheden." En een persoonlijke coach: Ro bin Assen van Navarone. „Eens per maand komt hij uit Amster dam om met ons te repeteren." Almanak De wandelmarathon van afgelo pen zondag van Burg-Haamste de naar Zoutelande was er weer een van epische propor ties. Niet alleen de lopers, ook de verslagdoende collega's van de omroep leden onder de aan vallen van herfstige regen en wind. De interviewers vroegen in de live-uitzending wande laars waar die vandaan kwa men. Wellicht had de vraagstel ling iets scherper gekund. Want de één na de ander gaf hetzelfde, alerte, antwoord: „Van Burgh-Haamstede!" VLISSINGEN Dierendagdiner voor het asiel Agent beste mountainbiker Toeristentarief voor veerdienst VLISSINGEN Fietsen op e-bike moet je leren Kijk voor het laatste nieuws ook op: pzc.nl Noortje (3 jaar) is een echte kat: ze gaat het liefst haar eigen gang. Max (11 maanden) is geen hond voor beginners. dinsdag 4 oktober 2016 li Met een bus vol Zeeuwse fans wil de poprockband Behind the Mirror naar het Amsterdamse podium van de Q-factory. Daar spelen ze zaterdag 26 novem ber in de finale van PopSport. Claudia Sondervan Vlissingen Aanmelden voor de reis via: info@behindthemirror.eu Tip? redactie@pzc.nl Er zijn nog enkele plaatsen voor het benefietdiner dat Dierenasiel Walcheren van daag houdt bij stadscafé De Dighter aan het Bel- lamypark in Vlissingen. Dat serveert een Dieren dag-driegangendiner, vis of vlees voor drie tientjes en vegetarisch voor 25 euro. Een deel van de menuprijs gaat naar het Dierenasiel Walcheren. Reserveren verplicht: 0118-851507 GOES De Goese wijkagent Gilian de Visser heeft de eerste plaats behaald op het Ne derlands Kampioenschap mountainbiken voor politie agenten in Venlo. In de cate gorie tot 40 jaar bleef hij de winnaar van vorig jaar - Mei vin Bos uit Sint Pancras - nipt voor. De Visser was vo rig jaar tweede. Hij is wijka gent voor Goes-Oost, Kloe- tinge, het Goese Meer, Noordhoek, Mannee, Goe se Schans en Kattendijke. BRESKENS D66 wil toeristen meer la ten betalen voor het veer Breskens-Vlissingen. Sta tenlid Patricia van Veen (fo to) doet vrijdag dit voorstel in de commissie economie. Toeristen zien de overtocht vooral als een uitje, stelt zij. In Italië is een toeristenta rief volgens haar heel nor maal. De extra inkomsten zouden kunnen oplopen tot één miljoen euro per jaar. Dat betekent minstens een euro extra per overtocht. Fietsen met elektrisch aan gedreven ondersteuning is een eitje, willen de 'echte' wielrijders graag geloven. Maar een lesje op een e-bike is geen overbodige luxe, merkten 26 in elektrisch fiet sen geïnteresseerde oude ren gisteren tijdens een workshop van VVN Zeeland in en om Baskensburg.Q Deze dieren willen ook Ze geeft kopjes en houdt van kroe len, maar kan daar ook opeens klaar mee zijn. En dat durft ze dan best even met haar tanden duide lijk te maken. De zwart-witte poes zit vanaf januari in dierenasiel Schouwen-Duiveland. In de tus sentijd werd ze een keer ge plaatst, maar ze was al snel weer terug. Noortje is lief, maar heeft een pittig karakter. Noortje wil een rustig huis, het liefst zonder andere katten. Ze krijgt graag alle aandacht, maar al leen wanneer het haar uitkomt. De kruising heeft ongelofelijk veel energie en is bijzonder enthou siast. Hij zit sinds juli in dierenasiel Schouwen-Duiveland en moet al les nog leren. Er zit geen kwaad in het beestje, hij kent simpelweg de commando's niet. Even leek het of hij een thuis had gevonden. Maar helaas werd hij al snel teruggebracht naar het asiel: het klikte niet. Max zoekt iemand die boven hem staat. Zijn nieuwe baasje moet iemand zijn met veel tijd en energie om samen met hem alle commando's te leren. dierendag Sneller en makkelijker boekhouden met Schipper Online www.SchipperGroep.nl/schipper-online Accountants Fiscaal Corporate Finance Pensioen Personeel Organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26